Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő 2 városban?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hanga86 kérdése:

Polgári esküvő 2 városban? Létezik ilyen? Illetve később is felvehetem a férjem nevét (pl a templomi után, ha az később lesz)?

Figyelt kérdés
Párom az ország másik végében született és gondoltam szép gesztus lenne, ha egyik haza utazásunk alkalmával a szülei és testvére családja körében házasodnánk össze, majd itthon, az én szülővárosomban ismét, valamivel később és utána jöhetne a teplomi, meg minden ami ilyenkor van.
2011. febr. 22. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet kétszer házasodni, ha csak el nem váltok közben. A második esküvőnél más lesz a szöveg, mivel csak megerősítitek az eskütöket. De ettől persze lehet ugyanolyan szép a második is. :)
2011. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Mert igazából nem szeretnék lemondani a rendes polgáriról sem(fehér ruha,násznép,stb...),de ezt meg szép gesztusnak gondolom.De a megerősítés is úgy zajlana vagy az már rövidebb,nem olyan "csilli-villis"?
2011. febr. 22. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
De miért nem egy esküvőt tartotok,ahová meghívjátok az összes rokont. Nem tudom,nekem ez inkább olyan,mintha nem akarnád "összeereszteni" a két családot..Mo. nem akkora,hogy egyszeri alkalommal ne lehessen utaztatni a jónépet...Akármelyik végéről max 4-5óra és a másik felén vagy,szerintem...Mi is az ország két végén laktunk párommal,mégis egy esküvőnk volt...
2011. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is lenne rendes esküvőnk,csak amolyan meglepetésnek gondoltam,hogy egyik látogatáskor megtartjuk.Amúgy idősek és nehezen mozognak a szülei.
2011. febr. 22. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm csinálta úgy, hogy Las Vegasban összeházasodott a férjével, aztán itthon megtartottak egy hagyományos esküvőt, hogy az is legyen. Minden ugyanolyan ünnepélyes volt, mint egy esküvőn, csak az anyakönyvvezető szövege volt más. De szerintem az meg senkinek nem tűnt fel. :)
2011. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi Micurka!

És a nevemet is megváltoztathatom később is,nem?

2011. febr. 22. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, bármikor. :) Sok boldogságot Nektek! :)
2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NEM lehet 2 polgári esküvő (a helyzetetekben). Las Vegas az más, a magyar jog el sem ismeri azt az esküvőt. Meg gondolom, oda nem utaznának ki a rokonaitok. Egyikőtöké sem.


Attól, hogy nehezen mozognak a szülei, feltehetően nem fogják távol tartani magukat az esküvőtöktől, bárhol lesz.

Akkor már miért nem úgy csináljátok, hogy egyik helyen a polgári, másikon a templomi, ha nem egy napon akarjátok a kettőt?


A névfelvételhez a templomnak semmi köze, az a polgárin van. Később is megváltoztathatod a neved, csak akkor fizetni kell érte kemény pénzeket. Házasságkötéskor ingyenes. (Új személyit kell csináltatni, az nem ingyenes.)

2011. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek: 1. A barátnőmnek azért nem lehetett itthon esküvője, mert egyszer már volt neki Las Vegasban. És igenis elismerték Magyarországon.

2. Nem azt mondtam, hogy lehet két esküvő, hanem azt, hogy lehet egy esküvő és lehet egy másik szertartás, ami megerősíti a már egyszer tett házassági esküt. Az ezüst-, arany- és gyémántlakodalomnál sem kötnek újra házasságot, ott is "csak" megerősítik az esküjüket.

A névváltoztatás költségeihez nem tudok hozzászólni, abban lehet, hogy igazad van.

2011. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!