Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért mennek férjhez mostanába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mennek férjhez mostanában ilyen hamar az emberek?

Figyelt kérdés

Két kezemen nem tudom megszámolni hány velem egykorú ismerőst jegyeztek el/jegyezte el a barátnőjét. 20 éves vagyok, 1 éve érettségiztem, most egyetemre járok, nekem is 2.5 éve párom van, akivel hosszútávra tervezünk, de egyelőre még nem tudnám elképzelni, hogy megházasodjak. Nyilván semmi bajom az ilyennel, sőt, egy nagyon szép döntésnek tartom, de annyira furcsának érzem ezt, néhány éve nem is láttam ilyet, most meg szinte havonta hallom ezeket a híreket.

Nem igazán tudom megmagyarázni miért idegen számomra ez a fiatalon házasság, de anyukám is mondta például, hogy ők sokkal felnőttesebbek voltak ennyi idősen, sokkal jobban boldogultak az életben. Sok kortársam nem is néz ki 20 évesnek és annyira furcsának tűnik számomra, hogy 15-16 évesnek tűnő “gyerekek” pózolnak esküvői fotókon. Lehet bennem van a hiba, de én úgy szeretnék férjhez menni, hogy a saját pénzünkből van egy lakásunk, akár albérlet, van munkánk, nagyjából stabil életünk és mi is be tudjunk kicsit szállni az esküvőbe.


Legutóbb olyat is hallottam, hogy az egyik pár egy vallási gyülekezet miatt házasodott meg 19 évesen, sőt az egyetemen az egyik csoporttársam is a gyülekezetben ismerte meg a férjét, 1 év múlva házasok voltak, most terhes is a lány, szóval otthagyta az egyetemet. Szerintetek mennyire lesznek tartósak ezek a házasságok, illetve mennyire “fellángolások” ezek? Ti támogatnátok az ilyen fiatal gyerekeiteket? Mit gondoltok a “fiatalok” (19-20 évesek) házasságáról? Bennetek okoz valamilyen fajta benyomást, ha megláttok egy ilyen esküvői képet?


(Mégegyszer mondom, nem undorodom és határodom el az ilyesfajta házasságoktól, csak érdekel, hogy ez csak számomra furcsa, vagy másoknak is. Szép estét!)



2020. jún. 6. 20:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy tudom ez gonosz és biztos le is szavaznak :)

De!

Vannak férfiak akik életükben egyszer találnak egy szép kedves lányt és úgy gondolják soha többé nem fognak másikat találni, ezért...ha elveszik feleségül és még gyerek is lesz akkor talán életük végéig velük marad a nő...

2020. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben ritka az ilyen. Több embert ismerek 30 fölött, aki nem házas, mint aki igen.

Egy ismerősöm ment férjhez 19-20 évesen, de ott besikerült a gyerek (nem ítélkezem, csak leírom).

Egyébként meg, van hogy huszonévesen házasodnak és mégis tartós, mert komolyan gondolják, mások meg bőven 30 fölött és mégis válnak pár éven belül, szóval nem ettől lesz jó egy házasság.

De tény, hogy huszonpár évesen még nem voltam elég érett a házasságra, most így visszanézve.

2020. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de tényleg ez van. Rengeteg olyan ismerős van, aki férjhez ment úgy, hogy 1 éve sincsenek együtt (!)... Vagy max 2 éve járnak de mar esküvő + gyerek stb
2020. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak mert valakit eljegyeztek/eljegyezte még nem biztos, hogy eljut a házasságig
2020. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikák nem mutatnak ilyesmit. 1970-1995 között stabil 22 év volt a nők első házasságkötéskori átlagos életkora, ez 2014-re egyenletesen felkúszott közel 30-ra, és azóta is ott stagnál. 2020-as adatok értelemszerűen még nincsenek, de 2019-ben 30,1 volt, tehát nem ment le semmit.


Mindig is voltak fiatalon házasodók, eljegyzések meg aztán pláne. Néhány éve azért nem vetted észre, mert nem a korosztályodba tartoztak, nem tűntek fel annyira.

2020. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

23 éves vagyok, 18 éves korom óta vagyok együtt a párommal (25), egy éve jegyben járunk, pár hónap múlva házasodunk. Szerintem mi már bőven nem vagyunk annyira hű de fiatalok, de sokszor megkapjuk, hogy hova sietünk. Nem sietünk egyáltalán, lassan 5 éve vagyunk együtt, az elejétől komolyan gondoljuk, miért várjunk még 5 évet, csak hogy ne nézzenek minket annyira fiatalnak? Furcsa egyébként, a nagynéném 27 évesen ment férjhez, neki is mondogatták, hogy még korai. Unokatestvérem 34 évesen találkozott a mostani barátnőjével, egy éve sincsenek együtt, de a rokonok nyüstölik, hogy legyen már esküvő meg gyerek. Most akkor mi? Fiatalon nem lehet, mert éretlen vagy, de idősebben azonnal, mert már megértél rá? 😅 Nincs olyan ideális kor ami mindenkire ráhúzható, szerintem legalábbis.

23N

2020. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!