Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem vagyok esküvő ellenes, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok esküvő ellenes, de esküvő párti sem. Házasodni nagyon is tervezek. De miért olyan bevett dolog esküvőt tartani a házassághoz? Mi a jó ezekben a 7 határra szóló lakodalmakban? Őszintén kérdezem, érdekel az esküvő pártiak véleménye! N/26

Figyelt kérdés

Mármint az jó, hogy szeretet, meg ünneplés, meg együtt a család. De az rossz, hogy sok pénz elmegy a... Mire is? Mennyi értelme van ezeknek a beállított, cicomás lagziknak? Vajon megérik a pénzt, amibe kerülnek? Olyan jó a fehér ruhában parádézni a rokonok, barátok előtt, hogy ez kihagyhatatlan élmény? Ezért tartja ennyi ember?

Arról nem beszélve, hogy sértődés, drámázás mindig van a rokonok részéről...

A névváltoztatás teszem azt sokkal nagyobb nyomot hagy arról, hogy házas vagy, mint egy esküvő. Sőt, a karikagyűrű is tovább tartó nyoma lesz házasságkötésednek. Az a nagy parti, amit adsz, és ami sokszorosába kerül a névváltoztatásnak és a gyűrűnek, nem hagy akkora nyomot.


2022. jún. 22. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha te nem szereted az ilyesmit, akkor neked nincs értelme tartani. De van aki szereti a nagy bulikat. Ez tényleg ilyen bonyolult? Miért éreznek egyesek folyamatos késztetést, hogy leszólják mások örömét?
2022. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nem kerültek ennyibe az esküvők, mint most meg nem az volt a lényeg hogy mindenki instagrammon flexeljen azzal hogy elköltött A díszítésre százezreket És milyen szép helyen házasodtak össze. A házasságkötés egyébként egy több ezer évre visszanyúló hagyomány, az összetartozás, a gazdasági Közösség jelképe..
2022. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért a milliós giccsparádé és a két tanúval csak összeházasodunk között vannak fokozatok. Illetve nem mindenkinek idióták a rokonai, hogy balhézzanak, sőt akinek mégis, az ki is zárhatja a balhézó rokonságot. Ráadásul, akinek van pénze, hadd költse arra, amire akarja. Ő sem szól bele, hogy te akármire költöd. Van, akinek a századik körömcipő a fontos, vagy akinek a heti tandemugrás, van, akinek a tízmilliós autó, stb.

Az meg, hogy mekkora nyomot hagy a parti, szintén nem a te tiszted eldönteni. Nagyon sokaknak egy nagyon szép emlék az esküvője - olyan esemény, amire válságos időkben vissza lehet emlékezni, meg lehet benne kapaszkodni. Illetve, a kolléganőm mesélte, hogy annak idején akkora parti volt az esküvőjük, hogy így 25 év távlatából is szokták emlegetni a rokonok, barátok, mert olyan buliban azóta sem voltak. Mondom mindezt úgy, hogy én is csomó dolgot feleslegesnek tartok egy átlag esküvőben, pl. a sminket, a többszázezres ruhát. De én nem fogom megkérdőjelezni azt, hogy annak az illetőnek ez fontos.


Nekem fontos, hogy azokkal az emberekkel megünnepeljem ezt a napot, akiket szeretek. Szeretünk. 30-an leszünk, nem lesz lagzi, de jó kaja, szép szertartás szertartásvezetővel igen. Jó sokba fog fájni így is, főleg mert nem akarunk nászajándékot, de nincs más olyan esemény az ember életében, ahova össze tudja csődíteni az összes olyan embert, akit szeret. Aki pedig erre vágyik, akkor már a módját is meg akarja adni - ki-ki a saját ízlése és vérmérséklete, na meg anyagi lehetőségei mellett.

2022. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Hát az esküvő úgy jó ha a párnak nyereséges. Alapszabály hogy vendégként annyit adsz minimum amennyibe kerűlsz+ 10%. Ez csak az ajándék, vannak közeli hozzátartozók akik többet adnak,még van menyecske tánc is. Ha tudod csóró a rokonság akkor nem kell olyan sok extrát bevetni...valószinűleg ők sem fognak tudni.
2022. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Negyvenesek vagyunk, májusban volt az esküvőnk Mindkettőnknek első

50 fős lagzi volt, minden nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát Jó volt együtt ünnepelni a szeretteinkkel Óriási szeretettel voltak irántunk Senki nem balhezott, aki olyan típus, el se hívtuk Nem erről akartuk, hogy emlékezetes legyen az esküvőnk

Nekünk fontos volt, azért tartottunk És egy szép emlék lesz Még friss

2022. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Házasságpárti vagyok. Sose tartanék nagy bulit, én egy kis létszámú (maximum 25-30 fő), elegáns esküvőt szeretnék. De egyáltalán nem érdekel, hogy mások mit csinálnak. Persze én is látom, hogy sokan vannak, akik hitelből vagy anyuciék pénzéből rázzák a rongyot (mert utánozni kell a celebeket/influenszereket/gazdag ismerősöket), ezeket én is szánalmasnak tartom, de vannak olyanok is bőven, akik egyszerűen imádják a nagy bulikat, családi-baráti összejöveteleket, és van is rá pénzük, hogy úgy ünnepeljenek, ahogy szeretnének. Nekik ez fontos, neked vagy nekem nem, de nem vagyunk egyformák. Nincs ezen mit magyarázni.
2022. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk 1 hete volt az esküvőnk, június 25-én, 60 fős lagzi volt és egy örök élmény:D én se gondoltam volna, de brutál jól sikerült, egybe volt a család, finom ételek, zenészek nagyon jó hangulatot csináltak, mindenki táncolt, és 500.000 Ft-tal több pénz jött be, mint amennyibe került a lagzi.

Ezt se gondoltam volna:D

Én azt mondom, egyszer kell ilyen az ember életében :)

2022. júl. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!