Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire illendő meghívni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illendő meghívni az unokatesók pasijait is az esküvőre?

Figyelt kérdés

Nem sokára elkezdjük kiosztani a meghívókat ,ígyis már 80 főn túl vagyunk és vannak másodunokatesojai a vőlegényemnek mindkettőnek van pasija .

Mi nem ismerjük őket , illendő lenne őket is meghívni ?


De ha most mindenkinek a mindenkijèt meghívnánk nem állnánk meg a 200ig föig kb..


2020. júl. 19. 20:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyelj, ha auért hívjátok meg a másodunokatesókat is, mert illik, akkor a párjaikat is hívjátok meg.


Ha amúgy nem nagyon akarnátok meghívni őket, akkor őket se hívjátok meg, ne csak a párjaikat ne. Szerintem.

2020. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
4es vagyok. Persze h kellemetlen helyzet, de lesznek még ennél kellemetlenebb szituk is az életben, úgy voltunk vele. :D mondjuk most az 5ös válaszoló keltett bennem egy kis lelkiismeret furdalást. :D lehet h másképp kellett volna megoldani, de tényleg csak 50 hely volt az étteremben, valakit ki kellett hagyni, és akkor inkább 2 számunkra ismeretlent. Ez volt a legkisebb rossz megoldás. Egyébként szokott lenni évente pár alkalommal családi találka nagymamámnál, apám anyjánál, ahova ezek az unokatesóim is ugye jönni szoktak, de még egyetlen egyszer sem hozták el a barátnőiket, szóval ezért sem gondoltam h akkora érvágás lesz, ha az esküvőmről lemaradnak.
2020. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez elsősorban azon múlik, hogy azzal milyen kapcsolatban vagytok, akiket szóba kerültek meghíváskor. Tehát itt a másodunokatesók.

Ha ők fontosak, akkor fontosak a párjaik. Pl. egy nagyon jó barátnőm párját is meghívnám akkor is, ha személyesen őt nem ismerem, mert úgy adódott, hogy még nem találkoztunk, mert a barátnőm viszont fontos.

Szóval a kérdés, hogy ezek a másodunokatesók mennyire fontosak nektek, hogy egyáltalán meg kell-e őket hívni. Ha évente találkoztok, akkor szerintem nem olyan közeli, hogy feltétlen meg kéne hívni. Ha nem laknak messze, akkor még opció lehet, hogy az esketésre meghívjátok (párostul), de lagziba már nem, mert az szűk körű. Aztán vagy jönnek vagy nem.

2020. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem tök könnyen lerendezhető, nálunk legalábbis tök érthető volt. A meghívó átadásnál elmondtuk, hogy szeretettel várunk téged, vagy szeretettel várunk titeket, így elég egyértelmű volt, hogy az illetőt egy személyben várjuk, vagy párostól. Családoknál elmondtuk, hogy a meghívás x személyre szól, ha többen-kevesebben jönnének, mindenképpen szóljanak. Elég jól vette a lapot mindenki. Volt aki rákérdezett, hogy hozhat-e valakit, akkor természetesen nem utasítottuk el, de nem lett alap, hogy mindenki párostól jön.

Senkivel nem volt kellemetlen a szitu emiatt.

2020. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
nem akartam lelkiismered furdalást kelteni, csak magamból indultam ki, hogy nekem rosszul esni. 5.voltam :)
2020. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Szia, szerintem is ha valakivel olyan jóba vagy hogy szívesen látnád az eskuvodon, akkor párral együtt.

De én a magam részéről nem sertodtem mikor pár nélkül hívtak, de nem mentem el. Nyilván nem is a legjobb barátnőm volt az illető, hanem távoli rokon.

2020. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
"ezeket a másodunokatesókat jobb ha 2 évente látjuk 1x nem tartjuk a kapcsolatot" - nekem ez el is döntené a kérdést, meg sem hívnám a két lányt, hiszen nem tartjátok a kapcsolatot. Mivel nem egy szűkkörű, családias kis összejövetelről beszélünk, hanem egy nagy kiadással járó 80 fős lagziról, ahová kvázi idegeneket is elhívtok, +2 fő szerintem nem oszt, nem szoroz.
2020. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tinik nem fogják hozni a párjukat. Egyfelől, ezek még általában nem azok a kapcsolatok, amikből házasság lesz. Másfelől ilyenkor illik nászajándékot adni, legalább a vacsora értékével egyezően. Egy tizenévesnek a tizenöt-húszezer forint nem kis pénz.


Ezért a családot hívnám meg a meghívón, nem az embereket sorolnám fel név szerint és mindenképp először a szülőkkel beszélnék, hogy mit szeretnének, mert valószínűleg nekik kell hozni-vinni a fiúkat is, szállást fizetni stb. így amit ők be tudnak vállalni.

2020. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kapcsolat komolyságától függ. Engem is hívtak úgy esküvőre az azóta már vőlegényemmel, hogy nem is ismertem a házasulókat, mivel nagyon messze laktunk attól a családtól. De akkor már egy éve együtt voltunk, együtt is laktunk, jól esett, hogy gondoltak rám. Egy pár hetes, egy-két hónapos randizgatási fázisban lévő partnert nem hívnék.
2020. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk a másodunokatesókat se hívnám meg, ha kétévente egyszer látom őket. Ennél még a tesco pénztárossal is közelebbi a kapcsolatod, nem?
2020. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!