Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felétek is szokás, h a templom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felétek is szokás, h a templomi esküvőre rengeteg ember kap meghívót, a lagzira meg csak a meghívottak egy része mehet?

Figyelt kérdés

Nekem ez furcsán hangzik.Valaki utazgasson,kiöltözzön,esetleg még ajándékot is vigyen az ifjú párnak,közben meg egy sütit se kap?!:O

Vagy ilyen esetben hogy működik a dolog?


2011. jan. 13. 15:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Felénk mindig is ez volt a szokás. Csak az vitt ajándékot,aki a lagziba is hivatalos volt. Vidékről pedig csak az jött el,aki a lagziba is. A vidékiek ilyenkor küldenek egy dísztáviratot.
2011. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

:) Ez szerintem is jó ötlet!

Lehet,h a saját esküvőmön is így csinálom majd,mert páromnak van pár olyan munkatársa ill. haverja,akit én nem igazán ismerek vagy kedvelek,de ő nyilván szeretné,h ott legyenek,a lagzit viszont a családdal tervezzük (így is sokan leszünk).

2011. jan. 13. 15:42
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszhoz,hogy az esküvőbe beletartozik minden.

Akinek sok az ismerőse,vagy munkatársai az nem akar etetni-itatni mindegyiket,ezért csak a szertartásra hívja meg őket. Ez így ésszesrű. Igaz,van akinek az a legfontosabb,hogy minél többen legyenek a lagziban,és mindenki arról beszéljen napokig.

Ez mindenkinek a saját ügye.

2011. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
A mi esküvőnkön kb 90en voltak, ebből 60 volt lagzira hivatalos. Akik csak esküvőre jöttek, azokat meghívtuk, és előre szóltunk, ha tudnak jönni, örülnénk, nem kell semmit hozni. Volt, aki így is csokorral, borítékkal jött, amit nagyon köszöntünk, és fel is írtam, ki hogyan és mennyit, hogy ha majd nekik lesz esküvő, egyéb ünnepség, meg tudjam hálálni. Azok, akik csak esküvőre jöttek, nem családtagok voltak, hanem régi ismerősök, volt tanárok, akikkel nem volt szoros a kapcsolat. A rokonság és a szűk baráti kör ott volt lagzin is.
2011. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlen, hogy nem hívják meg a teljes népet a lagzira. Azért mert drága az étterem, a kaja és a pia.

Ezért nem szoktak előtte sem vacsorát rendezni a kollégáknak, ismerősöknek. Mert drága. Akkor már tök mindegy, akár a lagziba is meghívhatnák őket.

A mi lagzinkon 60 fő vett részt velünk (pár), és a 2 fotóssal (fotós+kisegítője). jah, és úgy kell számolni, hogy egy meghívás MINIMUM 2 fő (meghívott+ párja), de sokszor egy egész család! Így valójában a mi 60 főnk az kb. 25 meghívót jelentett. 25 olyan személyt, vagy családot, akit szeretünk. Ez nem olyan sok, ha belegondoltok. És mennyibe került CSAK A VACSORA? 7500 FT volt fejenként+30 ezer szervízdíj. Az 450 000 ft!

És akkor sem kevesebb, ha munkavacsoraként jelentkezel be és nem esküvőként. Tehát ezért nem szoktak mindenkit meghívni, és előtte vacsorát tartani a távolabbi ismerősöknek és munkatársaknak!

Nálunk is 100 fő volt a szertartásra hivatalos (nem vártunk ajándékot, és itallal kínáltunk mindenkit), és 60 fő a vacsorán. Senki nem sértődött meg.

2011. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
bocsi, szervízdijjal az 480 000 ft
2011. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi kivetnivaló.Nekük ha minden jól megy jövőre lesz az esküvőnk.Magára a ceremóniára kb.50-60 emberrel számolunk,a vacsira meg kb.25-30-cal,tehát a szűk család és a nagyon régi barátok(10-15 éve azok).
2011. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17:14-es vagyok

azért viszont megsértődött volna a lagziból kimaradó 40 fő, ha később, esetleg honlapról, fotókról, ismerősöktől tudja meg, hogy megesküdtünk és ők semmilyen meghívást nem kaptak volna.

2011. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szokás. De természetesen senkitől sem várják, hogy csak a szertartás kedvéért átutazza a fél országot, egyszerűen csak ez is egy fajta... megtisztelése ezeknek az embereknek, hogy szólunk, hogy hahó, összeházasodunk, ha netán arra jársz, örülünk, ha ott leszel. Azt meg főleg nem várja senki, hogy ezek az ismerősök nászajándékot hozzanak.

Én voltam olyan esküvőn is, ahol tényleg mindenki meg volt gyakorlatilag hívva a lagziba is, de az egy dunántúli faluban volt, a faluban minden néni megsütötte a legjobb sütijét, a szakács, a vendéglős stb. mind családi barát volt, az alapanyag fele a vőlegényék udvarából származott, a másik fele a menyasszonyéból stb.; így is ugyanolyan sokba kerül effektíve az akció, csak így nem kell senkinek egy összegben kipengetni az egészet. Arról nem is beszélve, hogy gondolom, a sütis néniktől senki nem várta, hogy még komoly nászajándékot is vigyenek ezen felül.


Viszont aki nem olyan faluban lakik, ahol ez még így működik, annak jobban meg kell gondolnia, hogy mit és hogyan...

2011. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon távol lakók nem igazán szoktak csak esküvőre eljönni, ilyenkor szokás dísztáviratot küldeni.

Én már sokszor voltam ilyen csak esküvőn, mivel egy néptánc együttes tagja vagyok a házasulandók megszokták hívni az egész együttest az esküvőre, a néhány közelebbit barátot a lagzira is, akik sorfalat állnak népviseletben kikéréskor, a zenekar lakodalmas menet közben zenél.

Szomszédokat és nem a gyerekkori legjobb barátokat, hanem akikkel csak rövid ideje vagyok jóba, stb. azokat csak esküvőre hívnám meg, mivel a lakodalom elsősorban a rokonoknak való, hogy a család együtt legyen, hogy összeismerkedjenek a másik fél családjával, szerintem!, haverokkal máskor is lehet bulizni... /Én már volta olyan lagziba, ahol közel annyi volt a haver mint a rokon vendég, U alakú teremben az U közepén volt az ifjú pár és a zenekar, az u alak baloldalán a haverok, a jobb oldalon a rokonok, a drága menyasszony és vőlegény le se tojta a rokonokat, mi szórakoztathattuk egymást, egész éjjel a haverokkal voltak...csodás vendéglátás volt...aki lagzit csinál annak oda kell figyelnie arra, hogy a vendégei jól érezzék magukat...különben minek hívják oda a vendégeket, ha nem "kíváncsiak" rájuk./

Tegnap 15:28 vagyok.

2011. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!