Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői vacsorát hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői vacsorát hogyan szokás fizetni? Akinek a részéről több vendég érkezik az nagyobb arányban fizet?

Figyelt kérdés
Nálatok ez hogyan volt?
2010. aug. 1. 01:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Illik legalább annyit adni, hogy a vacsorát kifizesd plusz kis pénz a menyasszonytáncnál is mehet, mindenki forgat hármat az arán és dob még egy kicsit a közösbe.

Amúgy meg mindig azt mondják: annyit adj amennyit elbír a pénztárcád is.

2010. aug. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező úgy értette hogy az ő esküvője lesz és gondolom hogy ő vagy a vőlegénye(vagy menyasszonya) részéről hogy kellene fizetni, hogy feles legyen vagy akinek több vendége stb. Én nem nagyon vagyok otthon ezekben a témákban de ha úgy értetted ahogy írom akkor szerintem felesbe.
2010. aug. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Hát ha most esküdnétek, és még mindig tiéd-enyém ill. tepénzed-énpénzem van, akkor még most nem késő itt megállni. Komolyan. Nálunk is van külön pénz, mert van, de ilyesmiben... és ki fogja venni a laptévét meg a hússütőt? De böszme.
2010. aug. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Az előttem szólók alighanem félreértik a kérdésedet. Ha az ifjú pár fizeti a lakodalom költségeit,akkor a kérdésnek nincs értelme,mert az ajándékokból,menyasszonytáncból bejött pénz valóban közös.Ebben az esetben értelmetlen azon vitatkozni,hogy kinek hány vendége volt.

Felénk az a szokás,hogy a lakodalom költségeit a fiatal pár szülei állják, a "bejött" pénz és ajándék,pedig a fiataloké.

Ha nálatok is igy van,akkor a lakodalommal kapcsolatos étel,ital,zene stb. költségeknél kiszámolják az egy vendégre eső költséget. A szülők pedig olyan mértékben osztoznak a költségeken,hogy nekik mennyi vendégük volt a lagziban. Pl. ha a vőlegénynek 100 vendége volt, a menyasszonynak csak 50,akkor a költségek 3 felé oszlanak. 2 részt a vőlegény szülei,1 részt a menyasszony szülei fizetnek.

2010. aug. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Igen, van ilyen esküvő, de ez csak a már bocs, de "kicsinyes" nem jut eszembe rá jobb szó szülőkre jellemző), általában a megszokottabb a fele-fele. De megegyezés kérdése, ha a szülők fizetik, ők döntik el. Régen az eljegyzést a lányos szülők, az esküvőt a fiús szülők állták (illetve így illett), de ma már közösen fizetnek mindent. Általában, mondom, fele-fele. De vannak, akik ragszkodnak a "csak a saját vendégeimet fizetem" esküvőhöz.
2010. aug. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

miért lenne kicsinyes a kérdező?

egyszerűen csak tapasztalatlan, járatlan ebben a kérdésben, mert még nem volt esküvője, és tudni szeretné... ezért van ez az oldal, hogy itt bárki anélkül kérdezzen, hogy elítéljék.


én sem házasodtam még, és fogalmam sincs, hogy megy ez az egész (mondjuk, nem is nagyon izgat).

2010. aug. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
A költségeket megosztó szülők nem kicsinyesek. De nem mindenki engedheti meg magának,hogy milliókat költsön egy lagzira. Ha az egyik szülő rosszabb anyagi körülmények között él,mint a másik,akkor miért ne fizethetnek kevesebbet az,akinek kevesebb a vendége. Ez nem kicsinyesség,hanem ésszerűség. Felénk ez a természetes.
2010. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem a kérdezőre írtam, hogy kicsinyes, azokra az emberekre gondoltam, akik 2-3 vendég többlet esetén már a a mindenki fizesse a saját vendégeit alapon fizet. Ezt azért nem tartom jó ötletnek, mert van olyan vendég, aki 5ször annyit fogyaszt, mint egy másik.Az általam legutóbb szervezett esküvőn az egyik félnek jóval kevesebb volt a vendége, ezért vendégszám alapján akartak fizetni. Csakhogy a kevesebb számú vendégsereg vedelte a drága pezsgőt, míg a másik csapatból a legtöbben alig ittak, mert sokan utána kocsival mentek el. Így forma forma lett a fizetendő összeg.
2010. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi megoldottuk. Magunk finanszírozzuk az esküvőt teljesen, és mivel közös kasszán vagyunk ezért nincs kérdés. Én (a menya) jóval több vendéget hívtam meg, mint a párom. Minket nagyon kényesen érint pl.: a pénz téma (nem dől zsákkal :D) ezért bárhogy is döntesz kérd ki a pár és a másik család véleményét, kommunikálj!
2010. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi magunk fizettük a költségeket (fele-fele, de a vendégek egyik oldalról többen voltak, mert nagyobb a család), így vita sincs, hogy melyik szülőnek mennyit "kell" adnia, ők meg kigondolták, hogy mennyi pénzt adnak a nászajándékba.
2010. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!