Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénzhiány miatt nem elmenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzhiány miatt nem elmenni rokon esküvőjére?

Figyelt kérdés

Unokahúgom elég anyagias és kijelentette, ő pénzt akar mindenkitől, mégpedig fejenként 10ezerre számít.

Nos, nekem nincs munkám, férjem minimálbérért dolgozik, napról-napra élünk albérletben, ez a 20ezer forint számunkra kifizethetetlen, nem beszélve arról, hogy ruhát is kellene vennem az esküvőre, mert az sincs...

Biztosan nagyon megsértődne, ha nem mennénk el, de ha nem adnánk pénzt, akkor is.

Sajnos nem hiszem, hogy van benne ennyi belátás, már azért is húzta a száját mikor lemondtam egy buliján a részvételt, mert nem volt arra sem pénzem.

Mit tehetnék, hogy ne legyen belőle családi harag?


2011. febr. 7. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Mi a f...szt számít egy ilyen számító kis dö...g esetében, hogy lesz harag vagy nem? Basszus, nekem ilyet mondana valaki, akkor se mennék el, ha volna rá pénzem.


Lehet azt mondani, hogy inkább pénzt kérünk és nem ajándékot, de undorító, neveletlen bunkó dolog megmondani mennyit!

2011. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Én ilyen rokon esküvőjére el se mennék. Ne haragudj, de elég felszínes és túl anyagias az unokahúgod.

Ha valaki ezt nem érti meg, hogy egy közeli rokonának anyagi gondjai vannak, akkor annak gondjai vannak a fejében és a felfogásával, ha ezt x évesen nem bírja belátni.

2011. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk lehet fel sem tűnne neki, hisz 100 fő felett tervezik, mivel az összegből akarják kifizetni az esküvőt...

De akkor is szégyelleném, ha csak mondjuk 5 ezret adnánk.

Ajándéknak meg nem örülne sajnos.

Viszont ő is eljött az én esküvőmre és nem gondoltam volna, hogy pont az anyagiak miatt távolodunk el egymástól.

2011. febr. 7. 21:27
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha ezt így előre megmondta...

Elég szemét dolog, sok embernek nehéz ennyit kiperkálnia.


(részéről - nem beszélve arról, hogy egyes gazdagabb rokonok lehet többet is adtak volna, vagy nekik már 50ezres kérés ment?)

2011. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

ja, gondolom a 10 ezer minimum összeg volt nála... :)

Tekintve, hogy az anyósától pl. egy lakást kapnak...

Csak arra nem gondol, hogy ha már volt szerencsés belecsöppenni egy gazdag családba úgy, hogy ő semmit sem tesz a pénzért, attól még másnak igenis nehéz a megélhetés.

Sajnos nagyon elszállt magától az eljegyzés óta.

2011. febr. 7. 21:32
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna ezt az unokahúgodnak így kimondania, nem volt túl udvarias. Főleg az, hogy még ki is kötötte, mennyire számít.

Olyan esetekben viszont, hogy elmész valahova, akár szülinapra, akár névnapra, akár esküvőre, ahol eszel, iszol, szórakozol, illik vinni valamit.

Ha nehéz az anyagi helyzetetek, az unokahúgod nem sértődhet meg, ha nem viszel neki tízezer forintot, viszont ha elmentek, azért ne üres kézzel állítsatok be!

Egyébként megértelek, ez egy elég kellemetlen helyzet. Az unokahúgod lehetne valamivel belátóbb.

2011. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

21:23-as, 85%-os vagyok.

Rakjátok borítékba a pénzt. Akkor nem tudja majd úgyse, kitől kapták.

2011. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

21:33

Kivéve, ha szegények úgy járnak, mint valaki a mi esküvőnkön. Mindenki más ráírta a nevét a borítékra, csak ő nem, így még véletlenül sem lehetett eltéveszteni. :D

2011. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék el, de előre szólnék, hogy nem megyek, hogy le tudjon mondani engem az étkezés létszámban.

Ha érdeklődik, akkor nyugodt szivvel elmondanám, hogy nem tudok kifizetni 20.000 Ft-ot az esküvőre sajnos, de azért szólok, hogy ki tudjanak venni a létszámból, igy nem kell kifizetniük utánam a kaját, ezt igy tartom korrektnek.

Ha az esküvő nem arról szól, hogy együtt ünnepeljük ezt a napot a szeretteinkkel, akkor semmi értelme az egésznek. Tehát ha a vendég KÖTELES fizetni a számlát, akkor a vendég nem köteles elmenni.

2011. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Hát végül is ha úgy veszed hogy ők kőgazdagok, biztos vmi különleges kaja lesz, lazac, szarvasgomba, kaviár és társai amik fejenként belekerülnek 10ezerbe, szóval a saját fogyasztásod fizetnéd.

Viszont akinek nincs pénze saját fogyasztásra szarvasgombára, akkor az vagy nem megy el, vagy kevesebbet fizet aztán vagy rájönnek, vagy nem.

2011. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!