Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névfelvétel ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel ebben az esetben hogyan? Kötőjellel, vagy -né formával? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nyilván én fogok dönteni, viszont érdekelne mások véleménye is. Akiket a környezetemben kérdeztem, azt mondták, mindkét verzió jó, így nem jutottam sokkal előrébb. :D Ami fontos infó lehet, hogy a jelenlegi munkámból adódóan napi 60-80 alkalommal bemutatkozok minimum (2. keresztnevet el lehet hagyni).

Amit rögtön elvetetettem, az a Faluvári Álmosné, mert attól még én maradok, illetve a Faluvári Titanilla Fruzsina verzió, mivel nem szeretném elhagyni a saját vezetéknevem. A nevek fiktív nevek, a magánhangzók egyeznek a vezetéknevekben, a keresztnevek pedig hasonlóak hosszra, hangzásra. Ami maradt:

Faluvári-Panda Titanilla Fruzsina → egybefolyik, magyarázni kell a kötőjelet, nem hangzik annyira jól, viszont fiatalosabb, modernebb

Faluváriné Panda Titanilla Fruzsina → öreges, elavult a "né" miatt, de ez hangzik a legjobban, legérthetőbben, komolyabbnak hangzik, illetve ebből egyértelműen látszik, hogy férjnél vagyok


Ti mit gondoltok?



2021. jún. 1. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az esetek zömében szerintem a -né sokkal jobban hangzik, mint a kötőjel. Ráadásul a legtöbb ismerősöm csak szív vele, mert elsőre nem értik, és akkor mindig meg kell nekik ismételni, hogy Faluvári KÖTŐJEL Panda Titanilla.

Egyébként nem tudom, milyen munka, de mi is hivatalban sokszor használjuk a nevünket. Aki kötőjellel vette fel, az is ugyanúgy a lánykorit használja, mert rövidebb. És anyukám is, aki már 33 éve Faluvári Álmosné, munkahelyen Faluvári Titanillaként használja, leveleknél is, bemutatkozásnál is, mindenhogyan.

De nézd, tényleg ízlés dolga, én pl. biztos nem venném fel kötőjellel, mert számomra az hangzik szörnyen.

2021. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kötőjeles verzió
2021. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ez a 2 verzió van csak, akkor a "nés"-et választanám.

De alapvetően a környezetemben nekem is az a tapasztalatom, hogy hamar Faluvári Titanilla lesz belőle és hivatalos aláírásoknál csak szentségelés megy :)A magam részéről csak a vezetéknevet vettem fel simán, ha meg meg akartam volna tartani a sajátomat, akkor maradok úgy-erre is van példa ismeretségi körben, 20 éve házasok.

2021. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel sehogy.
2021. jún. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!