Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik most adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik most adni egy esküvőre Magyarországon?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, hogy most mennyi pénzt illik adni MO.-n az ifjú párnak? Mi csak egyetemisták vagyunk, a páromnak van hivatalos jövedelme, de csakis diákmeló, plusz még az utazási költségeket is ki kell fizessük (Erdélyből). Ilyen esetben szerintetek mennyit illene a borítékba tenni? Rokoni szálak fűznek a párhoz, de nem igazán szoros a kapcsolatunk.

2023. máj. 19. 08:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

Egyetemistaként nem adnék, legfeljebb 50 eurót. Az is 20 ezer huf/fő.


Akinek nem tetszik, hogy nemdolgozóként csak ennyit gazdálkodok ki, az így járt.

2023. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
93%
Annyit amennyit ki tudsz fizetni. Nem elváráshoz kéne ezt az egészet kötni. Egy ismerősöm hitelt vett fel az esküvőjére, és sírt a szája, hogy a menyasszonytáncból nem jött vissza az összeg. Nem tudom mit gondolt az emberek manapság szarul élnek.
2023. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

en nem ertem ezt. ez egy nap amikor mindenki örömmel összeül es akkor ezen kell stresszelni mennyit adjak..nincs penzem de illene.

ha nincs penzem es ezt gondolom ok azer sejtik ha diakok vagytok, messze laktok...akkor engem az sem zavarna ha 10 ezer fot-ot adnak es melle egy kedves kis szöveget irnak. ha ezen mulik a sertödes es az hogy mennyire ertekelitek a part akkor az baj

2023. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%
Amennyi nektek belefér még, nincs oylan hogy menynit illik.
2023. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
10%
Mi romák, pergetjük a dollárokat, eurókat, pénzeket.
2023. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értem, hogy ha messze is van, nincs is igazán jövedelmetek, nem is szoros kapcsolat, akkor mi a bánatért kell elmenni? A helyetekben az erre szánt pénzt inkább valami nyaralásba forgatnám, mintsem egy szimpla vacsorára, ahol előre feszengsz, hogy adtál-e eleget, amit várnak...
2023. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
62%
Egy honapja mentem ferjhez, valtozo osszegeket kaptunk 25 es 100ezer kozott. Nem meggazdagodni akartunk az eskuvobol, nekunk nem volt fontos a rongyrazas.
2023. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%

25-30 ezer forint körül jön most ki átlagosan egy fő, azt szokás mondani, hogy minimum ennyit adjon egy vendég, de inkább többet, hogy a pár pluszban legyen. Szerintem meg ez kicsit kezd torz irányba elmenni. Vegyen az egész család valami normál ruhát, ha esetleg nincs, utazzon oda, tömje tele a borítékot és még vigyorogjon is hozzá. Hát persze. A testvéremnek, legjobb barátnak szívesen viszek többet, de ne elvárás legyen már...

Őszintén? Egyáltalán nem érdekel ki szerint adtunk eleget és ki szerint nem. Egy esküvőt az ember saját maga miatt szervez, nem én kértem hogy hívjanak meg és azt sem hogy az 1 éves gyerekemet is teljes főnek számolják a pia csomagban, mondván hogy kis esküvő, a szolgáltató így számol. Hát én meg úgy számolok, ahogy nekem jól esik. :)

Egyébként a mi esküvőnk 3 éve volt, így abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mindenkinek kb. ugyanazt a pénzt visszük vissza, amit ők hoztak. Akinek korábban volt esküvője, az meg azt hozta, amit mi vittünk... Mondhatom sok értelme van így a pénzezésnek. :D

2023. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanannyi értelme van a pénznek mint egy tárgynak. Régen nászajándékot vittek, ma már ahol a párok együttélnek nincs értelme tárgyat vinni mert már megvettek a közös életükhöz ami kell. Most ez a nászajándék. Ezzel még nincs is gond. Én is jobban örülnék pénznek mint egy tárgynak ami csak porosodni fog mert nincs rá szükségem. Mellesleg nem tudhatod hogy ki fog visszahívni. Akik kis esküvőt csinálnak az nem fog visszahívni 10 unokatesót a családjukkal, akkor se ha azok meghívták.

Egyébként egyetértek azzal hogy ne legyen semmi elvárás ezzel kapcsolatban, a gyakorlatban viszont van sajnos. Sok pár még mindig úgy van vele hogy ha ők sokat költöttek akkor a násznépnek is adjon sokat miközben nyilván nem ők szerveztek a lagzit, nem ők tehetnek arról hogy ez meg az drága volt. Ők akkor is elmennének ha egy tornateremben lenne a lagzi nem étteremben. Viszont a mai árak mellett nem hiszem hogy bárkiek visszajön a lagzira költött pénz a nászajándékból.

2023. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
32%
Poén, amikor mindenki sír, hogy 30 ezer sok, amikor a sok proli elcigizi, elenergiaitalozza ennek az összegnek a kétszeresét. Vicc...
2023. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!