Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan fizettétek vagy fizetné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fizettétek vagy fizetnétek a költségeket?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a párodnak nagyon nagy a családja, rokonsága, így az ő részéről körülbelül 80 fővel többen jönnek a lagziba. Ilyenkor, hogy szokás/illik fizetni a fogyasztásos részt? Fele-fele?

2022. jún. 19. 22:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Én értem, hogy nagy nap, de minek ekkora dínom-dánom. Ebben egyáltalán nincs haver? Mindenkivel ennyire jó a kapcsolat? Nem mondom, hogy nem lehet megoldani. De ha ilyen sok ember rokon, és ennyivel tart kapcsolatot, akkor ti mikor vagytok együtt?
2022. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%

És a naszajendekba kapott pénznek is csak a harmadát fogod kapni? Vagy azért mejd nyújtod a markodat hogy az márpedig közös bevétel volt?


A fogyasztását mindenki fizetni fogja. Alap ha esküvőre megy az ember higy minimum annyit fizet.

2022. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Úgy értem hogy minimum annyit azért mindenki szokott borítékban adni. Van aki többet is. Szóval felesleges a fogyasztás miatt aggódnod.

Egyepkent ha ilyeneken gondolkozol a nászajándékot is szétosztjárok attól függően hogy kinek a rokona adta? Tényleg érdekelne.

2022. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az első pár hozzászólásra válaszolva:


#1 Persze a 80 fő között vannak barátok is, de a többség rokonság. Kik tartoznak ide? Nagynénik, nagybácsik a gyerekeikkel. Jóban vannak és tartják a kapcsolatot. Ez nem azt jelenti, hogy napi szinten találkozgatnak, de az internetnek hála más módszerek is akadnak arra, hogy tudjanak beszélni. Külföldön élünk. Alapvetően nem szeretem a nagy bulikat, de engem is nagyon kedvel a család, nagyon szépen befogadtak. Nem lesz olyan az esküvőnkön akire azt mondom majd, hogy: "Na ez meg ki?"


#2 Én nagyon alaposan átnéztem az írásomat, de valahogy nem sikerült felfedeznem, hogy hol is írtam én azt, hogy ÉN CSAK a saját vendégeim fogyasztását szeretném fizetni? Nyisd ki a szemecskédet, és fuss neki megint, hátha sikerül.


Felesben fizetünk minden költségeket, mert az ő családját/rokonságát/barátait is saját vendégnek tartom. A kérdést azért tettem fel, mert egy számomra közeli családtag (részemről), azzal jött, hogy nem fog ez sokba fájni nekem, hiszen én tényleg kevés személyt hívtam meg, így az én költségem minimális lesz. Nagyon kevés rokonom van. Nem érdekel a pénz rész, lassan tíz éve élek külföldön.A párom később ismertem meg, szóval ő még "friss külföldinek számít". Elkezdett egy elég drága képzést, amibe én is beleadtam és nem kölcsön. Kíváncsi voltam, hogy másoknál ez miként zajlott. Vannak olyanok, akiknek a szülei fizetik a lagzit. Én meg ezt nem szeretem. Felnőttek vagyunk, megoldjuk.

2022. jún. 19. 23:51
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Bele se kezdj a házasságba.
2022. jún. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%

Én kinyitottam a szemecskémet és nekifutottam 3x is, de nem tudom értelmezni a kérdést....

Házasságban hol van olyan, hogy én költségem,te költséged? A házasság az egy gazdasági és vagyonjogi szerződés (többek között). Nincs én pénzem te pénzed, csak pénz van. Ráadásul a saját esküvőtöket kéne mondjuk 70-30-ban fizetni???? Te miről beszélsz amúgy?

2022. jún. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz a nyomi kötekedővel, úgy csináljátok, ahogy nektek jó. Senkinek semmi köze hozzá, ki mennyit ad bele, csak neked meg a vőlegényednek.
2022. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Ooo, bocsi, de a lagzi/vendeglatas nem annak a megunneplese, hogy ti mostmár egy közös érzelmi és gazdasági egység vagytok, és egymás családjához tartoztok?

Tehát azok a nagybácsik, nagynenik és unokatesók már a te családod is. Azok a költségek pedig a TI koltsegeitek nem pedig fele fele.

2022. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#6


😃😃😃🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. jún. 20. 08:23
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Van rá pénz és kész. Mindegy honnan. A lényeg ugyanaz. A pár kettesben fizet (hacsak nem olyan nagyvonalúak a szülők hogy ők fizetik). Persze még lehet csinálni hogy külön, ezt akkor tudom elképzelni hogyha minden mást is részarányosan elosztanak, a nászajándék a kapoot pénzt is, és utána külön kasszán lesznek.
2022. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!