Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mi a véleménye? Másodjár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Norina955 kérdése:

Kinek mi a véleménye? Másodjára nagyon gáz felvenni a fehér menyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés
nov. 25. 22:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Vegyél másikat.
nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Metionin ***** válasza:
90%
Szerintem mindenki abban házasodik, amiben akar. Magánügy.
nov. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
A fehér menyasszonyi ruhának csak akkor volna jelentősége, ha a menyasszony még szűz lenne. A mai világban mindenki úgyis abban házasodik, amiben akar.
nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Második házasságnál nem szokás fehérben esküdni, de ahogy a #3 is írta manapság nulla jelentősége van a dolognak.
nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor meg fogom kérdezni édesanyámat hogy ő szűz volt e amikor legelőször férjhez ment. Mert erősen kétlem ha csak nem 1930 körül házasodott de az a nagymama házasodási korszaka volt. Nagypapa nagymama házasságát el tudom képzelni szűzön de a mai nagymamákét nem
nov. 26. 07:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy te most házasodsz először és anyukád ruháját akarod felvenni? Az egyáltalán nem gáz.

Amúgy ahogy írták a fehér ruha a menyasszony tisztaságát szimbolizálja hivatalosan, értsd nem dugott még senkivel. Mivel manapság ilyen nem nagyon van, ezért már csak formalitás a fehér ruha, hagyomány, de jelentése már nincs, leszámítva néhány kivételt. Anyukád de valszeg a nagymamád sem élt már ennyire zárkózottan fiatalon, meg hát régen sem feltétlen éltek úgy a lányok, csak akkoriban még titkolták. Szégyen volt, ha kiderült, h a menyasszony nem szűz. Manapság már más a világ.

nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Másodjára fogok férjhez menni és vásároltam fehér ruhát mert ez volt a vágyam. Az első házasságomban a mennyaszonyi ruhát úgy vettem fel hogy utólag kiderült az nem is nekem lett vasarolva hanem a volt férjem előző mennyaszonyának.. elváltunk de van egy közös gyermekünk akiről a volt férjem hamarosan lemond és a leendő férjem fogja a nevére venni ráadásul úton van a kisteso.
nov. 26. 09:41
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk a fehér ruha sosem volt a szüzesség jelképe, ez egy utólagos belemagyarázás.

A magyar hagyományokban a rezgős koszorú jelentette a tisztaságot. Ha a nőnek nem első házassága volt, akkor koszorú helyett fátylat viselt.

Amúgy szerintem úgy lehet ezt áthidalni, hogy nem teljesen fehér ruhát választasz. Lehet ekrü vagy vannak nagyon jó színes mintájú ruhák is.

nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
#8 a fehér szín mindig a tisztaságot jelképezte. Mit gondolsz mit jelent a tisztaság? H rendszeresen mossa a nindzsóját?
nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Ne mások èletèt èld, ne másoknak akarj megfelelni.

Neked tetszik az a ruha? Jól áll? Szívesen viselnèd az esküvőd napján? Ezek fontosak, hidd el :)

nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!