Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek akik mar evek ota...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akik mar evek ota egyutt vannak es nem hazasodnak ossze, azok igazabol nem szeretik egymast?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 19:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Mi szeretjük egymást a párommal. De fél év után mikor megkérte a kezem még korainak találtam (18 éves voltam, Ő 17).

Két éve se voltunk még együtt, amikor terhes lettem. Mondtam neki, ha ki akar szállni most még lehet, nem lesz harag. De Ő boldog volt, hogy gyerekünk lesz. Viszont akkor, meg, azért nem akartam hozzámenni, hogy ha esetleg nem maradunk együtt, akkor se mondhassa senki a fiamnak, hogy "A szüleid, csak azért házasodtak össze, mert anyád terhes lett veled!".

A két gyerek között fogyni akartam, meg akkor már a páromnak sem volt olyan fontos az esküvő.

A második fiam születése után, főleg a keresztelő miatt, kitűztük az esküvő időpontját, de nem éreztem, hogy a páromnak igazán fontos volna ez az esküvő és elég szűkösek voltak az anyagi körülményeink is, ezért lemondtam az esküvőt.

Régen én is úgy gondoltam, hogy csak egy papír.

De így 30-on túl, már szeretnék feleség lenni, de nem minden áron. Még mindig úgy gondolom, hogy ha csinálunk valamit csináljuk rendesen, vagy ne csináljunk semmit.

Nem "sokmilliós" esküvőről álmodom, meg többszáz vendégről. Csak templom, fehér ruha, csodás torta és kb. 50 ember, meg egy egyszemélyes zenekar és buli reggelig. Ennyit szeretnék, de majd csak, ha lefogytam a betervezett harmadik gyerek után. ;)

2010. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

De, nagyon is szerethetik egymást. Semmi köze a papírhoz a szerelemnek.


Viszont azt a felet nem értem meg, aki arra hivatkozva nem házasodik össze a párjával, hogy a házasság számára nem jelent semmit, hiszen az csak papír... Pont ez az. Én vágytam az esküvőre, a férjem szerint semmi jelentősége nincs. Épp ezért!!! vett el. Mert látta nekem milyen fontos, neki meg úgysem "jelent semmit", hát vállalta ezt az "áldozatot" a boldogságomért.


Szóval ugyan már, ha nem jelentene semmit, akkor simán belemenne az a fél is, akinek nem jelent semmit... Igenis jelent: megtisztelni a másikat...


Természetesen ez azokra nem érvényes, akik közösen nem szeretnének házasságot, csak azokra írtam, ahol az egyik félnek fontos lenne...

2010. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
hát én csak néhány hozzászólást olvastam el. de megmondom őszintén 1-2-vel nem értek egyet. nem megtéríteni akarok senkit, mindenkinek szíve joga házasodni, vagy nem házasodni. de ha valaki csak azért nem akar valakivel összeházasodni, mert egyszer úgyis megcsal és akkor könnyebb elválni, ha nincs papír, nem is értem, hogy akkor miért vannak a párukkal? ha úgyis megcsal minek addig várni? már most csaljuk meg egymást nem?
2010. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
én sem vagyok túlzottan esküvőpárti ( ha férjhez megyek jó, ha nem akkor se dől össze a világ, különösebben nem vágyok rá) de ez a felfogás hogy csak 1 papír. persze oké hogy az de valakinek ez fontos.mondjuk ha gyerekem lenne akkor mindenképp "igényelném" azt hogy elvegyen. amúgy nem..így is nagyon jól elvagyunk sok olyat ismerek aki együtt vannak 10-20 éve és nem volt esküvő és boldogok, olyat is aki 6 hónap után gyerek esküvő és boldogok még, de sok olyan aki házasság után vált is.
2010. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Dehogy! Szeretik egymást, de lehet, hogy nekik a házasság nem fontos.
2010. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De szeretik egymást. Mindennek megvan a maga ideje. A szerelem az első szint, ezt vállalni jóban-rosszban, felvállalni a másikat, ugyanolyan felelősséggel lenni iránta mint saját magunk iránt, "nevünkre" venni egy másik szint. Van akit szeretünk, de nem akarunk olyan elkötelezettséget amiből nehezebben lépünk ki, kvázi először meg kell próbálni helyrehozni és csak ha az nem sikerült akkor léphetünk. Van akit csak szeretünk de nem akarunk felelősséget vállalni érte. Ez más mint amikor a kettő együtt van. Ha csak egy papír lenne, miért ne tenné meg minden szerelmes? Mert nemcsak egy papír. Ez egy vállalás a rózsaszín ködön túl. A szerelem csak a rózsaszín ködig szól. Van akinek csak ez kell, van akinek más is.

A házasságnak viszont semmi köze nincs a habos-babos esküvőkhöz amivel sokan azonosítsák. A miénken csak mi voltunk meg 2 tanú, mégis a leggyönyörűbb nap volt az életemben. Aki csak a felhajtás miatt házasodik ott tényleg sokszor válás a vége.

2010. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a papír a végleges elköteleződés megtestesítője. Ha valaki nem akarja magát elkötelezni, az meg gáz. Ez azt jelenti, hogy jó neki, ahogy van, DE egy még jobbra vár.

Ha valakinek nem fontos a ruha meg a cécó, aláírhatja a papírt fél órán belül, 2 tanúval, felhajtás nélkül.


A jogi szempontokat sem árt nézni: házasságban vagyonközösség van, minden házasságban szerzett vagyon 50-50%-ban közös, ellenben a házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös. Halál esetén pedig haszonélvezeti jog van. Élettársak esetén ilyen (még) nincs, ha jól tudom, még nem fogadták el az új törvényeket. Nagyon meg lehet szívni egy szakítást és egy halálesetet is, könnyen az utcára kerülhetsz.

Gondolom, most majd jönnek a reakciók, hogy anyagias vagyok és hogy a szerelem nem erről szól. De igen, erről szól, gondolsz arra, hogy ha netán meghalsz, a párod ne legyen földönfutó...


Szerintem aki szerint nem számít a papír, annak igenis számít, azért nem akarja.

2010. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Tanulságul azoknak akik dacból nem házasodnak:

Egy elvált asszony a lakásába fogadott egy elvált férfit és több mint 10 évig élettársakként éltek boldogan, de olyan hülyék voltak, hogy nem tájékozódtak a házasság és az élettársi viszony jogállásának különbségeiről. Amikor az asszony meghalt, az élettársát páros lábbal rúgták ki a lakásból az örökösök, akikkel korábban jó viszonyban volt. Mivel az elvált feleségét 20 évvel ezelőtt "gálánsan" ott hagyta a közös tulajdonú öröklakásban, jobb híjján visszasompolygott a 20 éve elvált feleséghez, aki olyan "kitörő örömmel", hogy csak rendőri segédlettel tudott egy szobát visszafoglalni. Azóta (jelenleg már öt éve) mind a két fronton perben áll, és mindenkinek meséli, hogy vele mennyire igazságtalanok voltak, mert ő évekig ápolta halála előtt az élettársát és egyébként is úgy tudja, hogy jogászok szerint is lehetővé kellene tenni hogy az élettárs is örökölhessen.

2010. dec. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
41%
én például szeretem a párom és felelősséget is szeretnék vállalni, de úgy gondolom, hogy sem az egyház, sem ez a végtelenül korrupt, hitvány, álszent, tisztességtelen, elzüllött magyar állam, mint olyan, nem méltó ahhoz, hogy szentesítse az én házasságomat, és szánalomra méltó megalkuvásnak érezném, ha én odavinném a párom egy magyar hivatalba, azzal, hogy tessenekszíveseklenni minket összeadni. Ezt a cirkuszt inkább kihagyom.
2010. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
De, szeretik egymást, különben nem lennének együtt... Nem? Erre én is példa vagyok! 10 éve vagyunk együtt, van egy 3 éves és egy 10 hónapos gyermekük, és jövő májusban lesz az esküvőnk. Eddig nem tartottuk fontosnak, most, hogy stabil a helyzetünk, összekötjük életünket. Eddig is működött a dolog, talán ezután is fog. 10 év után már nem a "nem látok a szerelemtől" van, hanem hiányzik, ha nincs itt, ő a támaszom, stb. Ez is szerelem, csak már érettebb, nyugodtabb. És én ezt jobban szeretem.
2010. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!