Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben mit illik vinni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mit illik vinni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek ősszel volt a polgári esküvője babaváró hitel miatt, idén júliusban lett volna a lagzijuk, de lemondták. Barátommal fejenként 15 ezret gondoltunk vinni a lagzira, szólt hogy elmarad és csak egy vacsi lesz, szűk családi körben, nem tudja mikor. Szal max 30-an leszünk, most már nem vagyunk olyan nagyon közeli barátságban, mindegy, ebbe nem megyek bele, az egy másik sztori.. igy is vigyük el a 30 ezret? Vagy túlzás egy vacsira az?
2020. jún. 3. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha meg vagytok hívva a vacsira is, és nem nagy érvágás ez az összeg, akkor adjátok oda így is. Egy esküvőn a kaja a legnagyobb költség, az meg ugyanúgy lesz. De adhattok csak 20-at is, ha nem akarod ugyanazt az összeget adni, mint egy lagzis esküvőre. Persze nem is kötelező pénzt adni, ilyen esküvőnél szerintem egy üveg bor, vagy bármi ilyen basic ajándék is megteszi.

Amúgy nekem furcsa, hogy ha nem vagytok közeli viszonyba már, akkor miért hív meg egyáltalán. Nekünk is csak egy szűk ebéd lesz a szertartás után, a családomon kívül csak egy barátnőm van meghívva, aki a tanú is egyben. Egy ilyenre én biztos nem hívnék ilyen eltávolodott barátokat, biztos, hogy ő is azt érzi, hogy már nem vagytok olyan közeli viszonyban?

2020. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meghívóra fel volt tűntetve, hogy csak pénzt vigyünk. Ezért nem akartam klasszikus ajándékot oda sem, de most így hirtelen nem tudom mit illene egy vacsira. Persze, tudja, hisz ő nem keres :D amióta lett gyereke és férje már nem vagyok ,,érdekes", régebben felhívtuk egymást stb. Ma már csak én írok rá, ő válaszol és kb annyi.
2020. jún. 3. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem szoros a barátság, akkor el se mennék.
2020. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. már bocsi :D te csak nagyon közeli barátok esküvőjén illik részt venni? Ha meghív pl egy távoli rokon akkor nem mész el? ugyan.
2020. jún. 4. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nekem vannak szövegértelmezési gondjaim, de esküszöm, nem értem: Ősszel megvolt a polgári. Júliusban lett volna lagzi, de nem lesz, csak "csak egy vacsi lesz, szűk családi körben", ahol úgy írod, maximum 30-an "leszünk".

Erre kérdezték páran, hogy a szűk családi körbe te most akkor beletartozol? De erre nem adtál választ, hogy most ki kivel van.

2020. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést kérek, ha nem volt érthető. Tehát ők ketten megeszküdtek ősszel, júliusban lett volna a lagzijuk. Szólt a barátnőm, hogy lefújták, kérdeztem akkor jövőre lesz a lagzi? Erre mondja, hogy nem, majd idén szerveznek egy vacsit, lehet október tájékán, ha addig lemegy a vírus. És azon a vacsin kb 30 személy lesz, minket is beleértve. Engem hívott ex osztálytársak közül, meg még két csajt. És mivel más barátokkal nemigen tartja a kapcsolatot, ezért mi is hivatalosak vagyunk. Remélem érted :D
2020. jún. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!