Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan anya aki rábeszé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan anya aki rábeszélte a lányát a hosszú helyett a rövid hajra?

Figyelt kérdés

A lányomnak júniusban lesz az esküvője. Most hosszú haja van amiből nagyon szép esküvői frizurát lehet készíteni. Többször említette neki az anyósom is és én is, hogy esküvő után le kéne vágatnia rövidre. Egyrészt nem is igazán áll jól neki a hosszú, másrészt ez nálunk egy afféle szokás. A másik lányomnak esküvője után fokozatosan rövidült a haja és nagyon jól áll neki.

A lányom annyit mondott, hogy le fogja vágatni, de csak vállig érőre vagy picit rövidebbre. Anyósom viszont finoman megjegyezte, hogy olyan asszonyos hátul felnyírt haj sokkal jobban állna neki. Ebben én is egyet értek.

Van itt olyan anyuka aki hasonlóképp gondolkodik? Hogy sikerült rábeszélni a lányaitokat a rövid hajra?

A válaszokat köszönöm szépen előre is!



2020. ápr. 29. 11:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Valami ilyenre gondolsz?

2020. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
98%

1! A lányod had döntse el maga milyen hajat akar, semmi közöd hozzá se neked, se anyosnak!

2! Sztm igen boszme szokás levagatni esküvő után a haját valakinek!

Azt nem akarjátok, hogy elhizzon?

N27

2020. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem troll kérdés. Régen ment ez falvakban, kisvárosokban.

Szegény lány, csak ennyittudok mondani.

2020. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Attól még hogy a mai idősebbek feladták anno a nőiességüket, a mai fiataloknak nem kötelező! :) Biztos irigykednek, hogy a papák a fiatalokra csorgatják a nyálukat, mert mama már 30 évesen úgy nézett ki, mint egy 50 éves leélt háziasszony.
2020. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

De, troll kérdés.

Falun élünk. Itt is sok olyan 50+ nő van, akinek hosszú a haja, vagy vállig, állig érő. Akinek rövid, annak se a fejtetőn göndörített, hátul rövid szocreál nyanyafrizura. Ez még itt is csak a 70-80 éves korosztálynál ragadt be.

Azt meg végképp el se tudom képzelni, hogy valaki elég felnőttnek érzi magát az esküvőhöz, de az anyja mondja meg, hogy milyen haja legyen. A romáknál talán van ilyen mértékű beleszólás, de náluk kimondottan a hosszú haj a követelmény, minden korban.

2020 van, komolyan azt hiszitek, hogy van a kérdésnek realitása? Vicc.

2020. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%

Nekem majdnem fenékig érő hajam van és senki kedvéért nem vágatnám le. Sőt, olyannyira nem bírtam sosem elviselni magamon a rövid (nekem már a vállig érő is az) hajat, hogy már gyerekkoromban megfogadtam, sosem lesz kommersz "öregasszony-frizurám", mert már akkor is kivert tőle a víz. Szóval úgy vagyok vele, hogy akár 80 évesen is büszkén viselem majd a hosszú, ősz tincseket, nem érdekel, ki mit gondol. Amúgy:

[link] ❤️

2020. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%
Nekem évekig, kicsi koromban, kicsire nyírtattak a hajam... Tönkre tették ezzel a tindezserkoromat.
2020. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"Lyányom, mos'mán bekötötték a fejed, nem illik má' ez a lobonc, asszonynak má' konyhásnéni frizurát kő' hórdani! Mer' csak beleszáll a nagy hajad a pörkőttbe, mikor főzöl a' Uradnak! Meg megizzad a kapálásba'.

Oszt a huncutkodást is illenék majd abbahagyni, miután megtermett a két vagy három gyerek. Nem való az má' olyankor, az a bohóckodás. Nem illik, meg nem is gusztusos, mit fognak szó'ni a faluba'...

Gyere, megtanítlak a házimunkára, hogy melyik irányba kő' kavarni a levest, meg hogy kő' húzgá'ni a felmosófát, mer' ha máshogy csinálod, az nem jó. Mindig az öregebb taníccsa meg mindenre a fiatalt, az meg hallgasson rá, az a rendje a dó'goknak!

Tekenőbe' mossá', akkor lesz rendesen tiszta a vászonlepedő! Addig kő' dörgölni, míg megsajdul a derekad! Rendes háziasszony nem haszná' masinát."


Kérdező, csodálom, hogy ismered az internet feketemágiáját. Mintha wifi lenne a krumpliföldön. Ez a rátelepedős, fiatalokat az utolsó hajszálig (szó szerint!) beszabályozó mentalitás már a nagymamámnak is terhes volt annak idején, az ötvenes években.

2020. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Vicc ugye? Mi a túróért kellene levágatnia? Csak mert te meg anyóspajtás azt mondjátok? Hahó,felnőtt nő lenne szerencsétlen, de a jó Isten óvjon meg az ilyen anyától/anyóstól mint ti. Fejkendőt is kell hordani? Meg otthonkát? Nem hiszem el, hogy vannak akik így gondolkozzanak, mint ti.
2020. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljétek rá a dauerra is a rövid haj mellé. Meg mostmár jobb lenne, ha nem nagyon költene ruhára, jó lesz a nejlon otthonka, a szép ruháit meg felveszi vasárnap a misére.

Amúgy ti hol éltek? A házasság nem egyenlő azzal, hogy öregasszonnyá kell válni. Elköltöznék tőletek jó messzire.

2020. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!