Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire illendő meghívni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illendő meghívni az unokatesók pasijait is az esküvőre?

Figyelt kérdés

Nem sokára elkezdjük kiosztani a meghívókat ,ígyis már 80 főn túl vagyunk és vannak másodunokatesojai a vőlegényemnek mindkettőnek van pasija .

Mi nem ismerjük őket , illendő lenne őket is meghívni ?


De ha most mindenkinek a mindenkijèt meghívnánk nem állnánk meg a 200ig föig kb..


2020. júl. 19. 20:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%

Lehet a meghívást pontosítani, így a meghívott rokon nem értelmezi a teljes családfájára vonatkozónak.

Nálunk a szüleinknek összesen van 8 testvére. Ha minden nagynéni és nagybácsi az összes leszármazottjával eljött volna, megduplázták volna az eredeti létszámot. A legtöbb unokatestvér házas vagy családos volt már akkor 1-2 gyerekkel, így 30-40 emberről volt szó. Az unokatesókat több éve nem láttuk, ezért őket nem hívtuk, de azt a nagynénit és nagybácsit igen, aki a férjemre vigyázott nyaranta egész gyerekkorában. Úgy oldottuk meg, hogy a meghívó nem úgy kezdődött, hogy "Kedves X! Meghívunk téged és családod ...", hanem névre szólóan: "Kedves X néni és Y bácsi!" Átadáskor elmondtuk, hogy a szűk körű esküvőre kettejüket szeretnénk meghívni, a majdnem 40-es gyerekeik és családjaik nélkül. Senki nem értette félre és minden rokonnal így csináltuk.

Ez szerintem akkor fair, ha mindenkivel ugyanúgy csináljátok, vagy mindenki hozhat partnert, gyerekeit vagy senki.

2020. júl. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
21. hülyeség, már bocsi :D ha meghívják pl anyámékat egy esküvőre és minket a párommal nem, akkor persze h szarul esik. a nagynénéd vigyázott a férjedre kicsiként? okés, és akkor nem játszottak vele a gyerekei? ez azért gázos
2020. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én nagynéném, hanem a férjemé. És valóban, elég nagy korkülönbség miatt nem játszottak együtt. Ő ovis meg kis iskolás volt, mikor ott volt, az unokatesók meg bőven tinik. Otthon sem voltak, hanem haverokkal máshol, mikor délutánonként ő ott volt a házukban.

Lehet, hogy te megsértődsz ezen, de nálunk szerencsére normális a család és nem hisztiztek. Van saját életük, néhány évente egyszer találkozunk, ők sem érezték azt, hogy olyan szoros lenne a kapcsolat,hogy muszáj ott lenniük az esküvőn. Kb ismerkedni kezdtünk volna, annyira nem veszünk részt egymás életében. A nagynéni viszont többször is beszélt a férjemmel, ő követte az életét, ezért csináltuk így.

Mindenkinek más a családja, más válik be, ne sértegessük egymást valamiért, ami neked gond, de nálunk nem volt az.

2020. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

#22, szerintem nem volt hülyeség, amit 21-es írt.

Nekem olyan elsőfokú unokatestvérem is van, akivel szerintem gyerekkorunkban egyszer láttuk egymást. Az ő apja anyukám öccse. Ha meghívja anyukámat (meg nyilván apámat is), akkor én ezen nem fogok megsértődni. Felnőtt emberként nem vagyok a szüleimmel összenőve. Nyilván a pár szempontjából nézve a menyasszony apjának a testvére azért viszonylag közeli rokon, az unokatesó már kevésbé - főleg ha nem tartják a kapcsolatot.

2020. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!