Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szombathelyen mennyibe kerül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szombathelyen mennyibe kerül egy polgári esküvő? és mennyi idő alatt lehet elintézni? Kismama vagyok ilyenkor mit vegyen fel a menyasszony? KÉRLEK SEGÍTSETEK! KÖSZI

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a bejelentést követően minimum egy hónap elteltével adnak időpontot, mint bárhol máshol.
2011. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is kismama vagyok. De nem szombathelyi, így nem tudom. Ami biztos, hogy 30 nap a minimális várakozási idő. Hívd fel az önkormányzatot és kérdezd meg. Hamarabb választ kapsz. Hogy mit vegyél fel? Hát amit szeretnél. Van aki ragaszkodik a fehér habos ruhához, és fel is veszi, nincs is ezzel semmi gond. De én inkább valami szolidabb ruhát választanék. Alkalmi ruhaüzletekben szét kell nézni vagy varrónővel beszélni.
2011. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

30 nap a várakozási idő, de a jegyző ad ez alól felmentést, ha kismama vagy.

Hány hetes vagy?

Én 25 hetes vagyok és zalaegerszegi, mi még be sem jelentkeztünk időpontért. A ruhát még nem tudom milyen lesz. Valami elegánsat veszek fel, de csak mi leszünk ketten meg a 2 tanu, meg talán a 8 éves kisfiam.

2011. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

maga a szertartás ingyenes, ha nem kérsz hozzá semmi pluszt. Gondolok itt, vers, dal, madár, pezsgő, pohár, gyűrűpárna . . . stb.

a 3. voltam

2011. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
14 hetes kismama vagyok.és nekünk is csak a 2 tanú lenne ott meg a párom 10 éves kislánya.akkor ez azt jelenti hogy a terembérlés ingyenes?csak a pezsgőt,virágot,zenét.....kell fizetni?-kérdezem a 3.-astól
2011. febr. 18. 10:46
 6/11 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam 24 hetes
2011. febr. 18. 10:47
 7/11 anonim ***** válasza:

igen, nincs terembérlés

akkor kell terembérletet fizetni, ha az anyakönyvi hivatalon kivüli helyszínen akarjátok tartani .

De ha az önkormányzatnál vagyis anyakönyvi hivatalnál tartjátok az anyakönyvvezetővel akkor nem kell fizetni.

Nekünk sem lesz semmi, szinte csak aláírni megyünk.

Barátnőmék így esküdtek a nyáron. Hétfőn volt egy aláírás 2 tanuval, kb 5 perc aztán csütörtökön megszült :-)

Mi az aláírás után elmegyünk a 2 tanuval egy étterembe vacsorázni és ennyi. a gyűrűk is ezüstből lesznek, a különbözetet meg inkább a gyerekekre költöm :-)

Na meg én nem hordok aranyat, mert nem szeretem, csak ezüst ékszereim vannak

2011. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én is teljesen így gondolkozok.csak nekünk otthon lesz a vacsi a szülőkkel :)a gyűrű még nem tudom hogy lesz,mert én hordok csak gyűrűt és nekem van egy eljegyzési gyűrűm ami méreg drága volt és nem szeretnénk 50-100 ezreket kiadni újra,ráadásul a párom nem is hordaná.a köves eljegyzési gyűrűmet is felhuzhatja az ujjamra?de hogy én neki mit azt még nem tudom.fogalmam sincs...
2011. febr. 18. 11:08
 9/11 anonim ***** válasza:
azt viszont nem tudom, hogy akkor mit húzz az ujjára :-(
2011. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj, hogy legyen gyűrű, vagy mindkét félnek legyen.

Nekem 2 hét múlva lesz az esküvőm, amikor voltunk bejelentkezni, az anyakönyvvezető megkérdezte, akarunk-e gyűrűhúzást. Én ebből arra következtettem, hogy manapság nem feltétlenül van.


sok kismama kérdezte már meg itt, hogy mit vegyen fel, olvasd el azokat válaszokat, hátha találsz valami jó ötletet. Önmagában az, hogy kismama vagy ne tartson vissza attól, hogy menyasszonyi ruhában legyél, ha abban szeretnél és az a vágyad.


Nekünk sem kell fizetni a polgári esküvőért, de olvastam olyan helyekről is,ahol adnak egy csekket. Ezt az anyakönyvvezetőnél érdeklődjétek meg. nekünk lesz pezsgőzés a családdal , a pezsgőt nekünk kell vinni.


Egyszer elmentek bejelentkezni, akkor felveszik a jegyzőkönyvet, vigyetek személyi és lakcímkártya fénymásolatot, születési anyakönyvi kivonatot, a tanúk szig. és lakcímk. másolata is kell. Aztán már csak a harminc napot kell kivárni :)

2011. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!