Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik most adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik most adni egy esküvőre Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, hogy most mennyi pénzt illik adni MO.-n az ifjú párnak? Mi csak egyetemisták vagyunk, a páromnak van hivatalos jövedelme, de csakis diákmeló, plusz még az utazási költségeket is ki kell fizessük (Erdélyből). Ilyen esetben szerintetek mennyit illene a borítékba tenni? Rokoni szálak fűznek a párhoz, de nem igazán szoros a kapcsolatunk.

2023. máj. 19. 08:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Én ebben a helyzetben meghívott vendégenként 20 ezret adnék. Tehát ha ketten mentek a lagzira akkor 40 ezer menne részemről a borítékba.
2023. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
37%

Fejezzük már ezt be... nincs ilyen.


Saját belátásodra van bízva. Csak vegyél egy számot, és szorozd meg 10000-rel. Azt meg mi nem láthatjuk előre, ki min fog megsértődni.

2023. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy mi 150 euróra gondoltunk, ezt az összeget nehezen, de még ki tudjuk bírni. Szerintetek ez elèg lenne? Vagy mehetne kevesebb is?
2023. máj. 19. 08:59
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
50 ezer elég lenne kettőtöktől.
2023. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Adjatok 100 eurót és meg van oldva. Nem vagytok még dolgozó emberek szerintem megérthető. Én nem várnám el a sok pénzes ajándékot a nem kereső emberektől.
2023. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Én csupán egy véleményre lettem volna kiváncsi, mert nincs honnan tudnom, hogy Magyarországon milyen szokások vannak/mennyit illik adni. Tudom, hogy senki, sem én, sem ti, nem tudhatjuk előre, hogy megsértődnek-e vagy sem. Csak tanácstalan voltam, nálunk más szokások vannak.

2023. máj. 19. 09:03
 7/34 anonim ***** válasza:
20%

#6: nem véleményre voltál kíváncsi, hanem egy konkrét udvariassági szabályra kérdeztél rá, ami NEM létezik.


Meg egyébként, ha most azt mondom, 100 ezer alatt kiröhögnek, akkor össze tudod szedni a pénzt? Ha nem, akkor nincs értelme. Meg egyébként se írtad, mennyire távoli rokon.

2023. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
16%
Ahhoz képest, hogy volt hír, hogy kinek mennyi megtakarítása van, feleslegbe dobáljuk egymáshoz az ilyen pénzeket. Árstoppos tejek meg 50 ezrek egy bulikára.
2023. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Ha ekkora nehézséget okoz én nem biztos, hogy elmennék arra az esküvőre. Főleg ha nem is olyan szoros a kapcsolat.
2023. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
57%
100-ast adtok, az rendben van.
2023. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!