Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi a minimum, amit illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a minimum, amit illik mostanában adni nászajándékként?

Figyelt kérdés

Szeptember végén esküvőre vagyunk hivatalosak párom unokatestvéréhez.

Szerencsére van munkánk, de most sok nagy kiadás vár ránk, mert lakás vásárlásba fogtunk. Őszintén azért mert már annyira elszálltak a körülöttünk lévő albérletek árai, hogy muszáj volt meglépnünk. 120 helyett így már "csak" 95öt fizetünk, de ugye ez felemésztette minden megtakarításunkat. Ezt nem kötjük a párom családjának orrára. Mármint, hogy anyagi kényszerből vettünk, nem csak hatalmas jókedvből :). Sajnos nem a legtámogatóbbak érzelmileg.

Viszont most nekünk nem a legjobbkor jön a "plusz költekezés". Mennyit illik mostanában adni, ami nem kínos összeg?


100 fős esküvő lesz, lagzival, étteremben. Viszonylag jobb kategóriás hely. Nem vagyunk igazán közeli viszonyba velük, de azért megtiszteljük őket azzal, hogy elmegyünk.


Azt még hozzátenném, hogy nekünk 10.000-be fog kerülni még a benzin költség oda és vissza, illetve még egy két apróságot az esküvőre (cipő, nyakkendő, mert valahogy eltűntek költözésnél...).


Mi a véleményetek?



2020. aug. 19. 23:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kicsit szomorú, hogy a legtöbben úgy tervezik az esküvőjüket, hogy "majd úgyis kifizeti a vendég a saját részét", de ez van.

Végül megállapodtunk 30 ezerben a férjemmel. Ennyi ami most úgy látom, hogy a maximum, amit ki tudunk préselni, meg persze a 10 ezer benzinpénz. :/

2020. aug. 20. 14:23
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos ezt én is tapasztaltam.. Mi ezért gyűjtöttünk sokáig, hogy ne erről szóljon. Cserébe nem lesz füstgép, meg 10 tagú stáb.. Hagyjuk már :)


Érezzétek jól magatokat!

2020. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
off nekem a kalkulátorral 1425000 adott ki. what? :DDDDD
2020. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt hogyan? 😂
2020. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#13 gondolom mert a vendégek számánal annyit írtál be amennyi összesen van, nem csak hogy ti hányan mentek
2020. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vendégként gondolom azt, hogy annyit "illik" vinni, hogy picit többet kapjanak, mint amennyibe a mi vendéglátásunk került.

Amikor a saját esküvőnket szerveztük, akkor őszintén nem érdekelt ki mennyit hoz, vagy hoz-e egyáltalán. Semmiféle neheztelés, vagy sértődés nem volt, sőt. Aki szerintünk túl sokat hozott, annak meg is jegyeztük, hogy nem kellett volna ennyire túlzásba esni. Hála a jó égnek nem hiányzott a büdzséből az a pénz, amit erre szántunk, így nem szorultunk rá, hogy bármennyi is visszajöjjön belőle. Nem kalkuláltunk, de persze jól esik az embernek, hogy gondolnak rá. Én nagyon élveztem pl. a kreatívabb vendégek csomagjainak bontogatását és töredelmesen bevallom, ahogy olvasgattam a lapokon a jó kívánságokat, bizony attól is sokszor fátyolos lett a tekintetem. Nyilván nem attól, mert megláttam mennyi pénz van benne... Sokan megkérdezték, hogy minek örülnénk. Nem fogadták el válaszként azt, hogy annak, ha velünk ünnepelnek és vendégként én sem örülök ennek a válasznak, hiszen én úgyis viszek ajándékot és őszintén szeretném tudni, hogy törjem-e magam valamilyen ajándék vásárlással, vagy jobban jön nekik a pénz!?

Nem igazán értem azt, ami egy ilyen kérdésnél itt a gyakorin megy. Teljesen más szemszög egy pár szemszöge és teljesen más egy vendégé. Párként lehet, hogy abszolút nem érdekel, hogy visszajön-e bármennyi is a költségeinkből, de vendégként nagyon is azt gondolom, hogy soha nem mennék kevesebbel, mint amennyibe tippre én kerülhettem nekik. Ez vidéken 10-15 ezer forint fejenként, Budapest környékén minimum 15-20 ezer inkább. Szóval attól, hogy én, vagy bárki más megfogalmazza, hogy minimum ennyit illene, az nem azt jelenti, hogy én vagy bárki más úgy szerveztünk esküvőt, hogy arra apelláltunk ebből mennyit fog a násznép visszafizetni nekünk.

Van ilyen pár is, aláírom. Sajnos találkoztam is velük, de azért hála istennek ez nem annyira gyakori (az én környezetemben legalábbis).

2020. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!