Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik most adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik most adni egy esküvőre Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, hogy most mennyi pénzt illik adni MO.-n az ifjú párnak? Mi csak egyetemisták vagyunk, a páromnak van hivatalos jövedelme, de csakis diákmeló, plusz még az utazási költségeket is ki kell fizessük (Erdélyből). Ilyen esetben szerintetek mennyit illene a borítékba tenni? Rokoni szálak fűznek a párhoz, de nem igazán szoros a kapcsolatunk.

2023. máj. 19. 08:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
100 Euró szerintem tökre rendben lenne. De amúgy egyetemisták vagytok, plusz utaznotok is kell még az esküvőre, szerintem senki sem vár olyan nagy összeget tőletek, főleg az egyetemista dolog miatt.
2023. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy ezen mi is gondolkodtunk.


Mi most 70.000-re tippeltük a felnőtt tarifát, plusz szolgáltatások nélkül, de őszintén nem tudom, hogy 35.000-ből kijön-e az ennivalónk, innivalónk.


Úgyhogy mi ennél picit többet adtunk és a férjem fellépő is volt az esküvőn.


Nektek diákként viszont biztos nem kell ennyit adni. Szóval a 150 euró szerintem jó lehet, talán alatta is.


Nekem az az érzésem, hogy ma itthon kicsit úgy vannak kezelve az egyetemisták az esküvői ajándékkal, mint a gyerekek a karácsonyi ajándékkal. Ha adsz annyit, amennyit szokás, akkor örülnek, de nem róják fel neked, ha nem.

2023. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
12%
Hat nekem eszembe nem jutna penzt vinni VENDEGKENT az eskuvore. 40 ezer? Ehh... hagyjuk mar. Finanszirozzak maguknak a sajat lagzijukat. Jo hogy nem mar a naszutjukat fizessem?
2023. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%
Minimum annyit amibe kerül az ottléted. Alsó hangon 20 ezer/fő, ennél csak többet.
2023. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%

Én 50.000-et adnék aztán csókolom, ez is sok. Tudom, hogy ennyi valószínű nem fedezi a kaját-piát, de nem érdekel. Ha az az elvárás, hogy fizessem a sajátom mint egy étteremben, akkor kérdezzenek meg hogy mit szeretnék enni-inni mint egy étteremben. Mert én szar rántott húsos tálakért, La Fiesta borválogatásért meg kerítésszaggató páleszekért nem szívesen adok amúgy semennyi pénzt sem. Valahol nagyon el lett cseszve ez a modern kori elvárás, hogy legalább annyit illik, amennyibe te kerülsz. Mert basszus, akkor tényleg kérdezzenek meg előtte, és én megmondom mit fogok enni-inni. Aztán mindjárt nem kerülnék alaphangon 30-ba.

Ha még utazási költség is van, akkor ezzel az 50 ezerrel is nagyon gavallérnak érezném magunkat.

2023. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%
100 euróval bőven jók vagytok. Nem éri meg a gatyát is ráfizetni egy olyan lagzira, ahol még csak nem is szoros a kapcsolat a párral.
2023. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
91%
A húgom esküvőjén úgy oldottuk meg, hogy vettem nekik 25ezer forint értékben tányérkészletet ennek nagyon örültek és 25ezret még borítékban odaadtam nekik. Nem volt belőle gond.
2023. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Nyáron lesz az esküvőnk, nekünk 26.000 Ft/főre jött ki a költség, de nyilván nem elvárás, hogy mindenki ennyit adjon. Messziről jöttök, szóval az utazást és a szállást is fizetni kell a 100 euró tökéletes.
2023. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

Annyit amennyit ki tudsz fizetni, és nem okoz gondot odaadni a pénzt. Ha ez egy huszas, akkor annyi. Ha egy tizes, akkor annyi, ha meg 50 ezer,adj annyit.

Ha meg valaki azért hív meg rokonokat az esküvőjére, mert pénzt vár, az régen rossz.

2023. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg mindegy hogy egyetemista vagy sem, mert egy kis jövedelmű embernek vagy egy gyerekes családnak ugyanúgy nehéz kiadni a pénzt. Sőt talán még nehezebb is amikor az ember már nem a szülőkkel él hanem albéletben vagy lakáshitelt fizet.

Szerintem is elég 100 euró ha ennyit tudtok adni. Ha a szállás meg is lesz oldva (nem írtad de a messziről jövőnek meg szokták oldani), az utazásra is költenetek kell.

2023. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!