Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek mi a véleménye? Másodjár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Norina955 kérdése:

Kinek mi a véleménye? Másodjára nagyon gáz felvenni a fehér menyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés
nov. 25. 22:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne agyald tul, hazasodj nyugodtan feherbe. Nincsenek mar kobe vesett szabalyok. A menyecskeruha is sok helyen mar nem piros, meg elso hazasoknal se. Ez a te napod, te fizeted, csinald ugy, ahogy neked tetszik.
nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató kommenteket. Akkor december másodikán az esküvőm napján fel fogom venni a fehér ruhát :)
nov. 26. 13:00
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

#8 a fehér szín mindig a tisztaságot jelképezte. Mit gondolsz mit jelent a tisztaság? "


Nem, még a keresztény litugriában sem kifejezetten a szexuális értelmű tisztaság jele a fehér (hanem a keresztségre emlékeztet), a házasságkötés meg ugye évszázadokig kizárólag liturgikus cselekmény volt, amíg nem volt polgári házasság.

A magyar népi kultúrában a menyasszony általában a legdíszesebb ruhájában ment férjhez, ez nem tiszta fehér, hanem kifejezetten színes, gazdagon hímzett volt.

Ezek a nagy, fehér ruhák úgy tudom Viktória angol királynő esküvői ruhája után terjedtek el. Amivel semmi gond nincs, de a fehér ruha és a szexuális tisztaság kapcsolata - a mi kultúránkban - továbbra is egy utólagos belemagyarázás.

nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
Ma már azért nem tartják magukat ennyire ezek a hagyományok. Hacsak nem vmi nagyon bigott, hagyományőrzőbb falusi környezetben mész férjhez, ahol a "független hírügynökség" (azaz a pletykás szomszédok, öreg nénik) folyamatosan megjegyzéseket tesz és kicsinál egy-egy ilyen "hagyományszegés" miatt, a lőtéri kutyát nem érdekli majd, hogy fehéret vettél fel a 2. házassághoz. Az egyetlen kicsit necces dolog az lenne, ha ugyanazt a ruhát vennéd fel, mint az elsőre, de a leírás alapján nem ez a helyzet. Nekem pestiként pl. állapotos ismerőseim is vettek fel fehér ruhát, senkit nem érdekelt és nem is volt beszédtéma. Meg az sem, amikor vki nem fehérben esküdött, hanem kékben.
nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A fehér ruha SOHASEM a szüzességet jelképezte, de mindegy.


Kérdező: abban házasodsz, amiben akarsz.

nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd fel, ha az a vágyad, s főként ha ez az igazi szerelem, s jónak találod.Legyél boldog, az a lényeg! Gyermeked nevére veszi a pici jövevény is itt lesz, azt vegyél fel,amiben boldog leszel Vele kötendő házasságban! Nekem másodszor is fehér volt,annyi volt a különbség, hogy nem hosszú, fátyollal, hanem egy kiskosztüm.De més volt a helyzet, gyermek sem volt, s annyira fiatal sem voltam.Boldog légy senki se szóljon bele!
nov. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Leveltetu ***** válasza:
0%

Nem tudom ki hogy van vele, de ha elsore nem mukodott valami rendesen, es nem talaltad meg az okat, hogy miert nem, mibol gondolod, hogy a masodik nekifutas az jobb lesz.

Nem vagyok a te cipodben es nem is tamadonak szanom a kerdest, de sajnos statisztikailag ellened szolnak a szamok.

A ruha kerdest illetoen, ha te jol erzed magad benne, es te ezt szeretned, akkor nincs szukseged sem a mi egyetertesunkre, sem senki mas beleszolasara ahhoz hogy te jo ereszd magad abban a ruhaban amit magadra veszel.

nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Láttam már 60 éves Nőt fehérben férjhez menni .. (nagymama volt már)

Láttam 20-on éveset fehérben úgy,H a kislánya, akit ő szült volt az egyik koszorúslánya.

Manapság már nem feltétlenül van ennek jelentősége, bár vannak akik elgondolkodnak,H ezt,H gondolták, de nem hinném,H bárki odamegy hozzád és letépné rólad a fehéret,H mit képzelsz magadról.. :D

dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!