Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Örömszülőnek illik-e nászajánd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örömszülőnek illik-e nászajándékot adni mit és mennyit ha a költségek /több százezer/ harmadát Ő állta?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nászajándék nem az örömszülönek hanem az ifjupárnak jár. Arra gondolsz hogy megkösszönni illik-e ajándékkal a szülöknek az anyagi segítséget.

Erre azt mondom hogy nem. Mielött bele bonyoldtok ki kinek mit köszön meg és a végén többe kerül a köszönetnyílvánítás mint az esküvö. vagy is a szülök azért segítettek mert egyrészröl örömet akarnak a gyerekeknek, másrészröl ki akarnak tenni magukért, és megmutatni mindenkinek mire képesek, meg ugye szokás is.

Ha ti még vissza köszönitek ajándékkal az már kicsit tulzás.


Viszont szóban vissza lehet köszönni nekik, vagy egy nagy esküvöi albummal, kinagyított fényképpel. Stb... nekik is pont olyan fonots az esküvö mint a gyereküknek, mert életük egyik fontos pontja mikor kiházasítják a gyermeket.

2009. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés alatt azt értettem, hogy az örömszülő vegyen-e, vagy adjon-e még plusz ajándékot az ifjú párnak?
2009. febr. 11. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha több százezer forinttal hozzájárult akkor nem is lehet elvárni tőle.
2009. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Mi mindenkitől pénzt kértünk, amit mindenki a menyasszonytáncnál bedobott. Természetesen az örömszülők nem akartak ingyen megtáncoltatni, így ők is bedobtak pár ezer Ft-ot, a jelkép kedvéért.

Ha ragaszkodik az örömszülő az ajándékadáshoz, akkor max. valami kis apróságot pl. lehet csináltatni nagyon szép egyedi névtáblát, vagy mindkét örömszülőpár összeszedi a kedvenc képeit az ifjú párról, albumba rendezve szerintem csodaszép ajándék.

2009. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a párnak megmarad a befolyt nászajándékpénz, akkor nem szükséges. Nálunk anyukámék rengeteget segítettek anyagilag, eszembe sem jutott, hogy még ajándékot várjunk el tőlük. De ha nektek megerőltető ennyi pénzzel beleszállni az esküvőbe, akkor simán beszéljétek meg, hogy ennyi van, ennyit tudtok adni. Mi örültünk, hogy valahogy kijöttünk a végére, úgy, hogy a befolyt lóvé is mindd beépült a költségekbe...mivel drága anyósom nem teljesítette az ígéretét, hogy az egyharmadát fizeti (a rokonságuk után). Ráadásul miatta lett drágább helyen tartva, úgyhogy duplán szívtunk. Ja, és ajándékot sem kaptunk tőlük...De most mit tehetnénk? Nem valami fényes a viszonyunk, a tipikus elvette egy nő a fiamat agybaj miatt, bár a fiával sem volt túl jóban sosem, az öcsike a sztár, annak mindent!Szóval szerintem naaagyon örülhet az a pár, akinek olyan rendesek a szülei, hogy fizetik a lagzi egy részét! Barátnőmék azért nem házasodnak még, mert nem engedhetik meg maguknak anyagilag, bár 4 főset meg nem akarnak...dehát a szüleik is épphogy megélnek, szóval maguknak el összespórolni, nincs mit tenni.
2009. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az eppen eleg nagy ajandek, amit fizetnek a szulok!
2009. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!