Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvárható a szülőtől, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható a szülőtől, hogy fizesse a gyereke esküvőjét?

Figyelt kérdés

Utáltam mindig az esküvőket, nekünk csak két tanús volt a férjemmel.

A lányom 17, hatalmas esküvőről álmodik. Ezzel nincs is semmi baj, ha ő szeretné, legyen, nem szólok bele, az ő esküvője.

Beszélgettünk, megmutatta a pinterestjét is, persze megjegyezte, hogy addig még úgyis 178x meggondolja magát. Félig viccesen megjegyeztem, hogyha ekkora eseményt szeretne, akkor arra már most kezdjen el spórolni, mire ő megrökönyödve kérdezte, hogy “nem a szülők fizetik?”. Mondtam, hogy biztos nem, ha megtehetjük, hogy adjunk neki 2 millió forintot (pl.), akkor sem esküvőre, hanem lakáshoz, tanulmányokhoz, autóhoz stb. Láttam, hogy rosszul esett neki. Nyilván ez nem aktuális egyelőre, csak elgondolkodtam azon, hogy ez csak egy kamasz lány fejében élő ötlet volt vagy ez az általános, hogy a rongyrázós partyt a szülőkkel fizettetik ki a párok?



2021. aug. 7. 16:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%
Családja válogatja. A mi családunkban a szülők fizetik (férjemében is). Viszont pontosan tisztában voltunk az anyagi lehetőségekkel, és így terveztünk, hogy abba beleférjen.
2021. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem várható el.
2021. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom nézett pár epizód Mondj igent a ruhára es onnan szedi. Alapesetben nem varhato el a szuloktol, de van, aki fizeti, van aki valame ynivel hozzajarul.
2021. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván nem várható el. Ha a szülők kényszer nélkül, önszántukból felajánlják, és ezzel láthatóan nem vállalják túl magukat anyagilag, akkor megbeszélés kérdése.

Egy 17 évesnek fogalma sincs a felnőtt életről, ne akadj fenn a reakcióin.

2021. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Van, ahol ez a szokás (főleg vidéken, a régi hagyományok maradványaként), de ott általában a szülők is szervezik a lagzit. Én viccesen megjegyeztem volna, hogyha én adom rá a pénzt, biztos, hogy nem lesz ekkora rongyrázás. :D
2021. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Mi négyen voltunk az esküvőnkön, a gyerekeinkén is hasonló volt a felállás, és remélem az unokáink is továbbviszik ezt a szép hagyományt :)
2021. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem várható el a szülőktől, ilyenről nem is hallottam.

17 évesen még nincs tisztában a dolgokkal.

Mire élesedik a helyzet az úgyis pár év még, addigra látni fogja ezt ő is.


Ha akarod anyagilag segíteni akkor segíts majd, ha nem - nem. Ez rajtad áll egyedül, nem kényszer vagy társadalmi elvárás.

2021. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem várható el. Amúgy Könnyű lenne úgy esküvőzni hogy én megálmodom a húszmilliós felhajtást, csak legyen egy bolond aki kifizeti...
2021. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

17 eves. 17 evesen en orasi eskuvorol, nagy csaladrol (minimum 3 gyerek), almodoztam, aztan felnottem.

Ferjhez mentem ugyan, de picike eskuvo volt, mert ugy szerettuk volna es gyerekunk sincs,lehet, hogy nem is lesz soha, mert nem erzem ugy, hogy akarnek jelenleg.

Egyebkent a kerdesre valaszolva, nem varhato el. Szep dolog, ha a szulok fizetik vagy beleadnak valamennyit, de ez nem kotelezo.

2021. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Nagyot béna dolog.

Éppen egy új család születik, ne más pénzén bulizzanak már az első percben!

A gyerekem a gyerekem marad de ő egy másik család kezdete.

Pelenkázni se fogom többé.

2021. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!