Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom szólt, hogy anyukája...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szólt, hogy anyukája mondta:az esküvőnkön a részemről meghívottakat nekem kell finanszírozni, felét az anyósom rendezi. Ez nem is gond csakhogy a vőlegényem és az anyósomék is tudják h milyen körülmények között élünk. Mit tegyek ez ügyben?

Figyelt kérdés
40 emberre nem kis pénz kell! Én minimálbéren vagyok, 58-at kapok kézhez. Anyám szoc. segélyen van amiből 20 ezret kap meg. Fizessük a rezsit, vásároljunk a konyhára. Hónapról hónapra élünk. Van mikor kenyérre se telik. De azért én álljam a fél cehhet! én csak polgári esküvőt szerettem volna, de mivel anyósom a fiának szeretett vna ebédet, így belementem. Ez már 3 hónapja téma volt, h. anyós rendez mindent,erre most kiderül mindez. Szerintem már az elején megmondhatta vna.Vagy nincs igazam? Bocs de ki kellett írjam magamból! reagáljatok rá légyszíves!!!
2009. márc. 4. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám, hogy a saját (2-3 ember) költségeit fizessétek ti - a többit az anyós. Ha nem akarja, akkor mondjátok meg neki, hogy ti nem bírjátok, és nem akartok hitellel indulni - tehát akkor nem lesz nagy esküvő.
2009. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Igaz, hogy a mi esküvőnket a párom szülei fizették, és nem is szabtak határt az én vendégeimnek, de alapból úgy vettem, hogy mivel még nem vagyunk házasok és ez az ő pénzük, nekem kutya köteleségem csak a legfontosabb vendégeket meghívni. Tehát a 170 emberből 12 az én vendégem volt.

És a család nagy része megértette, hogy nem tudjuk (édesanyám és én) kifizetni a rájuk eső költségeket. Aki nem értette meg...hát ezen nincs mit nem megérteni.

Esetleg beszéld meg a párod édesanyjával, hogy a nászajándékból kifizeted a rád eső részt, mivel az már a Tiétek lesz és persze a vőlegényed is így gondolja.


Szerintem ez így lenne korrekt. Már az elején jó ezeket tisztázni. Kb. mekkora összegről van szó? Mondjuk neked is eszedbe juthatott volna, hogy rákérdezz. Remélem megoldódik, mert a későbbiekben ez tüske maradhat benned is.

2009. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én abban látom a legnagyobb problémát,hogy még házasok sem vagytok máris anyós intézkedik az ügyeitekben.Mi lesz később?Ez a Ti esküvőtök lesz,nem anyósé.A pároddal ezt sürgősen beszéld meg.Mondd meg neki,hogy részedről elég 2 tanú,és esetleg a szülők,slussz.Ennyi amit bírnátok anyagilag.A Ti esküvőtök ne anyósod nagyzásáról szóljon,hanem a Ti boldogságotokról,hogy össze akarjátok kötni az életeteket.Mit képzel ez a nő,hogy ennek tudatában Téged ilyen kellemetlen lehetetlen helyzetbe akar hozni?És a párod??Mert Ő a fő ludas ne haragudj.Kivel tervezi leélni az életét,a kedves mamával,vagy veled?Mert ideje eldönteni.Ha már esetleg most vita tárgya a mama köztetek,akkor ne számíts semmi jóra.Remélem értelmes határozott ember a jövendőbelid,és tudja ki mellett a helye.És nem a mama kisfia,mert az a legrosszabb opció.


Sok boldogságot nektek.

2009. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%
akkor most ki is fizeti az esküvőt? Mert nem értem. Ha a vőlegényed részét Ő (mármint a vőlegényed fizeti), akkor is a fele a tied. Ha a mama, akkor meg nem kell megsértődni. Az nem a ti/te pénzetek addig, amíg nem öröklitek meg.
2009. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
RÉSZVÉTEM! Én inkább menekülnék onnan, lesz még pár évtized szenvedésed!
2009. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Ez a ti nagy napotok lesz, olyannak szervezzétek meg, amilyennek szeretnétek ill amilyennek tudjátok. Ha szűkösek az anyagiak, akkor ne legyen vacsora, csak a legszűkebb családi körnek. Hogy ez nem tetszik valakinek? Az az ő saját baja. Neki is volt esküvője, szervezgetett akkor eleget (vagy nem, de az meg nem a te problémád). Hidd el, ha ebbe belementek életed végéig hallgatni fogod, hogy még az esküvőt se tudták a te szüleid (vagy te) kifizetni. És még csak ezután jön a többi költséges dolog: lakás, autó, baba....Ha segíteni akarnak segítsenek, de ne ők irányítsanak, ne hagyjátok magatokat!
2009. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekünkis csak polgári volt vacsorával 11-en voltunk összesen apósom fizetett mindent. Lakást vettünk abban segítettek anyuék: térítik az 1M kamatmentes hitelt anyósomák adtak 4M-t. Nem érzem kellemetlennek. Most már jól állunk anyagilag a férjemmel anyuéknak már nem engedjük, hogy ők fizessék a kamatmentes 1M törlesztését.

Mivel én is dolgozom a kislányunkra anyósom vigyáz. (ugye ők 4M-t adtak nem kérik vissza)Ezért Én gyakran bevásárolok egy halom kaját és odaadom. pl: hús, gyümölcs, almalé, ásványvíz. Hiszen a gyermekemet is Ők "etetik" hétközben. Sosem akarja elfogadni, de mindig rásózom. :)

2009. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
én is annak a pártján állok, hogy vegyétek ki az anyós kezéből a szervezést, de teljesen, és csak annyi legyen, amit ti, ketten állni tudtok. Ha már most ilyen a hozzáállása, idővel még rosszabb lesz. És az biztos, hogy ha a te rokonaid ott lesznek és nem egyenlő félként jelennek meg, (ha nem teszed bele a fele költség árát)hangos, csípős megjegyzéseivel mindent el fog követni, hogy tudtukra adja , hogy ők a szegényrokonok. Láttam már ilyent!!!! Ne hozd a vendégeidet kényelmetlen helyzetbe. Próbáld a párod segítségét ehhez elnyerni! Én nagyon figyelnék, hogy ebben a helyzetben mit tesz. Nem akarom vetni a sulykot, de ha nem melléd áll, bizonyos lehetsz, hogy a továbbiakban is csak a harmadik helyet foglalod el, és még csak most kezditek a közös életeteket!!
2009. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki az anyósra hegyezte ki a választ, de a leendő férjed is furcsán viselkedik. Az ő dolga lett volna, h' leállítsa az anyját, nem pedig átadni az üzenetét.
2009. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hú ez a téma igen nagy felháborodást keltett... és jogosan. Nem tartom jónak ezt az egészet. Én azt csinálnám, hogy egy szűk esküvőt tartanék, de ehhez a párodnak is partnernek kell lennie. Ne hagyd magad, mert akkor a későbbiekben is ki leszel téve ilyesmiknek. Idejében meg kell húzni a határokat.
2009. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!