Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben mi lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mi lehet a megoldás, páromat nagyon szeretem de a családja nagyon problémás?

Figyelt kérdés

Mindketten 24 évesek vagyok, a párom már dolgozik jó néhány éve, én mesterképzésre járok, mellette részmunkaidőben dolgozok.


8 hónapja vagyunk együtt azóta a párom már nem igen van otthon, hanem velem van. Kb havi 5.-7 napot megy haza a szüleihez mikor nekem zh-k vagy vizsgák vannak és nagyon kell rá tanuljak, nem akar zavarni ezért akkor hazamegy. Ezzel nincs is semmi gond,


A családja nekem nem szimpatikus,mert úgy gondolom, hogy kihasználják. Apukája nem dolgozik 7 éve baleset miatt, otthon ül le%-olva, rokkantnyúgdíjt kap. Anyukája sose dolgozott háztartásbeli volt. Van még a páromnak két idősebbik (28,30) éves bátya. A barátom mielőtt megismerkdett volna velem, megegyezett a szüleivel hogy havi 100k-t lead nekik minden hónapban, (ezzel kifizeti az otthon létet). Csakhogy itt jön az ami miatt eléggé haragszok a szülőkre. A A Párom középső bátyja nem dolgozott 1,5 évig (semmi kimondott okból, nem fogyatékos vagy rokkant), és otthon lebzselt INGYEN. Nem adott a szülőknek le pénzt, miközben a párom rengeteget dolgozott, hajnaéban ment este jött, és minden hónapban fizetett a szülőknek. A párom ezt megelégelte és megkérdezte hogy a tesóm mikor fog már dolgozni?? És fizetni itthonra? Erre az anyukájuk őt szidta le, hogy ő csak ne szóljonbele, és a majd a”Pistike” eldönti hogy mikor megy dolgozni…! Na hát ez kiverte a biztosítékot……


Ahogy írtam kb október óta már velem lakik a párom otthon keveset van (tehát otthon nem fogyaszt, nem húzza le a wc-t nem eszik (annyit), nem tv-zi annyit stb.), de a szülk mégis elvárják tőle hogy adja haza a pénzt. Így is hogy havi pár napot van otthon.

A másik bátyja ott alik melelttük lévő házban a feelségével és a 1 éves gyerekkel (közös telken van. Aház, közös gáz/villany-óra). A kedves sógornő meg a angy energiaárak emelkedésével sem kezd el spórolni. 70 ezres villanyszámlát összehozott , de fizetni meg mr nem fizetik ki, az ő részüket (ami kb 50ezer lenne), plusz a gáz, fa, víz stb. Így a páromnak kell kipótolnia, és a szülk mindig kérik tőle a havi 100k-t….


De persze a bátyja feleségének van pénze 100k cigire/hó, de a számlákra már nem adnak. Ebben a hónapban is nagyon mérges lettem,mert benyögték hogy nekik nincs pénzük és nem adnak le a szülőknek pénzt), így a páromnak kellett ismét…. :(


Engem ez azért zavar mert azt látom, hogy a páromat így anyagilag lehúzzák, és nen tud spórolni annyit, félretenni. Pedig bőven lenne mire, mint mindekinek.


Mit lehetne tenni? Köszönöm hogy végigolvastad.



2023. ápr. 28. 16:00
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Az megoldás lenne ha végérvényesen ideköltözik hozzám,és megmondja hogy otthonra nem ad már nekik?
2023. ápr. 28. 16:03
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyedül az.
2023. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

És jogos hogy a családját emiatt nem igen kedvelem?

De mi van akkor ha miután ideköltözik de a bátyja meg a felesége nem akarnak/tudnak fizetni? Akkor is azt hallgathatóm hogy a pénzt amit félretennénk a közös jövőre odakell adni a szülőkenk?

2023. ápr. 28. 16:12
 4/43 A kérdező kommentje:

Azért is vagyok mérges mert. Apárom nem azért dolgozik, hogy testvére csaldjának a (giggantikus) fogyasztását fizesse.:(


Szerintetek a szülők jogosan kérik még mindig a pénzt a páromtól?

2023. ápr. 28. 16:14
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar veled lakik akkor neked kellene adnia a rezsibe kajaba.

A szuloknek nem. Hiszen nem fogyaszt ott semmit.

2023. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Igen igaz. Csak a szülőknek megy ez a szöveg hogy Kisfiam nem adod a 100k-t nem jövünk ki a hónapban.
2023. ápr. 28. 16:25
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kérik jogosan. A megoldás az lenne, ha a párod hozzád költözne és haza nem adna, vagy ha nagyon muszáj támogatni a szülőket akkor csak jóval kevesebbet.


Én olyan családból jövök ahol támogatjuk a másikat és nem lehúzzuk. A nagyszüleim is pl.: támogatták anyukámat (mert megtehették) azután is, hogy férjhez ment és dolgozott. Engem is támogatnak a szüleim, mert még tanulok én is. De ha fordítva kellene, nekem kéne valamelyik szülőm támogatni és lennék is olyan helyzetben, akkor megtenném, de azt is tudom, hogy ők szándékosan nem akarnának lehúzni.


De: az egyik, hogy a barátodnak kell a sarkára állnia, kiállnia magáért és megtenni a szükséges lépéseket. A másik és ez nagyon rosszul fog hangzani, készülj fel, ha ennyire problémás a család az még fog okozni fejtörést és problémát bőven. Őket nem fogod/fogjátok tudni megváltoztatni. És ha egyszer esetleg saját családot fogtok alapítani nagyon valószínű, hogy akkor is leakarnak majd húzni és (ez jön le abból amit írtál) és a te párod lesz a rossz, a hálátlan aki nem ad pénzt és lehet majd nektek akarnak betartani.


Nem kívánom, hogy így legyen, mert nem fair bárkit is a családja miatt büntetni, de sajnos lehet, hogy erre is fel kell készülni.

2023. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

"Az megoldás lenne ha végérvényesen ideköltözik hozzám,és megmondja hogy otthonra nem ad már nekik?"


Ez lenne az egyetlen normális megoldás!

Váljon le a szüleiről és ők is a párodról. Miután végleg hozzád költözött ti se fogadjatok el drágább dolgokat a szülőktől különben ezzel is tudják majd érzelmileg zsarolni. A szülőknek is illik tudomásul venni ha az egyik gyerekük "kirepül a fészekből". Régen is egész fiatalon megnősültek a fiúk, saját családot alapítottak, nem a testvéreket, szülőket, sógornőéket pénzelték.

Ha a párod már nagykorú (gondolom az) és nem lakik otthon akkor nem követelhetnek tőle pénzt.

De az esetek többségében az szokott történni, hogy érzelmileg zsarolják majd a gyereküket aki olyan pszichés állapotba kerül, hogy tejelni fog. Ilyenkor kell erősnek lennie a párodnak és határozottan kitartani az álláspontja mellett.

Amíg otthon lakik addig illik fizetnie, de ha már teljesen elköltözött akkor nem kötelessége másokat eltartani (főleg nem a sógorékat, testvéreket). Létezik olyan hogy rokontartás, de azt is csak bíróság ítélheti meg, de nem hinném hogy az otthon élő, dolgozni képes testvére javára ilyesmit megítélnének.

2023. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!
2023. ápr. 28. 16:34
 10/43 A kérdező kommentje:

A középső bátyja már dolgozik fél éve kb.


A szlők azért kérik a plnzt mert az anyukának nincs (soha nem is volt) bevétele, fizetése, az apukának meg csak a rokkantnyugdíj. 50-es éveikben vannak.

2023. ápr. 28. 16:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!