Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Engem is foglalkoztat, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engem is foglalkoztat, hogy a gyerekek ne okozzanak gondot a menyegzőn. Jó megoldás, hogy remélhetőleg a szertartáson a szülők gondoskodnak a csendről, utána kaja + a táncunk, és 8-kor már mindenki mehet haza altatni, fürdetni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 9. 02:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Öö... nem. Tulajdonképpen te itt egyedül annyit csinálsz, hogy fürdetésre hazaküldöd őket.

Eleve nem lehet azt sem feltételezni, hogy a szertartáson gondoskodnak a csendről a szülők, sajnos sok szülő hiszi azt, hogy az hogy a gyermeke a templomban rohangál és más gyerekekkel sikoltozik az aranyos... de most egy pillanatra tegyük fel, hogy normális rokonaid vannak, és tényleg nem lesz gond: épp a vacsora és a tánc az amit meg szoktak zavarni, mert a szülők a saját vacsorájukkal vannak elfoglalva vagy más felnőttekkel akarnak beszélgetni, stb.

A jó megoldás ha tervezel valami külön nekik szánt programot, lehetőleg külön helyiségben, hogy ne is akarjanak onnan elmenni. Sokan szoktak animátort hívni pl.

2021. máj. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is sok gyerek volt a vendégek között, de eszembe se jutott azon aggódni, hogy vajon a gyerekek tönkreteszik-e, vagy jutott eszembe, hogy hamarabb menjenek haza...

Akkor pont nem azzal foglalkoztam, hogy mit csinálnak a gyerekek. :D Hozzáteszem, engem nem zavart volna, ez is hozzá tartozik. Nem is emlékszem, hogy lett volna bármi galiba.

2021. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
a gyerekek egymást elszórakoztatják egy lakodalomban.
2021. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Pár esküvőről lemaradtunk korábban, mert picik voltak a gyerekek. Lett ebből örökharag is, mert ugye az is az esküvőre volt hivatalos, akik eddig tudtak a gyerekekre vigyázni. Nekünk meg pont nem volt még felesleges 30-50 ezrünk, hogy két napra fogadjunk bébiszittert. Így nem mentünk. A menyasszony és a famíliája azóta se áll szóba senkivel, aki nem ment el.

Az elmúlt két évben voltunk pár esküvőn, ami gyerekmentes volt. Egyrészt (lásd a fenti ara) azóta is hisztizik, hogy oda bezzeg mentünk, biztos csak őt utáljuk. (Hát...most már igen.)

Másrészt pár ittas rokon viselkedése sokkal zavaróbb volt. Főleg aki arra hivatkozott, miután megbotránkoztatóan viselkedik, hogy nincs gyerek, lehet trágár nótákat énekelni torka szakadtából. Nagyon szép videofelvétel készült róla.

2021. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Olyan vicces, hogy templomban akarnak esküdni olyan emberek, akik kitiltanák a gyerekeket az esküvőjükről. Amikor Jézus maga mondta: Engedjétek hozzám a gyerekeket! Nem vagyok vallásos, de rosszul vagyok, amikor olyan emberek parádéznak a templomban, akiknek fogalma sincs a kereszténységről. Az én gyerekem mindig csendben végigült mindent, keresztelőt, esküvőt. Utána meg beszélgettünk, szinte minden rokonnak volt egy kedves szava hozzá, volt ahol gyerektársaságra is lelt.
2021. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
#5 Csak a kérdés lényegét nem értetted meg. De egyébként igazad van. Lehet, hogy a te gyereked jól nevelt, bár egy bizonyos kor alatt nem bírnak csöndben ülni sokáig. Szerintem borzasztóan idegesítő bármilyen rendezvényen az ordító, síró, rohangáló gyerek, akivel a szülő nem foglalkozik, szegény meg úgy szórakoztatja magát, ahogy tudja. Egyszerűbb elkerülni ezt a helyzetet, és ha megoldható, nem odavinni.
2021. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

"remélhetőleg a szertartáson a szülők gondoskodnak a csendről"

Remélhetőleg... Azért erre ne varrjál gombot. Te ismered azokat, akiket meg szeretnél hívni, az ő hozzáállásukon múlik, hogy gondoskodnak-e a csendről vagy sem. Én ismerek olyat, akinél ez természetes, meg olyat is, ahol azt is végignéznék mosolyogva, hogy a gyerek fejhangot üvöltve rohangál a padsorok között, mert milyen kis cuki angyalka.

Másfelől, én nem kötném ki, hogy 8-kor megy mindenki fürdetni és vége. Ha valakinek mennie kell, menjen, de más meg hadd maradjon még, ha akar.


"Olyan vicces, hogy templomban akarnak esküdni olyan emberek, akik kitiltanák a gyerekeket az esküvőjükről."

Nézd 5-ös, én minden vasárnap járok templomba, nem dísznek használom, és úgy gondolom, hogy lehetnek a gyereknek "jogai" arra, hogy rohangáljon, dörömböljön és hisztizzen, de ugyanannyi joga van annak is nyugodtan végigimádkozni csendben egy szentmisét és nem csak a gyereksírást hallgatni, aki egész héten dolgozott és ez az összes lelki feltöltődése a héten. Ugyanígy inkább joga van a házaspárnak a zavartalan és szép szertartásra, mintsem a gyereknek tombolni, aki az egészből semmire sem fog emlékezni úgysem. Ellentétben a párnak ilyen egyszer van az életében. Teljesen érthető, hogy nem a visítást akarják hallgatni, hanem lélekben és agyban is ott lenni ennél az egyszeri pillanatnál.

De mondom, ismerni kell a meghívottakat. Barátnőmről tudom két kisgyerekkel, hogy megállnának hátul és vinnék is ki őket egyből, ha gond lenne, vagy el sem hoznék, ha eleve nyűgös a gyerek. Más meg nem ilyen. De ott sem a gyerek hibája. 1-2 évesen mindenki ilyen, nem várható el, hogy csendben legyen egy órán keresztül. A szülő felelőssége (lenne), hogy ezt tudomásul vegye, felmérje.

2021. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Én amikor istentiszteletre jártam (munka miatt, nem meggyőződésből, de ismerem a Bibliát) Sokszor a gyerekek mászkáltak, csináltak egy kis zajt, de nem sokat. Én viszont meditálok és tudom, hogy a gyerekzsivaj a megvilágosodott lelket nem zavarja, hanem örömmel tölti el. Az idősek többségét is. Hisztit, nyavalygást sosem hallottam. Sajnálom azokat az embereket, akiket a gyerekek zavarnak. És azokat is, akik szülő létükre nem tudnak a gyermekeikkel egy normális, szeretetteli kapcsolatot kiépíteni, amiben a gyerek nyugodt és biztonságban érzi magát. Ezért fel kell hívnia magára a figyelmet. Vannak ilyen gyerekek, de mindenki a saját rokonságát ismeri. De továbbra is tartom a véleményemet, a lepontozások ellenére, hogy aki hívőnek tartja magát az esküdjön templomban és azt nem fogják zavarni a gyerekek. Aki meg nem az, az üres képmutatását úgy rendezi ahogy akarja. Úgyis értéktelen az egész amit csinál.
2021. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 9. 17:47
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
A családomban sosem voltak gyerekmentes esküvők, és amikeneddig voltam, mindig voltak gyerekek 1-18 éves korig. Soha nem volt semmi gond velük. A szertartás alatt, ha nyűgösködtek, a szülők egyből ki is vitték őket. A nagyobbak pedig már végig tudták ülni azt az időt nyugodtan, a lagziban meg jól elszórakoztatták egymást: ugráltak, táncoltak. Persze, sok múlik a szülőkön is, tehát ha látja hogy kezd besokallni a gyerek, akkor legyen benn anyni, hogy kiviszi, és nem leszarja, hogy a gyerek végigüvölti a szertartást. Erre viszont nyilván apellálni nem lehet, bár az előny ha jól ismered a meghívottakat.
2021. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!