Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjes nő (fiatal lány) is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjes nő (fiatal lány) is lehet koszorús lány?

Figyelt kérdés
Rajtam ne múljon, én megkérnék férjes nőt is koszorús lánynak, de ha a legjobb barátnőmmel egymás koszorús lányai akarunk lenni, akkor az egyikünk előbb férjhez fog menni. (Nem tartunk duplaesküvőt.)
2010. aug. 8. 02:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
A hagyomány szerint csak lány lehet. De Amerikából már átvettük az a szokást,hogy akárki lehet koszorúslány! Talán inkább a mi hagyományainkat kellene követni!
2010. aug. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Mostmár akárki lehet koszorúslány.
2010. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
LÁNY! Tehát NEM férjezett...
2010. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Persze, akárki lehet koszorúslány! Ez a Ti esküvőtök, aki ezért lenéz az az Ő baja...
2010. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Manapság már bárkit felkérhetsz koszorúslánynak, de a legtöbben azért betartják, hogy csak lányokat kérnek fel. De szerintem legjobb barátnők esetében az teljesen elfogadott, hogy egymás koszorúslányai lesznek. Sőt szerintem nagyon szép dolog! De egymás tanui is lehettek, ha nagyon adtok a közvéleményre, tanu lehet bárki házas, nem házas.
2010. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Septimius ***** válasza:
71%
Végülis miért ne? Nem látszik rajta, hogy férjezett-e, vagy sem. Főleg ha fiatal. A hagyomány szerint akkor elvileg egy 60 éves vénkisasszony is előbb lehet koszorúslány, mint egy 20 éves fiatalasszonyt? Ez így elég bután hangzik, plusz a te eseted elég kivételes, szóval nyugodtan megteheted, amit kérdeztél :)
2010. aug. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És akár egy olyan nő, aki volt már házas, olyan is lehet? Anyukámra gondoltam, Őt is fel akartam kérni, fel is kértem, cask azt mondta, ezt nem szokás, és a rokonok kinéznék. Szóval az nagyon durva lenne? (Egyébként nagyon fiatalnak néz ki, mintha még a húszas éveiben járna, de akkor is tudja mindenki, hogy az anyukám.)
2010. aug. 9. 00:15
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Mi is a legjobb barátnőmmel egymás koszorús lányai akarunk lenni, szóval nem érdekel, ki mit mond és hogy a hagyomány nem ez..akkor is ő lesz a koszorúslányom és kész! Az amerikai hagyományokról meg csak annyit, hogy nem csak Amerikából vettünk át nem magyar hagyományokat! Aki tisztán magyar esküvőt akar, az hófehér ruhát se vegyen fel, és kész! De szerintem nézzen utána (ha tud) hogyan is házasodtak a honfoglaláskori, SŐT! Az urálban élő őseink, mert csak akkor kap tisztán magyar esküvőt, hiszen egy olvasztótégely vagyunk: sok a sváb, cigány, szláv, a népvándorláskor, majd később a nagy 150 év alatt átvett török szokásunk is, stb...meg eleve minden nép vesz át más népektől szokásokat és ez eddig még egy kultúra halálát sem jelentette! Ez egy természetes folyamat és kész.

Az édesanyámat viszont nem kérném fel koszorús lánynak. Ő az örömanya, és az sokkal de sokkal fontosabb szerep, mint a koszorúslányé, hidd el! Szerintem tényleg hülyén venné ki magát :S Nem a kinézet, hanem a szerep miatt...

2010. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Na még ilyen botorságot nem hallottam, hogy az örömanya egyben koszorúslány is!!! Megáll az ember esze!!

Ha valaki ennyire semmibe veszi a hagyományokat, egyáltalán miért is kötődik hozzá, a legcsekélyebb szinten is? A "koszorúslány"-ság annak idején azért alakult ki, hogy alkalom adódjon a fiatal lányok előtérbe kerülésére. Pontosabban, a menyasszony barátnői ott legyeskedtek, segítettek az események központjában , és ezáltal a legényeknek könyebb volt közülök választani, gyakran a következő esküvőt alapozták meg ilyenkor. Mit akarsz a férjezett asszonyoktól??? vigyék a fátyladat? szórják előtted a rózsaszirmot??

2010. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

9:22! Régen tényleg ez volt a funkciója, de ma már ugye mások az ismerkedési szokások, és a koszorúslánynak egészen a vacsoráig nem az a feladata, hogy pasizzon, hanem az, amit a végén mondtál: vinni a fátylat, szórni a virágot és segíteni mindenben a menyasszonynak. Teszem azt: viszi a mobilját, tartja a csokrot, amíg a menyasszony beszáll az autóba, fogja az abroncsos ruháját, miközben pisil, stb.

Viszont az örömanyának tényleg semmi keresnivalója ebben a szerepben, ez tény és való. És nem hagyománytiszteletből, hanem mert hülyén néz ki ott, még akkor is, ha fiatalosan néz ki.

2010. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!