Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire kínos lemondani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kínos lemondani az esküvőt 30 nappal előtte?

Figyelt kérdés

Májusban - többek között szüleim nyomására - el kezdtük szervezni az esküvőnket. Kezdetben még nem is volt vészes, úgy voltam vele, hogy legalább nem a kocsmából kell összevakarnom a majdani férjemet, az exemmel ellentétben.


Ahogy közeledik a dátum, egyre feszélyezettebben érzem magam, egyáltalán nem tesz boldoggá a szervezés, főleg az anyós magánakciói miatt. (Kb. mindenbe beleszól, pl. újraterveztette velem az ültetési rendet, mert neki nem tetszik, a sütiket is ő akarja megmondani, hogy milyen legyen. Holnapra házimunkának álcázott családi összejövetelt szervezett, ha rágondolok, rosszul leszek.)


A vőlegény abszolút nem olyan, mint álmaimban, nem tud kiállni magáért, végtelenül zsugori, tulajdonképpen a szex sem jó vele igazán. Odáig jutottam, hogy a héten már magamtól mentem céges kiküldetésre az ország másik felébe, hogy ne kelljen itthon lenni.


Tudom, hogy ciki, de egyszerűen nem merek előállni azzal, hogy fújjuk le a nagy haccacárét, pedig ehhez lenne kedvem. Jól gondolom, hogy erőt kellene vennem magamon és megmondani mindezt?



2021. júl. 24. 11:05
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

#5: valahol mélyen én is tartok attól, hogy nem lesz senkim. Sajnos többnyire a nem megfelelő emberekbe botlom (értsd. foglalt).


Közben meg vágyom arra, hogy nőnek érezzem magam...

2021. júl. 24. 11:26
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedüllét még mindig nyugodtabb és kiegyensúlyozotabb élet mint valakivel, aki elől menekülsz otthonról.
2021. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
96%

#11

És azért mert tartasz attól, hogy nem lesz senkid, akkor már bele kell egyezned egy olyan esküvő szervezésébe, amit a hátad közepére sem kívánsz, csak a szüleid nehogy beszóljanak? A vőlegényed orra előtt is elhúztad teljesen feleslegesen a mézesmadzagot. Van mit rendberakni a fejedben. Az esküvő lefújása után ez legyen az első szerintem.

2021. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
96%
Édesanyám 31 évesen találkozott édesapámmal. Két évvel később házasok lettek, ennek harminc éve. Ne félj a korod miatt lemondani az esküvőt.
2021. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

#13, tudom, hogy van gond a fejemben ilyen téren, sőt, leginkább anyám miatt lettem olyan, amilyen.


Belém nevelte ezt a hülye megfelelési kényszerét, folyamatosan versenyeztetett egész életemben, de ez így nem élet.

2021. júl. 24. 11:36
 16/41 anonim ***** válasza:
96%
Már rég kikellett volna törnöd az uralkodása alól, legalább 10 éve.
2021. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, a saját boldogságodért vagy felelős. Nyilván ezt úgy kellene megtenni,h ogy másoknak ne árts vele, de a párodnak is akkor ártasz a legkevésbé, ha még most szakítasz vele. Ebből nem lenne boldog házasság, nagyon nehéz ezt meglépni, de muszáj, utána pedig meg fogsz könnyebbülni. Egyébként ma a 30 az új 20, bőven lesz még időd párt találni, főleg, ha lelkileg rendbe teszed magad, akkor hozzád illő párt tudsz találni. A szülők véleménye meg ne érdekeljen, nem ők élnének abban a házasságban, valőszínűleg még ilyen Kádár-kori gondolkodásuk van... (29N)
2021. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Mondd le az esküvőt, minél előbb, annál jobb. Inkább lemondani, mint válni.


És 30 évesen itt az ideje a sarkadra állni, nem a szülők reakciójától félni és tőlük függni. Felnőtt vagy, a saját életed éld, úgy, ahogy te akarod, nem pedig ahogy a szüleid.

2021. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha most hozzámész ehhez a faszihoz, lehet, hogy elszalasztod az igazi szerelem lehetőségét.

Láthatóan ebből a kapcsolatból már soha nem lesz igazán jó kapcsolat, felesleges erőltetni mert csak válás lesz a vége, vagy egy iszonyat pocsék házasság.


A szülői nyomással kapcsolatban megértelek, mert én is így nőttem fel a tesómmal: a szüleim unatkoztak, rajtunk próbálták kitölteni a hiányosságokat az életükben, folyamatosan azon szorongtam, hogy nekik megfeleljek. Pár éve sikerült csak kitörnöm ebből: felismertem a hibáikat és rájöttem, nem szabad, hogy az ő elvárásaiknak megfelelően éljek, mert az az ő dolguk, hogy a saját lelki gondjaikat megoldják. Képzeletben feltettem őket egy "polcra", nem akartam már, hogy a gondolataim és a tetteim folyton körülöttük forogjanak.


Senki nem tökéletes sajnos, anyukád is valószínűleg egy beteg ember, ennek megfelelően kell őt kezelned. Ő már nem lesz jobb, de te még élhetsz boldogan.

2021. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
9%
En mentenem a renomemat es hozzamennek a ferfihez, de nem szulnek. 2 ev mulva szep csendben elvalnek. Sokan elvalnak amugyis. Es onnantol leepitenem anyamat es kezembe vennem a sorsom.
2021. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!