Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz ez? A polgári esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz ez? A polgári esküvő csak 5évig érvényes?

Figyelt kérdés

ezt hallottam, de nem tudom hogy igaz-e, mert ha lejár az 5év akkor mit kell csinálni.meg ha templomban esküdünk akkor az nem jár le? ezt nem értem.


Valaki magyarázza ezt el RÉSZLETESEN!


2009. jan. 2. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Ezt hol hallottad?
2009. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Hűha ezt nagyon rosszul hallottad!!!

Ez is míg a halál el nem választ... vagy bírósági válóperi végzésig.

2009. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez hülyeség, a polgári házasság az egyik fél haláláig, vagy a jogerős bírósági válási végzés kimondásáig tart. Ezt nem kell részletesen elmagyarázni, ez a lényeg.
2009. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A barátom mondta, hogy az egyik ismerőse kapcsolata e miatt ment végbe, mert nem akarták már meghosszabbítani a házasságukat. én mondtam neki hogy ez marhaság, de nem hitte el ,ezért mondta hogy itt kérdezzem meg, de még mindig nem hiszi el :S
2009. jan. 2. 20:37
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

A polgari eskuvo orokke ervenyes, addig amig el nem valtok egymastol!!!!! A templomi az inkabb csak olyan raadas, a polgari a lenyeg!!! Mennyi idos a baratod?

A polgari eskuvo az az, ahova a menyasszony feher ruhat vesz fel, es nasznepet hivnak a lakodalomba, valamint gyurut huznak fel egymas ujjara a hazasulando felek!

Hallottatok mar errol?! Mert ugy tunik, a holdrol jottetek, bocs.

2009. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem válnak el, és mással házasodnak, azt bigámiának hívják, és Magyarországon nem elfogadott dolog, sőt. Ilyen nincs, hogy meghosszabbítani, ez nem tej, aminek lejár a szavatossága, vagy könyvtári kölcsönzés, aminek lejár a határideje... Ja, és kösz a lepontozást, amiért megkérdeztem, hogy hol hallottál ilyet, nem írtad a kérdésben, szóval akár a bulvárban is olvashattad volna (most már, hogy kiegészítetted, tudjuk, hogy ismerőstől). Butaságot hallottál, vagy egy másik bolygóról származnak, de akkor meg szólhatnának a NASA-nak, hogy ne keressék tovább az UFO-kat, mert már itt vannak.
2009. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok: ha még mindig nem hiszi el a barátod, mutasd meg neki ezt:

[link]


Ez a jelenleg érvényes jogszabály a házasságról. Szó nincs róla, hogy valaha is "lejárna" a polgári házasság "szavatossági ideje"! :) :P A barátod hatalmas hülyeséget állít, egyszerűen nem lehetséges, amit az ismerőse mond. Magyarországon legalábbis semmiképpen.

(Csak zárójelben:Ha az a bizonyos ismerős nem magyar állampolgár, illetve a házasságot nem Magyarországon kötötték, talán helytálló lehet az állítás - az USÁ-ban pl. a külföldön amerikai állampolgárok által kötott házasságot érvényesíteni kell az USÁ-ban is, de nálunk nincs ilyen törvény!).

2009. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg az ismerős külföldön kötött házasságot. van olyan ország (most nem jut eszembe hogy hol pontosan) ahol a polgári esküvő után 3-5 évre meg kell azt erősíteni és akkor váli "jogerőssé"ILYEN MAGYARORSZÁGON NINCSEN!
2009. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
No én felpontoztam mindenkit! Ezek szerint nem tetszett a válaszunk a kérdezőnek, pedig teljes mértékkel képtelenség a kérdése. A második válaszoló vagyok.
2009. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha magyarok akkor ilyen nincs.

Ha muszlim vallasuak, akkor lehet olyan, hogy elmennek a vallasi szertatohoz aki egy bizonyos idore osszedaja oket, addig "legalisan" szexelhetnek, aztan amikor az lejar akkor rendesen is ossze kell hazasodniuk.

De ennek semmi koze a Mo.n is ismert onkormanyzton megkotott eskuvohoz.

A baratod muszlim?mert lehet h osszekevertek itt a dolgokat....

2009. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!