Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz ez? A polgári esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz ez? A polgári esküvő csak 5évig érvényes?

Figyelt kérdés

ezt hallottam, de nem tudom hogy igaz-e, mert ha lejár az 5év akkor mit kell csinálni.meg ha templomban esküdünk akkor az nem jár le? ezt nem értem.


Valaki magyarázza ezt el RÉSZLETESEN!


2009. jan. 2. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Arra reagálok, aki irta, hogy USA-ban kell érvényesittetni a házasságot.

Nekünk Mo-n volt eskövőnk és a férjem amerikai állampolgár, vagyis itt külföldinek számit. Ebben az esetben Pesten a nagykövetségen kellett engedélyt kérnünk az esküvő előtt a férjem számára és igy a rendesen magyar anyakönyvezető előtt kötött esküvőnk érvényes lett az USA-ban is, mert a nagykövetség elintézte a dokumentálást. Vagyis nem kellett regisztrálni és újra házasodni ott sem. A magyarországi házasságunk érvényes amerikában is. Addig, amig el nem válunk.

Bocs, ha nem a kérdésre válaszoltam, de pontositani akartam az egyik válaszoló hozzászóllását.

2009. jan. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat, igaz ilyen kevés volt.én feltettem egy kérdést és sokan itt bunkóznak, nem arra való ez az oldal, hogy kérédst tegyünk fel? ha nem tetszik a kerdés akkor nem kell válasuolni bunko modra, jah a pontozásra visszatérve én nem pontoztam le senkit sem,mindenkinek hasznosra kattintottam,mert mindenkinek szabad véleméyne van, valaki más pontotott le, mert mikor visszajöttem láttam hogy az egyik válasz már 82%volt. szal nm engem kell szidni.
2009. jan. 3. 09:05
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Jajaj!

Aki a muszlim dolgot irta,tudja hogy mit irt?

Ilyen sem létezik!

A muszlimok hàzassàggal nem szorakoznak,épp az ellenkezöje.

Nàluk szégyen a vàlàs.

A pàrom muszlim,mikor elmondtam neki,hatalmas szemekkel nézett.....

A màsik.

Én ugy tudom,hogy külföldön hàzasodsz,5 évnek kell eltelnie,ahhoz,hogyha el is vàlsz,az adott orszàgban a jogaid tovàbbra is érvényben maradnak.

Tehàt még ha érdekhàzassàgot is kötsz,5 évig kell együtt élned a személlyel ahhoz,hogy a szerzett jogaid tovàbbra is fennt àllhassanak vàlàs esetén is.

2009. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
az USA példára: ez sem azt jelenti, hogy mégegyszer házasságot kötöttetek, hanem azt, hogy Magyarországon , azaz szaknyelven hazailag anyakönyveztettétek a külföldi esküvőt. Ez nem csak az USA-ra, hanem minden külföldi országban kötött esküvőre érvényes. Hitelesen le kell fordítatni a kiadott házassági anyakönyvi kivonatot és Budapesten kell kérelmezni (vagy a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél, aki felküldi a kérelmet Pestre)
2009. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
En irtam a muszlimos eskuvot...nem akartam hulyeseget mondani...lehet, hogy a parod nezett nagyot, de nekem az egyik legjobb baratnom parja is muszlim, mindketten itt elnek Angliaba, a fiu meg vallasos elegge, szal elmentek ilyen nemtommilyen hazassagot kotni, de csak ok ketten kellettek, valami vallasi vezeto csinalta, aztan igy most egyutt elhetnek, de amikor lejar az 5 honap akkor ossze kell hazasodniuk...naluk igy tortent azert mondtam.
2009. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy az érvényesítés nem a házasság "meghosszabbítására" van, mint könyvtárban a kölcsönzés esetén, hanem, ha valamelyik fél nem állampolgár adott országban, vagy egyik se, de kiköltöznek, és le akarnak telepedni ott, akkor abban az országban is érvényesnek fogadják el a házasságukat, és így érvényesíthetik az adott országban a házassághoz kötődő jogokat, előnyöket, stb. (mondjuk banki hitel is ilyen lehet), és ennek lehet a határideje ez az 5 év, vagy nem tudom, hol mennyi, de szerintem biztos nem az, hogy meg kell hosszabbítani, mert lejár, mint a könyvkölcsönzés, nem is venné senki komolyan.
2009. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Ez a házassági szerződésre érvényes tudtommal, meg a házasságra!
2009. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, az előző vagyok, a házasságra nem vonatkozik!
2009. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%
Atyaég. Mi ebből a tanulság: barátkozni nem a lipótmezőn kell. Bocs. De ezt még egy hülye gyerek is tudja. Amúgy meg sokkal praktikusabb lenne, ha csak pár évere szólna a házasság, mert akkor nem kéne válni, csak egyszerűen nem újítanák meg az emberek...
2009. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!