Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári házasságkötés során...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári házasságkötés során mikor kapjuk meg az anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

Én és a párom már 6 éve vagyunk együtt, külföldön élünk, jó pár hete kiderült, hogy kisbabánk lesz. Mivel elég kötött a munkahelyünk, a házasság kötést szeretnénk egyszerűen megoldani Magyarországon. Tehát ha kérvényezzük a házasságot, mennyi időn belül kaphatunk időpontot? Ha jól tudom csak személyesen lehet kérni. Majd ha megtörtént az esküvő, akkor mennyi időn belül lesz a kezünkben a hazássagi anyakönyvi kivonat?

Ez fontos lenne, mivel amint írtam, elég rövid idő áll a rendelkezésünkre. Nincs kitől megkérdezzem ezeket, szóval nagyon szépen köszönöm előre is a segítő válaszokat!!



2019. máj. 24. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

30 nappal előre tudnak időpontot adni, de indokolt és sürgős esetben (mint pl a baba közeledő érkezése) kérvényezhetsz hamarabbi dátumot. Hétköznap az anyakönyvi hivatalban két tanúval valószínűleg nem lesz gond még akár Budapesten sem, hogy közeli időpontot kapjatok.

A kivonatot azonnal ott helyben megkapod.

2019. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Rögtön a szertartáson. Anyakönyvvezető gratulál elsőként és átadja.
2019. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Akkor mondjuk egy 16 hetes terhesség esetén (mert kb. annyi lennék a szertartás körül), nem számít sürgős esetnek? Tehát rám is a 30 nap tartozik?

2019. máj. 24. 07:58
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezt meg kell kérdezni a hivatalban, egyébként ha jól tudom, már ügyfélkapun keresztül is lehet időpontot kérni, de ha nagyon nem tudsz dönteni, érdemes felhívnod valami központi számot, biztos tudnak segíteni.
2019. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, mindenképp érdeklődünk valahol.
2019. máj. 24. 08:06
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken minden fontos infot megtalálsz. Nem kell kivárni a 30 napot, ha valamelyikőtök rövidesen meghal, vagy ha a jegyző felmentést ad.


Csak személyesen lehet az anyakönyvvezetőnél bejelentkezni.

2019. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nem értem, hogy a gyerek miatt miért kell hanyatthomlok házasodni, ráadásul itthon. Adót azt külföldön fizettek, de ha valami kell nektek, akkor mindenki álljon haptákban, mert te terhes vagy. Hát kit érdekel?
2019. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ez is egy vélemény elfogadom, de mivel nem ismered a teljes történetet kár is emiatt bármi rosszat mondjak. Én csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni, az hogy mi mit miért teszünk azt már nem szeretném megosztani, hiába névtelen az oldal.

Másrészről Magyarországon tervezünk élni a közeljövőben, házat is nemrég vettünk. Most így alakult, hogy fontos a papír, a magyar papír, nem az itt kötött házassági kivonat.

Köszönöm az eddig válaszokat! Szép napot mindenkinek!

2019. máj. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!