Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért lett divat mostanában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat mostanában az eljegyzés után évekig várni az esküvőre?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években/évtizedben egyre nagyobb divattá vált, hogy megkérik a lány kezét, legyen gyűrű az ujján, de az esküvővel még 4-6-10 évet várnak.

Persze én is tudom milyen drága egy esküvő, sok embernek spórolni kell rá, de gyakran előfordul, hogy megvan a pénz/nem probléma kifizetni, mégis "csak" jegyben járnak sok-sok évig.

Mi ennek az oka? Miért vált kvázi divattá?



2020. dec. 29. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem én sem. Valószínű, így tudatják, hogy komoly a járás. Az esküvő 2 tanúval nem kerül sokba, a külön lakás viszont igen, lehet, arra gyűjtenek és várnak.
2021. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Manapság már azt jelenti az eljegyzés szerintem, hogy “nem csak járogatunk, hanem komolyan gondoljuk, együtt tervezzük” nem pedig azt, hogy 1 éven belül feltétlenül össze is kell házasodni. Vagy a másik, hogy azért várnak, mert szép nagy esküvőt szeretnének bulival, csak jelenleg másra kell a pénz. Persze össze lehet hàzasodni anyakönyvvezetővel is, de nagyon sokaknak fontos, hogy minden családtag, barát ott legyen és jót mulassanak. És ha ez nem fér bele x évig, akkor addig várnak.
2021. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan gondolják azt tévesen, hogy az eljegyzéstől komolyabb lesz a kapcsolat.

Nem. Ha komoly a kapcsolat akkor jöhet az eljegyzés, a kettőnek nem szabadna megfordulnia.

Ha egy nőnek oké hogy eljegyzés után több évet várjon az esküvőre, tegye, nincsen beleszólásom. Én viszont megmondtam a páromnak, hogy ha megkéri a kezem akkor utána 1-2 év múlva házasodjunk össze.l, nem szeretnék évekig jegyben járni.

Szerintem érdemes az ilyen dolgokat tisztázni.

2021. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13 ez kinek mit jelent a komolyság.

Neked mit takar? Már őszintén kérdezem, nem kötöszködés.

Mi ugyanannyira vagyunk 6 év & 3 év együttélés után is komolyak és biztosak magunkban, mint mikor még randizgattunk. Akkor nálunk sosem lesz elég komoly eljegyzésre vagy mindig is az volt? Vagy a státuszszimbólumok teszik komolyabbá a kapcsolatot?

2021. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14.

Személyszerint saját magamra is gondoltam. 4 éve vagyok együtt a párommal, de amikor osszejottunk habár mindketten hosszú távra szerettük volna a kapcsolatot, egyáltalán nem voltunk olyan szinten mint most. Rengeteget értünk egymás mellett. Így nekünk az eljegyzésnek és házasságnak már tényleg komoly alapja lesz úgy gondolom.

Sokaknál viszont azt látom, hogy abszolút nem ismerik egymást, nem értik mit jelent egy másikkal együtt haladni az életben, egymásra támaszkodni, de a magamutogatás meg megy mindenütt, hogy jaj eljegyzés mert mi ilyen komolyan gondoljuk, a mögöttes tartalom viszont sehol. Egyfajta elkeseredettségnek látom sokaknál, főleg amikor a férfi nem szeretné, a lany kisirja aztán évekig házasságról szó nincsen.


Van egy ismerősöm, akit elég valószínű hogy a párja csak azért jegyzett el mert a lány kisirta hogy kérje meg a kezét mert az exe eljegyezte a barátnőjét.

Az exe megházasodott tavaly, ők viszont még nem.

2021. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!