Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénzhiány miatt nem elmenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzhiány miatt nem elmenni rokon esküvőjére?

Figyelt kérdés

Unokahúgom elég anyagias és kijelentette, ő pénzt akar mindenkitől, mégpedig fejenként 10ezerre számít.

Nos, nekem nincs munkám, férjem minimálbérért dolgozik, napról-napra élünk albérletben, ez a 20ezer forint számunkra kifizethetetlen, nem beszélve arról, hogy ruhát is kellene vennem az esküvőre, mert az sincs...

Biztosan nagyon megsértődne, ha nem mennénk el, de ha nem adnánk pénzt, akkor is.

Sajnos nem hiszem, hogy van benne ennyi belátás, már azért is húzta a száját mikor lemondtam egy buliján a részvételt, mert nem volt arra sem pénzem.

Mit tehetnék, hogy ne legyen belőle családi harag?


2011. febr. 7. 21:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

azért azt nem lehet tudni, mennyibe kerül nekik.

nyilván függ az ár attól is, az ország melyik részén, milyen étteremben rendezik a banzájt.

Szigetszentmiklóson egy barátnőm esküvőjén egy tök átlagos helyen 10 000 Ft/fő volt a kaja lassan két éve, és ez semmi extrát nem jelentett, se mennyiségben, se a minőséget, finomságot illetően, és nem tartalmazta az ár az édességet, azt hiszem az italfogyasztást sem, vagy max. a bort.

2011. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Egy esküvő nagyon sokba kerül sajnos manapság. Általában illik annyit adni, amennyibe az egy főre jutó költségek kerülnek, mi átlagban 40.000 szoktunk adni párommal, de erre sokáig sprolunk. Ha nincs pénzetek rá, egyáltalán, ne menjetek el. Kerek perec mond meg neki, hogy nagyon sajnálod, de nem álltok úgy anyagilag, s te sem szeretnéd, hogy költségekbe verje magát miattad. Azt is írtad, hogy ruhát is kellene venned, s az is megterhelő lenne számotokra, tehát ha nem is kérne pénzt akkor sem tudnál elmenni. Egyébként ruhát kölcsön is lehet kérni. Szerintem ne menj, de ezt rendezd le vele mielőbb.
2011. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés. Bocs !

Ez tényleg így van, ha nem megy el az illető, akkor már semmit nem is kell adjon ? Mert én attól ha netán nem tudok elmenni ahova meghívnak, esküvő, vagy gyerek szülinap különösen, attól még amit odaszántunk azt odaszoktuk adni utólag. Vagy ez csak az én mániám ?

Vagy nem tudom a szokásokat ?

2011. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

esküvőnél nem kell adni semmit, úgy értem, nem várja el senki, hiszen nem is szokás, azonkívül nem kerültetek pénzbe, ha csak a szertartást néztétek meg.

persze ettől még lehet adni ajándékot, pénzt, de ez csak egy plusz, ha nem adtok, az is rendben van.


születésnap? ez már kicsit más dolog, főleg ha egy rokon gyerekről van szó. nem tudom, hogy csinálnám adott esetben, vagy elküldeném postán az ajándékot, bár az elég sokba kerül, vagy csak megbíznék valakit, a gyerek egyik szülőjét, hogy vegyen valamit a nevemben, én meg átutalnám a pénzt a számlájára.

ha pl. nem lenne pénzem elutazni valahova meglátogatni a kisgyereket, akkor is vetetnék mindenképp neki valamit a szülőkkel, másnem egy ezresért, azt ki lehet bírni, és átutalnám a pénzt, + felhívnám telefonon az ünnepeltet.

2011. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is eszembe jutott, de már nem akartam írni, hogy bizony, ha meghívnak valahová és nem tudsz elmenni, ajándékot vagy valamit illik azért küldeni. Kellemetlen szituáció, nagyon át tudom érezni (mindkét szemszögből), de fő az őszinteség!!!! Én abban hiszek, mindent meg lehet beszélni!!! Beszélj az unokahúgoddal, aztán oszd meg velünk mire jutottál. :-)Sok sikert!
2011. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt a lényeg:

"Viszont ő is eljött az én esküvőmre "

Azaz ő vagy pénzt, vagy ajándékot adott neked, tehát ha nem mész el, pénzt akkor is adnod kell és ezt már a legzid napján tudtad.

Ezt vissza KELL adnod, amit tőle kaptál...

A mennyasszonytánckor sokan erre nem gondolnak, hogy ott semmit se kapnak INGYEN. Azt vissza is várják a vendégek majd forditott esetben. Csak nem egyszerre, hanem apránként.

Ha mást nem, akokr kölcsönkérsz és min. 10.000 Ft-ot adsz/küldesz neki és te nem mész el. Akkor már összességében (mivel a ti kajátokra nem költ), anyagilag kb. ott lesz, mintha kettőtöktől kapott volna 10-10.000-et.

2011. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 ekeke ***** válasza:

Tegyetek a borítékba egy fém 5Ft-ost és elegáns mozdulattal hajítsátok bele majd valami kalapba.

Majd kérdezgessétek, hogy mindenki 50000 ft-ot adott-e szerintük.


Lehet, hogy ők naponta annyit keresnek, de jövedelem nélkülitől a legszarabb dolog elvárni pénzt.

2011. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!