Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg lehet oldani, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet oldani, hogy a templomi szertartásra berendelni az anyakönyvvezetőt, hogy az embernek egyben legyen meg a két esküvője?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mármint úgy, hogy ott áll a pap mellett, és egyszer mondod ki az igent? Nem hinném, hogy lehet ilyet.
2022. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy mondjuk az elején a templomban lenne a polgári rész, majd utána az egyházi. Eleve azt se értem, hogy miért nem lehet elintézni, hogy az egyházi is bejegyezhető legyen polgárilag érvényes esküvőnek.
2022. jan. 20. 09:33
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ahogyan van lehetőség a hivatal épületén kívül egy réten vagy hajón kimondani az igent, így nyilván erre is van lehetőség - ha az adott hivatal, és annak dolgozója vállalja ezt. Tehát velük kell egyeztetni ezügyben. Általában, ha vállalják, ezeknek felára van.
2022. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kapcsolatban vagyok szkeptikus, hogy az egyház engedne polgári szertartást a templom területén. A templomkertben mád simán kiszállhat az anyakönyvvezető.


Amúgy a szülővárosomban (kicsi vároa) egymással szemben van a templom, és bevett szokás, hogy a polgári cucc után átballag a násznép a templomba.

2022. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A katolikus egyház biztosan nem engedi meg. Maximum akkor tudom elképzelni, ha valami kis zsákfaluban éltek, jóban vagytok a pappal, és ő kivételt tesz veletek.

Egyébként ha ennyire nem számít a polgári, és a templomi esküvő napját tartanátok az igazi esküvőnek, miért nem mentek be az anyakönyvvezetőhöz előtte két tanúval, és estek át a formaságokon? Akkor nem kellene a násznépet ide-oda rángatni.

2022. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, igen, ebben is van igazság: ha más intézmény/szervezet épületében (területén) történik, akkor az adott intézménynek/szervezetnek is jóvá kell hagynia.
2022. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Katolikus templomnál nem (protestánst nem ismerem). Úgy lehet, hogy a templomkertben van a polgári. Tavaly voltam ilyen esküvőn.


"Eleve azt se értem, hogy miért nem lehet elintézni, hogy az egyházi is bejegyezhető legyen polgárilag érvényes esküvőnek."

Jobb helyeken így van, de azért nálunk ennyire nem keresztény a kormány.


Amúgy javaslom, hogy inkább menjetek be hétköznap az anyakönyvvezetőhöz aláírni két tanúval és majd az egyházit megtartjátok násznéppel. Mi így fogjuk csinálni. Településenként változó lehet, de nálunk csak csütörtökönként és ezen belül egy idősávban ingyenes a polgári, minden más időpontban 30.000, akár van násznép, akár csak két tanú. Ha meg külső helyszín, akkor még több. Egy aláírásért én nem fizetek ennyit.

2022. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden településen a külső helyszínes házasságkötéseket, amiket anyakönyvvezető köt, engedélyezni kell a jegyzőnek. A helyszínt engedélyeztetni kell

Az anyakönyvvezető csak ott tarthat esküvőt ahol a jegyző engedélyezi.

2022. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egy anyakönyvvezető feladatainak 10%-a az esküvők kötése általában. Hivatali dolgozó, és rengeteg egyéb feladata is van. És sajnos saját tapasztalatból elmondhatom, hogy egyre többféle munka hárul rájuk. Papír, újabb munkafeladatok stb.
2022. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Kizárt dolog.
2022. jan. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!