Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénzhiány miatt nem elmenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzhiány miatt nem elmenni rokon esküvőjére?

Figyelt kérdés

Unokahúgom elég anyagias és kijelentette, ő pénzt akar mindenkitől, mégpedig fejenként 10ezerre számít.

Nos, nekem nincs munkám, férjem minimálbérért dolgozik, napról-napra élünk albérletben, ez a 20ezer forint számunkra kifizethetetlen, nem beszélve arról, hogy ruhát is kellene vennem az esküvőre, mert az sincs...

Biztosan nagyon megsértődne, ha nem mennénk el, de ha nem adnánk pénzt, akkor is.

Sajnos nem hiszem, hogy van benne ennyi belátás, már azért is húzta a száját mikor lemondtam egy buliján a részvételt, mert nem volt arra sem pénzem.

Mit tehetnék, hogy ne legyen belőle családi harag?


2011. febr. 7. 21:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

egyszerű, menjetek el csak a szertartásra, oda nem kell kiöltözni sem, elég ha nem farmerben mentek, és valami rendesebb felső, jobb kinézésű pulcsi van rajtatok, az már hab a tortán, ha szoknyát is felveszel, a párodon meg nyakkendő.

ennyi bőven elég, meg kell értenie az unokahúgodnak, hogy nem mentek a vacsorára, így fizetnetek sem kell.

emiatt ne érezd rosszul magad.

2011. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

22.09.

Ez nagyon jó megoldás szerintem is!

2011. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Az nem jöhet szóba, hogy egy adandó alkalommal beszélj vele, és megemlítsd, hogy te mennyire szeretnél adni még többet is, de sajnos ennyi sem fog menni. És kérdezd meg szépen, hogy ha úgy jobb, ha el sem mégy, akkor sajnálod, de akkor azt választanád.

De a barátságod többet ér talán, mint ezen most összevesszünk, anyagi dolgokon !

Talán próbálhatsz valami ilyesmi közeledést a nagy nap előtt.

2011. febr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
igen sajnos vannak ilyen emberek! A bátyám megbeszélte a családdal az esküvője előtt, h ők fogják fizetni erre esküvő előtt egy hónappal adjunk neki 200 ezer Ft-ot ja persze, h nem volt rá pénzünk és sajnos ekkor jött a Provident! Na mindegy csak azt akartam szemléltetni, h vannak ilyen anyagias emberek!
2011. febr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
39%
én se megyek a tesom esküvőjére
2011. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..


Menjetek el csak az esküvőre, egy csinosabb ruhád is megfelel nem kell újat venni (de nehogy már farmerban, meg pulcsiban). Mond meg neki, hogy anyagi okok miatt az lakodalmon nem tudtok részt venni.

Azért lakodalomba nem illik üres kézzel odaállítani, legalább az étterem részeteket illik kifizetni (ez nem anyagiasság, így szokás).

Ha elmész egy ballagásra, szülinapra, oda sem mész üres kézzel, vagy barátokhoz vacsorára, stb. ez is ugyanolyan dolog.

2011. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16%
Miért nem hazudsz valami kifogást, hogy miért nem tudtok elmenni? Találj ki valami alibit, így nem alázzátok meg magatokat előtte. Persze ő tökre megérthetné, hogy anyagi nehézségeitek vannak, viszont ha kerek perec bevallod neki, amilyen anyagias, lehet, hogy csúnyán kibeszélne a rokonságnak, igaz, csúnya dolog hazugságra buzdítani, de így véded magatokat.
2011. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy tudom, hogy minimum annyit "illik" (de utálom ezt a szót) adni az ifjú párnak, amennyi a lagziban a rátok eső. Ez mivel fejenként kb 10 000, gondolom ezért mondta a rokon, h ennyit kér...

Szerintem ha nem megoldható, akkor mond meg neki, h bocsi, de most nem, küldj neki egy gratuláló képeslapot!

2011. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
83%
Attól, h 10ezerbe kerül egy főre eső, az még nem kaviár, meg lazac. Nálunk is annyi volt, és teljesen hagyományos kaják voltak,semmi extra. Szerintem is menjetek el csak az esküvőre. Az nem kerül semmibe.
2011. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, hogy csak a szertartásra menjünk el!

Amúgy nem kerül 10ezerbe egy vendég, a miénk is ha elosztjuk 5-6 ezer volt itallal, mindennel együtt.

Bár mi nem nagyzoltunk.

2011. febr. 8. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!