Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom szólt, hogy anyukája...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szólt, hogy anyukája mondta:az esküvőnkön a részemről meghívottakat nekem kell finanszírozni, felét az anyósom rendezi. Ez nem is gond csakhogy a vőlegényem és az anyósomék is tudják h milyen körülmények között élünk. Mit tegyek ez ügyben?

Figyelt kérdés
40 emberre nem kis pénz kell! Én minimálbéren vagyok, 58-at kapok kézhez. Anyám szoc. segélyen van amiből 20 ezret kap meg. Fizessük a rezsit, vásároljunk a konyhára. Hónapról hónapra élünk. Van mikor kenyérre se telik. De azért én álljam a fél cehhet! én csak polgári esküvőt szerettem volna, de mivel anyósom a fiának szeretett vna ebédet, így belementem. Ez már 3 hónapja téma volt, h. anyós rendez mindent,erre most kiderül mindez. Szerintem már az elején megmondhatta vna.Vagy nincs igazam? Bocs de ki kellett írjam magamból! reagáljatok rá légyszíves!!!
2009. márc. 4. 18:51
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
68%

huh, hát ez nem gyenge kicseszés. vőlegényed mit mond? tisztázd vele, hogy ez így nem működik. állj ki magadért és az anyukádért.

Végső esetben - nem biztos hogy megteheted - írj a meghívottaidnak, hogy sajnos aki jönni szeretne, annak be kell szállnia, mert anyós-pajtás nem kívánja finanszírozni az általa kitalált játékot.

2009. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hát elvileg így működik, hogy mindenki állja a maga részét, DE ha te nem akartál nagy felhajtást, és mondtad hogy ez nektek nem fér bele, és anyóspajtás mégis ragaszkodott a nagy ebédhez, akkor egyértelmű hogy a állnia kéne az egészet. Mert hiszen az meg már milyen lenne, hogy az ő részükről 40 ember, tiédről meg senki, mert nálatok mások az anyagiak. Szerintem pároddal beszéld ezt meg, biztos találtok valami megoldást!
2009. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Ez g*ciség volt, már boccs...én mennék a páromhoz, hogy tegye már helyre az anyját, vagy világosítsa fel, vagy vmi...
2009. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

ha anyósnak nem elég a polgári,akkor az "igényeit" fizesse ő.Én is szeretnék fényes esküvőt a gyerekeimnek,de ha ők csak polgárit szeretnének,akkor tiszteletben tartom a kívánságukat,vagy ha úgy állok anyagilag,szó nélkül állom! ez így van rendjén,nem igaz?

(csak csendben kérdem,hogy már most kezd el beleszólógatni a dolgaitokba?......)

2009. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg ha máshogy nem, hát az jutott eszembe: ajándékként pénzt kértek a vendégektől, és utólag te is tudod finanszírozni a részedet a közös 'bevételből'. Hirtelen ezt tartom megvalósíthatónak.
2009. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Most lehet, hogy én nem értem jól a kérdést.

Miért kellene, hogy anyósod fizesse a te vendégeidnek, rokonaidnak a részét? Ez valóban a te családod, szüleid feladata lenne. Hogy ti szegényebbek vagytok, arról nem anyósod tehet.

Esetleg a vőlegényeddel dobjátok össze a pénzt, vagy ne tartsatok nagy esküvőt, csak csendben házasodjatok össze. Ha nincs rá pénz, nem muszáj lagzit tartani.

2009. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Ja bocs!! Előző vagyok!! Most látom, hogy anyósod akar lagzit. Háát.... akkor ezt elsősorban a pároddal kéne megbeszélni, ne a szülők döntsenek a ti esküvőtökről!
2009. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyós hogy áll anyagilag? Egyébként ne aggódj, ez még nem a legrosszabb. A szüleim esküvője úgy történt, hogy a nagyanyámék (anyu szülei) finanszírozták, de a lagzi után közölték anyuékkal, hogy nem maradt semmi pénzük, így anyuék minden pénzt, ami a menyasszonytáncból összejött, visszaadtak mamáéknak, és egy szál semmivel indultak el a házaséletbe.
2009. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Mi koze az anyosnak a TI eskuvotokhoz???? Most ki lesz a menyasszony anyos, vagy te? Ne mar, komolyan, mar most kezdodik nalatok a cirkusz. Nagyon szegyellje magat az anyosod.

En a helyedben lemondanam az eskuvot. Tudod kit nezne hulyenek az anyos???? Sajat magat, de ne mast!

Mondd meg a parodnak, te nem tudsz fizetni, atvert a mama titeket. Ha kitudja fizetni a te vendegeidet is, akkor ok. amugy lemondjatok az eskuvot. Volt mar ilyen masnal is, nem te leszel az elso.

Talan hitelt kellene felvenni? A, ne menjel bele!

Anyagi gondokba kevered magadat, felesleges.

Amugy mar meghivtatok a vendegeket?

De mondjuk az lett volna a legjobb, ha 2-en a tanukkal elmentek, es kimondjatok az igent! Ha ennyire nem lenne penzem, 2 filler kiadason sem gondolkodnek.

2009. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben annyit tennek, hogy a legnagyobb nyugalommal (es nem dacos, vagy megbantott tekintettel) meglatogatnam anyost es szolnek neki, hogy en es a leendo ferjem levesszuk a valarol az eskuvoszervezes idegeskedeseit es koltsegeit, csak bizza ratok, ne foglalkozzon semmivel.

Bejelentkeznenk az onkormanyzathoz, felreraknek 20 ezer forintot, majd nehany het mulva, ha mar nagyon furdalja az oldalat a kivancsisag, akkor szolnek neki, hogy x ho 20. napjan egy orara legyen szives megjelenni az onkormanyzat termeben, mert a sajat elkepzelesetek szerint, a sajat penzetekbol ott es akkor lesz az eskuvo, ahol termeszetesen szivesen latjatok oket, majd az azt koveto ebeden (mondjuk az anyukad, vagy a sajat lakasotokban, ahol azt kinalsz, amit abbol a 20 ezer forintbol meg tudsz fozni, egy laza vasarnapi ebed jelleggel, husleves, sult hus, apro sutemeny es egy torta).

Elvonulnek a ferjemmel, az en szuleimmel, az o szuleivel es ket tanuval meghazasodni, mert ha nincs masra penzem, akkor ezzel is boven beernem (sajat nevemben beszelek, bar a kerdezo is azt irta, hogy neki ez eleg, tudom, hogy sok embernek ez szinte nem is eskuvo). Ez nyolc fo, ennyi penzbol fozessel kijon egy ebed.

Lehet, hogy igy legkozelebb majd meggondolja, hogy igerget-e, visszalep-e, vagy megprobalja-e a sajat elkepzeleseit eroltetni.

Legalabbis en ilyen anyagi helyzettel, mint a tied biztos, hogy nem vallalnam be meg egy negyven fos eskuvo koltsegenek a felet sem, mert mar ez is ott kezdodne, hogy szemelyi, vagy egyeb hitelt kellene felvenni, a jelenlegi helyzetben meg en meg egy tv-re sem mernek aruhitelt felvenni, nemhogy masra.

Az sem olyan olcso, mint amilyennek kinez, nekunk kb negyven fos volt es a szulok kicsit tullendultek a fozesben, annyi etel volt, amennyit hatvan ember nem birt volna megenni, igy mire megvettuk a husokat, a zoldsegeket, egyeb alapanyagokat, sutemenyeket, uditoket, alkoholt, mar ott voltunk, hogy haromszor annyiba kerult, mint amennyit elterveztunk. Mindez ugy, hogy a ruhamon es a ferjem oltonyen rengeteget sporoltunk, a csokrot es a tortat pedig ajandekba kaptuk aposektol.

Penz nem igazan jott be az eskuvobol, teny, hogy nem is amiatt csinaltuk, hanem inkabb azert, hogy egy napra osszejojjon a csalad. De most megis ki adott volna penzt, amikor ez a negyven ember a szulokbol, a testverekbol, a testverek parjaikbol, valamint a gyerekekbol es a nagyikbol jott ossze? Megcsak keresztszulok sem voltak, megis ennyien lettunk...

2009. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!