Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Létezik olyan egyszerű polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan egyszerű polgári esküvő, ahova nem kell se pezsgő, se csokor, se semmi?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki ilyen esküvőnk lesz.

Én szerettem volna legalább pezsgőt bevinni, de a hivatalban a hölgy azt mondta... Áááá ez csak egy egyszerű kötetlen dolog, nem kell pezsgő sem virág. Ha gondoljuk vihetünk gyűrűt.

Én meg ledöbbentem.

Oké, hogy mi kértük a kistermet, két tanús, sima esküvőt, de azért koccintottam volna a végén.


2011. febr. 19. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy létezik. A gyűrű sem feltétel. Összeadnak zenével és dumával, és kész.
2011. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Koccintani tudsz az esküvő után a tanukkal valahol. Ez egyébként is így illene.
2011. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Jajj persze-persze... az ok. Megyünk a tanúkkal koccintani, még ebédelni is, nem is ez a gond.

Csak azt hittem annyi belefér, hogy bevigyek egy pezsgőt.

Végülis nem tragédia, attól még nagyon boldogok vagyunk.

Csak most láttam a híradóban egy polgárit, ahol koccintottak és innen jött a kérdés.

2011. febr. 19. 19:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem koccintottunk a hivatalban. (Nekünk mondjuk fel sem ajánlották.) Tőlünk azt kérdezték meg, hogy akarunk-e bevonuló zenét, vagy sem? Mondtuk, hogy azt azért akarunk.

A ceremónia után pedig elmentünk ebédelni, és ott koccintottunk. Nekem mondjuk volt csokrom. Igaz, nagyon egyszerű, de akkor is. Meg gyűrűnk is.

Szerintem hivatala válogatja.

Barátnőmék is kis esküvőt tartanak, ott pedig megkérdezte a hivatali hölgy, hogy hoznak pezsgőt, vagy a hivatali pezsgővel akarnak koccintani? Ez utóbbi 7000Ft plusz költséget jelent. Erre mondták, hogy akkor inkább hoznak ők pezsgőt.

2011. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk lehetett volna pezsgőzni, adott összeg ellenében ők biztosították volna az italt és a poharakat is, de mi nem akartuk, mert mi kb.35-40-en voltunk, viszont csak max.10 ember kaphatott volna pezsgőt, az pedig nem lett volna szép dolog. Ha szeretnétek pezsgőzni, kérdezz rá az anyakönyvvezetőnél, hogy mi az ára, így, ha nem ti viszitek, valószínűleg lesz rá lehetőség.

Sok boldogságot!

2011. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem:

-Koccintani lehet, pezsgővel?

-(hölgy mosolyog és rázza a fejét)

-Csokor lehet a kezemben?

-(hölgy mosolyog és rázza a fejét)

-Akkor a gyűrűn és a tanúkon kívül mit hozzunk?

-Hölgy: személyit. :)


Meg valami olyasmit mondott "Áááá ez teljesen kötetlen..."


Na mindegy, tényleg nem halok bele, ha ott nem koccintunk. utána úgyis megyünk ünnepelni. :)

2011. febr. 19. 19:20
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy már ő szabja meg, hogy lehet e csokrod...Nekem fura, hogy ennyire minimalistára akarja. Nekünk volt koccintás, pedig csak két tanús volt. És semmiért nem kellett fizetnünk. Szombaton lesz? Valami frekventált időpontban? Lehet, hogy ezért akarja gyorsan letudni?
2011. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Megmondom, mi van: 2 tanús esküvő, kisteremben = 0 Ft.

Minden más: pénzbe kerül.

Nyugodtan visszamehetsz, kifizeted a tarifát, és lehet pezsgős esküvőd. Ennyi. De az már nem 0 Ft. (Hogy félreértés ne legyen: a pezsgőért mindenhol felszámolnak kb. 2000 Ft-ot, úgy, hogy a pezsgőt te viszed, ők csak felszolgálják. Ennyi az ára a koccintásnak...)

2011. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

*mi kb.35-40-en voltunk, viszont csak max.10 ember kaphatott volna


Nem koccint mindenki, csak a pár (néhol az anyakönyvvez., a mienk nem kért, a tesóméké igen), az örömszülők és tanúk. A násznép a lakodalomban iszik.

2011. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Arra viszont vigyázzatok, hogy a tanúknál is feltétlenül legyen érvényes személyi, mert elkérik a szertartás előtt. Ez fontos!
2011. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!