Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire kínos lemondani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kínos lemondani az esküvőt 30 nappal előtte?

Figyelt kérdés

Májusban - többek között szüleim nyomására - el kezdtük szervezni az esküvőnket. Kezdetben még nem is volt vészes, úgy voltam vele, hogy legalább nem a kocsmából kell összevakarnom a majdani férjemet, az exemmel ellentétben.


Ahogy közeledik a dátum, egyre feszélyezettebben érzem magam, egyáltalán nem tesz boldoggá a szervezés, főleg az anyós magánakciói miatt. (Kb. mindenbe beleszól, pl. újraterveztette velem az ültetési rendet, mert neki nem tetszik, a sütiket is ő akarja megmondani, hogy milyen legyen. Holnapra házimunkának álcázott családi összejövetelt szervezett, ha rágondolok, rosszul leszek.)


A vőlegény abszolút nem olyan, mint álmaimban, nem tud kiállni magáért, végtelenül zsugori, tulajdonképpen a szex sem jó vele igazán. Odáig jutottam, hogy a héten már magamtól mentem céges kiküldetésre az ország másik felébe, hogy ne kelljen itthon lenni.


Tudom, hogy ciki, de egyszerűen nem merek előállni azzal, hogy fújjuk le a nagy haccacárét, pedig ehhez lenne kedvem. Jól gondolom, hogy erőt kellene vennem magamon és megmondani mindezt?



2021. júl. 24. 11:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Most még nem késő, mondd le.

Sógornőm is le akarta mondani az esküvőt, családi nyomásra mégsem mondta le, most már 3 gyerekük van a férjével, pokol az életük.

Dönts most, később sokkal cikibb lesz.

Tanulj a tesód példájából.

2021. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Mond le, inkább egyedül, mint rossz házadság.Kapsz majd hideget- meleget, de inkább mosz.Barátnőm is így volt anno, nem engedte az apja lefújni az esküvőt, aztán válás lett egy év múlva.Srác megütötte, csalta.Anyósnak mi köze van amúgy az ültetsi rendhez?Honnét tud róla?Minek beavatni?Nőlj fel és jobban állj ki magadért.Túlkoros Vagy ahhoz, hogy még az iskoláidba is beleszóljanak.
2021. júl. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a sorokat olvasva nagyon is összeilletek. :D


Amúgy kínos, de mondd le. Viszont a költségeket nem tudom ki állta eddig, de azt illik megtérítened.

2021. aug. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd le. Olyan, mint a ragtapasz: egy pillanatra nagyon rossz lesz, de aztán megkönnyebbülsz és mehet tovább az életed.

Az a pár nap, pár hét, ami kínos/haragos lesz később, sok-sok boldog év távlatából tényleg csak egy pillanatnak fog tűnni. Szerintem kibírhatóbb pár hét, amikor mindenki haragszik rád (legrosszabb esetben), mint azok az évek, amikor benne ragadsz egy olyan kapcsolatban, ami nagyon nem neked való és nem érzed jól benne magad. Később nehezebb lenne kiszállni, főleg, ha terhes lennél - és ha szülői nyomásra belementek egy esküvőbe, akkor sanszos, hogy hasonló nyomásra a babatervezésbe is belementek esetleg, az meg senkinek nem lenne jó.

Gyűjts erőt, vegyél mély levegőt, 1-2 napig készülj fel, és húzd le azt a ragtapaszt, mert csak így van esélyed egy boldogabb életre. Hajrá!

2021. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Lemondtad már?
2021. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Azóta történt egy-két dolog.

Érdeklődés szintjén rákérdeztem páromnál a jövőre. Ő külön kasszán szeretne lenni, hogy tudjob spórolni, a lakásom természetesen közös, de a legjobb, hogy ő az esküvőt követően megszakitással szeretne védekezni majd. Én 1-2 évig nem szeretnék gyereket, fogamzásgátlót pedig nem szeretnék szedni.


Ma anyámmal összevesztem és megmondtam neki, hogy nem zsarolhat az esküvővel és hogy nem fogok férjhez menni, mert nem szeretem a párom. Az volt reakciója, hogy én hazudok és nem ér rá erre, mert dolga van és megy megetetni az unokát.


Ezt követően a párommal is beszéltem, aki a szokásos módon nem reagált semmit, mikor mondtam neki, hogy nem szeretnék esküvőt, előadta, hogy ne is álmondjak erről, mert rengeteg pénzbe van. Azt is elmondtam neki, hogy unom, hogy senki nem hallgat meg, nem segítenek, de igények azért vannak mindenki részéről és hogy szégyelljék magukat ezért a hozzáállásért.

2021. aug. 4. 10:05
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
De akkor nem mondtad még le? Kit érdekel, hogy mennyi pénzbe került, hosszótávon is pénzkidobás lesz + még felesleges szenvedés is.
2021. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
De, lemondtam.
2021. aug. 4. 10:35
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, gratulálok, kérdező, örülök, hogy bátor voltál és megtetted! :D <3 Sok sikert a továbbiakban, remélem, hamar rendeződnek a dolgaid, azért ez nem volt egyszerű, legyél büszke magadra, elindultál egy jobb élet felé! Innen már csak jobb lesz! Kitartás!
2021. aug. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt azóta?
2021. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!