Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövőre lesz az esküvőnk, de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövőre lesz az esküvőnk, de a tanú kérdés már foglalkoztat. Ti hogy oldanátok meg, hogy ne legyen sértődés, kellemetlen helyzet?

Figyelt kérdés

Első gondolatom Keresztanyám volt, mindig is jó kapcsolatban voltunk és biztos vagyok benne, hogy várja a felkérésemet.

Mikor Anyukám megkérdezte, kit választanék, azt javasolta, hogy inkább egy semleges személyt válasszak, aki egyik családhoz sem vagy mindkettőhöz tartozik, pl. a Tesómat. A javaslatot azért tette, mert a Szüleim elváltak, Keresztanyum Apa testvére. Gondolkodtam a dolgon, de utóbb kiderült, hogy Tesóm meghallotta a beszélgetésünket és boldog volt a gondolattól, hogy akár még Ő is lehet a tanúm. Ezáltal generálva lett egy újabb "gond", mert egyiküket sem szeretném megbántani azzal, hogy nem Őt választom.

A másik, ami még aggaszt az ülésrend. Ha Keresztanyum lenne a tanúm, nem szívesen ültetném a fő asztalhoz, mert Anyával nincsenek a legjobb kapcsolatban, nem szeretném egyiküket sem kellemetlen helyzetbe hozni. Arra is gondoltam, hogy a fő asztalnál csak a szülők ülhetnének. Akinek van ötlete, szívesen veszek minden javaslatot!



2015. jan. 26. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Konkrétan nem javaslat, csak hozzászólás. Nekem a keresztapám volt a tanúm, aki apukámmal nincs a legjobb viszonyban.


Nálunk csak a szülők ültek a főasztalnál, a tesók pedig közvetlen a főasztal mellett, így a tanúm is ott ült. Semmilyen sértődés nem volt belőle.

2015. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a tanúm gondolkodás nélkül az öcsém volt, bár nekem nincs is olyan nagyon szoros kapcsolatom a keresztanyámmal.

A főasztalnál csak mi ültünk és a szülők.

2015. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Úgy szokták legtöbbször, h mindkét oldalról ugyanolyan szintű rokon v barát.

Tehát vagy mindkettőtöknek a testvére a tanú, vagy mindkettőtöknek a keresztanyja a tanúja vagy mindkettőtöknek a legjobb barátja a tanúja.

Egyéb esetben tuti sértődés lesz,h pl. férjednek a tesója lehetett, te meg távolabbi rokont, a keresztanyukádat választottad.

2015. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekem még nem volt, de szinte minden esküvőn, ahol eddig voltam, ott a testvér volt a tanú. Akkor kerestek mást, ha nem volt testvére az illetőnek.
2015. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Mi csendes kis esküvőre vágytunk, távoli rokonok nélkül - meg is valósítottuk. Össz-vissz 30-an voltak hivatalosak rá, annak a fele rokon, a fele legjobb barát. Egy csodaszép kastélyban tartottuk, nem volt ültetés, mindenki oda ült, ahova szeretett volna, és emiatt semmi gond sem volt. A meg nem hívott rokonság kb 1 évig puffogott, majd elfelejtettek minden sérelmet - nekünk meg nagyon sokat jelent a mai napig, hogy az esküvő nem egy fagyos hangulatú esemény volt, hanem mosolygós, vidám örömünnep.

Úgysem tudsz megfelelni mindenkinek - csak az vezessen, hogy nektek kettőtöknek mi a jó, hisz ez a ti ünnepetek. A többiek meg idővel úgyis megbékélnek.

2015. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha elváltak a szüleid, akkor hiába ülnek csak a szülők a fő asztalnál, valószínűleg nincsenek a legjobb kapcsolatban, nem? Ha felnőtt emberek nem tudnak kulturáltan viselkedni egy esküvői asztalnál, kár meghívni őket.
2015. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk a szűkebb és tágabb családban is kivétel nélkül a keresztapák voltak a tanúk. Jó vagy rossz viszonytól függetlenül.
2015. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Mondjuk nekem nincs keresztanyám, így nekem is, meg a férjemnek is a nővéreink voltak a tanúk.
2015. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
8-as vagyok. Lesz templomi is? Mert akkor szokták azt, hogy a polgárin is, meg a templomin is más a tanú.
2015. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk úgy volt, hogy párom a kisebbik bátyját választotta tanúnak (én a helyében tuti hogy a nagyobbikat választottam volna) én pedig mivel 2 kisebb testvérem van, egy húgom és egy öcsém, de mindkettő nagykorú, nem akartam sértődést így egyiket sem kértem fel, hanem a legjobb barátnőm volt a tanúm.


Az ültetésnél nálunk csak mi és a szülők (mindkét részről elváltak, és anyukáinknak új párjuk van) tehát így 8-an ültünk a főasztalnál, a tanúk máshol foglaltak helyet.

2015. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!