Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható lenne ebben a...

Elvárható lenne ebben a helyzetben, hogy a szüleim a ház felét a barátom nevére írassák? Mit tegyek, ha két tűz között vagyok így?

Figyelt kérdés

A barátommal babánk lesz, jelenleg 12 hetes vagyok.

A szüleim ezért felajánlották, hogy kapok tőlük egy házat. Ennek nagyon örültem, mert fiatalok vagyunk (én 22 leszek, a barátom 25). Magunktól, adósságok nélkül biztosan nem tudnánk megvenni egy új családi házat, nemhogy építtetni... Viszont a ház az enyém lenne teljesen, és ez a barátomnak nem tetszik.

Mert így ő úgy érzi majd magát, mintha betolakodó lenne és jó, hogy bérleti díjat nem kell majd fizetnie. Viszont én megértem a szüleimet valahol, hogy nem akarják 'csak úgy' odaadni egy ingatlan felét neki, hiszen bármi történhet a jövőben. Ráadásul a barátomnak van egy lakása, itt is élünk jelenleg, mégsem merült fel soha, hogy a fele az enyém legyen.


Az egyik oldalon van a barátom, és a sértettsége, hogy ő "betolakodó" lesz. A másikon pedig a szüleim, akik hallani sem akarnak arról, hogy a barátomnak bármilyen tulajdoni részesedése legyen majd a házon.


2018. ápr. 14. 10:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp ne irassatok semmit a barátod (még csak nem is férjed vagy élettársad) nevére. Szüleidnek igaza van. Ami a barátodé, az csak az övé, de ami a tiéd, az legyen az övé is? Én nem akarlak elkeseríteni vagy kioktatni, de én jól átgondolnám a közös jövőnket egy ilyen férfi mellett. Jó egészséget a kicsihez!
2018. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Ne engedj a barátodnak. Bármi miatt szétmentek később, és máris kész a jogi hercehurca. Vagy akkor adja el a jelenlegi házát, ha más nem él ott, és abból fizesse ki szépen a felét.
2018. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Még véletlenül sem. Sőt, ha ilyet mondana a barát-aki ráadásul megcsak nem is férj...-masnap már nem nagyon allnek szóba vele se a szuileid, se a te helyedben
2018. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
99%
Dehogyis várható, eszük ágában se legyen ráíratni. Ha ennyire bántja ez a párod, akkor adja el a lakását, szálljon bele félig és akkor fele-fele lesz. A többi pénzt meg rakják el a szüleid neked, vagy hitelre vegyenek egy lakást, amit kiadnak.
2018. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
52%

Házasság van tervben? Csak amiatt, hogy akkor már egész más lenne a szitu, mint egy normál kapcsolatban.

Egyébként meg fel lehet fogni úgy is a dolgot, hogy a csavonak mar van sajátja, most mar neked is lesz egy. Másrészt ha nem rak bele egy forintot sem a vételi arba akkor a szüleid döntik el, hogy kinek a nevén legyen.

2018. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%

5.

Ha házasság lenne, miért lenne más a helyzet?

2018. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem miért zavarja, hogy nics tulajdoni része. Attól még lakhat benne, örülnie kéne hogy nem kell kitermelnie egy albérlet árát. Mert te a babával arra nem lennél képes. De miért is lenne? Ad bele bármit is? Hozzon x millió forintot a kapcsolatba, akkor lehet arányos tulajdonrésze. Ez így korrekt.
2018. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Igen, majd szeretnénk összeházasodni. Csak nem most, a baba előtt, mert mondtam, hogy nem akarok hirtelen eljegyzést, nagy hassal esküvőt, stb.

Szóval majd a pici születés után, ha újra formába jöttem. De igen, lesz házasság.

2018. ápr. 14. 11:07
 9/39 anonim ***** válasza:
14%

6!


Mert a "barátom" holnap már lehet az exem is, a férjem kevesebb eséllyel lép le egyik napról a másikra.

2018. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk fordított a szitu.

Én költöztem össze párommal és megkaptuk a szülei régi lakását. (bár az még mindig a szülők nevén van) Számomra egyértelmű volt, hogy attól mert összeköltöztünk párommal az még az ő családjának a lakása, így semmi keresnivalója a nevemnek a tulajdonlapon. (pedig nálunk esküvő is volt) Amit közösen veszünk (pl most kocsit bútort stb) ott nyilván más a helyzet, ott fele fele a dolog.


Szóval szerintem szüleidnek van igaza. Bármennyire szerethetik a párod és bíznak benne, bármi történhet köztetek, és ha ezért ők dolgoztak szerintem jogos, hogy azt szeretnék, hogy a tied maradjon a teljes tulajdon.


Nyilván egy pasinak nehezebb ezt megemészteni, de attól még ő jogilag nem "családtag/örökös" a szüleid szemében.

2018. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!