Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet így templomi esküvőm?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így templomi esküvőm? Önzőség lenne kiállni az mellett h én mit szeretnék?

Figyelt kérdés

A párom egy hete kérte meg a kezem, időpontról még nem beszéltünk, de elkezdtem fantáziálgatni az esküvőmről. Sose szerettem volna templomit, nem úgy neveltek. Apukám még megsincs keresztelve....De engem megkereszteltek. Kislány koromba jártam hittanra mivel nem akartam kilógni, hogy csak én nem járok az osztályból. Elsőáldozás után ott is hagytam, mert rájöttem h butaságot csinálok ha csak ezért járok.

Kérdés: Mivel nem voltam bérmálkozó lehetne egyáltalán templomi esküvőm? Önzőség lenne megkérni a barátomat h ne legyen ? Vagy inkább bírjam ki ? Az ő családja vallásos, a nagybátyja pap volt, de ő egyáltalán nem az.


2010. nov. 20. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a barátod nem vallásos, akkor max a hagyomány miatt ragaszkodna a templomihoz, no meg azért, mert talán azt gondolja, te is azt szeretnél:) Persze a rokonság miatt lehet tényleg egyházi esküvőt kell tartanotok végül.. de az nem önzőség, hogy te elmondod, nem ragaszkodsz hozzá!

Amúgy én úgy tudom, ha nem bérmáltál, akkor egy utólagos "vizsgaként" gyorstalpalón bepótolod, beszéld meg a pappal, hogy felétek hogy megy ez.

Én sem szeretnék templomit, és nálam komoly akadályokba ütözne, ha arra kényszerítenének:S Ez a ti kettőtök esküvője, és szerintem kizárólag a párod kívánságát vedd figyelembe: nem lenne jó, ha az esküvőtökön éppen ti/te éreznétek rosszul magatokat/magad.

2010. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A ti esküvőtök, a ti saját életetek, beszéljétek meg. Felnőtt emberek vagytok, szeretitek egymást, döntsétek el közösen, mit szeretnétek. Ha egyikőtök sem vallásos, illetve templomba járó, akkor felesleges színjátékot rendezni a nagyszülőknek az oltár előtt. Nem ettől lesz jobb, vagy rosszabb a házasságotok.
2010. nov. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!