Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi naszajandek pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi naszajandek pénzt illik adni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk legjobb barátnők. Az egyik baratnomnek nemsokára lesz az esküvője, kb. 50 ezer Ft-ra gondoltam, plusz ezen felül 20 ezer Ft a menyasszonyi táncba.


Beszelgettuk másik barátnőmmel, hogy mennyit is kellene adni nekik. Ő pedig azt mondta, hogy szerinte 100 ezret ILLIK, ő annyit fog. Természetesen kicsit kellemetlenül érzem most magam...


Imadom a barátnőm, akinek esküvője lesz. Nincsnek pénzügyi gondjaim, mégis túlzásnak érzem, hogy 100.000 Ft-ot adjak...

Az én gondolkodasommal van gond?


2020. máj. 28. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, szerintem is túlzás. Még az ötven is. Annyit fizess körülbelül, amennyit megeszel a lagzin + 10%. Feltéve, ha nem piknik alapú, akkor csak egy kisebb összeget.
2020. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az 50 is elég szép összeg, mi egy nagyon jó barátnőmnek tavaly ketten a férjemmel adtunk ennyit. 70 ezer szerintem bőven felette van az "elvártnak". 1 személytől 100 ezer szerintem zavarbaejtően sok, én furán éreztem volna magam, ha egy baráttól ennyit kapok. Közeli rokonoktól (pártoktól) kaptunk ennyit.
2020. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.. csak így most tok kellemetlen a szitu. Nyilván értem, ki nem szarja le, hogy más mennyit ad, értem. De akkor is... nekem ez egy kicsit agyjatszas, mégis én érzem magam szarul
2020. máj. 28. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Valakinek ez az egyhavi fizetése, kb.

Ez nagyon nem elvárható. Ha mondjuk tudja, hogy a hatszorosát keresed, akkor oké.. nyilván tisztában van az anyagi körülményeiddel nagyjából, és ha jó barátod nem fogja elvárni, hogy a kenyérre valót neki add.

De szerintem a szokás maga is indiszkrét... ajándékot adni rendben van... de pénzt, egy bulira, komolyan? Egy esküvőnek messze nincs ekkora jelentősége mostmár, hogy egy havi summát csak bedobjak máséra.

2020. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem nem, és tényleg nem is a menyasszonnyal van “gond”. Csak ez a “kinek a fa*a nagyobb” játék megy..
2020. máj. 28. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnia senkinek, hogy mennyit adsz bele. Mi a nászajándékokat névtelen borítékokban kértük, ha valakinek olyanja volt, írt bele valami kedves kis köszöntést vagy valamit, de nem igazán tudtuk megmondani, hogy kitől mennyi pénz jött be. Ugyanez a menyasszonytáncnál, én ugye eleve nem figyeltem, a férjem már erősen keresztbe álló szemmel tartotta a dobozt, a többiek meg szintén nem túl egyenesen álltak, szóval a kutyát nem érdekelte, hogy ki mennyit dobott bele. Szóval emiatt ne érezd magad kellemetlenül.

Én barátok esküvőjére a 2-30.000 forintokat tartottam mindig reálisnak, ezen felül max a menyasszonytánchoz még bedobtam 5-10.000 ft-t MAXIMUM. És mindezt mint pár gondolom, tehát az egy főre jutó költség szempontjából ezt felezd meg. Nagyon közeli barát esküvőjén sem adtunk ennél többet, de oké, az 50 amit mondasz, az még beleférhet. A 100.000 egyértelműen túlzás, kaptunk egy-két ekkora összeget rejtő borítékot mi is, de szinte biztos, hogy ez családtól jött.


Szóval, röviden: ne érezd magad kellemetlenül, így is bőven többet tervezel adni, mint ami elvárható/illemben minimum lenne. A többieknek meg semmi köze hozzá, hogy mennyit szánsz a dologra.

2020. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 28. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok. Ha ennyire zavar akkor adj többet, a pénztárcádhoz mérten :)

Pl. Én nem tudnék ennyit adni, mert a kezdőfizun 110 ezer. Szóval utolsó lagzin amin voltam a párommal 15 ezret adtunk (kis faluban volt a lagzi)

De volt olyan is, hogy nem pénzt adtunk, hanem találtunk egy brutál jó csillárt a jyskben 5000 forintért. Ők nagyon távoli rokonjai voltak a barátomnak.

De ha keresnék mondjuk 300 ezret akkor adnék én is 50-100 ezret. :)

2020. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Soknak érzem a 100-at, de még az 50-et is...

Mondd meg a másik barátnődnek, hogy majd meggondolod, hogy mennyit adsz. Aztán adjátok külön. Semmi köze hozzá, hogy te mennyit fogsz adni amúgy.

2020. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!