Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez így korrekt, így szokás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így korrekt, így szokás, hogy vidéki esküvőnél a vendég magának fizeti a szállást?

Figyelt kérdés

koszorúslányként meg vagyok hívva az egyik barátnőm esküvőjére, ami vidéken lesz. szállás adott, DE megmondták előre, hogy mindenki magának fizeti. mivel én egyedül mennék, egyedül fizetném, kb 25 ezer lenne. vagy mas, nem annyira ismeros lanyokkal kéne osztoznom a szobán.


nem sok vidéki esküvőn voltam meg, szoval kerdes az, hogy ezt igy szokas? szerintetek ez korrekt? ertem, hogy nem tudjak az osszes vendeg szallasat fizetni es egy eskuvo draga, de nekem ez kicsit fura, hogy meghivnak valahova es fizessek en. vagy csak tulgondolom?


2021. jan. 6. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Legtöbbször a vendégek maguk fizetik, igen.
2021. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Általában csak a legközelebbi rokonokat szállásolja el az ifjú pár saját költségre. Aki ott akar aludni, fizetni szokott maga. Ezért é kocsival mentem barátnőm esküvőjére, mert különben 30 lett volna a szállás, nekem nem ért meg annyit. Tisztában voltam vele, hogy nem vagyok közeli rokon, így nem is akadtam ki a tényen, csak drágállottam a szállást.
2021. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ertem, koszonom. nem nagy anyagi tragedia, csak furcsallottam, hogy ezt igy szokas-e.
2021. jan. 6. 11:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig le is írtad a kérdésbe, hogy a párnak ez nagyon extra kiadás lenne, pláne 100+ fő felett.

Ha szólnak előre, legalább el lehet dönteni időben, hogy az utazás megoldható-e, vagy vállalják a szállással járó plusz költségeket.

2021. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindegy, hogy "kifizetik"-e neked, és a menyasszonytáncba nem elég 25-öt adni, hanem 60-at kell, vagy te fizeted ki magadnak és kevesebbet adsz menyasszonytáncba?
2021. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Voltam úgy, hogy rokonoknál szálltak meg azok, akik messzebbről érkeztek.

Egyébként ha csak nem az ország másik végén lesz a lagzi, én kocsival mennék, max. nem iszom, nem egy tragédia és hazavezetek. Persze, ha van kocsi/jogsi és megoldható így. Ha csak a szállás az opció, akkor én nem várnám el, hogy kifizessék: hiszen ilyen erővel az útiköltséget is elvárhatnám. De én szerintem olcsóbb szállás után néznék: 25 ezer egy éjszakára elég sok...

2021. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg a közeli rokonoknak, tanúknak, koszorúslányoknak minimum fizetniük kellene mimdent. Bár manapság már nem divat ellátni a vendégeket, csak elvárni a pénzt
2021. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

#7 és a koszorúslányok párjai? Nyilván nem mondod, hogy a lányoknak kifizeted, a párjaiknak nem. Az meg már nem közeli családtag.

Annyi pénzt szokás adni, amennyibe az ellátásod került. Minimum. Nekem jobban tetszik az, hogy adok x összeget és választhatok olcsóbb szállást, vagy hazamehetek, mint hogy azt mondja a pár, hogy kivettem neked egy szobát 30 ezerért.

2021. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is illene a közeli rokonoknak (szülők, nagyszülők, testvér), tanúknak és koszorúslányoknak kifizetnie a párnak. Én legalábbis biztosan fizetném az enyéimnek. A többieknek tök oké, ha maguknak kell megoldani. De ahány ház, annyi szokás.
2021. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ahány jáz, annyi szokás, meg sok faktor is szerepet játszik. Pl a pár anyagi helyzete, meg tudják-e engedni maguknak vagy sem, helyszín, vendégek száma stb. Ha időben, előre szólnak, hogy perkálni kell, az a korrekt, mert ahogy egyik válaszoló feljebb említette, van időd eldönteni, hogy vállalod a költséget, vagy keresel saját, olcsóbb szállást, vagy nem iszol és hazavezetsz.
2021. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!