Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az unokanővérem engem kért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az unokanővérem engem kért meg hogy legyek a videós az esküvőjén, tudnátook tippeket adni (sürgős, bármilyen segítség jó)?

Figyelt kérdés

Én szívesen elvállaltam, mert már nagyon rég óta szervezik, és biztos sokba fog így is kerülni, és esküvői videósnál horribilis összegeket is találtam, ezért elvállaltam, de nem tudom, kicsit nehéz dolgunk lesz, mert nincs olyan profi felszerelésünk, csak egy kis szokásos házi kamerénk, egy samsung ( [link] )

tudom, hogy ilyen esküvői videóssá válljon az ember, ahhoz sok évi tapasztalat kell, de most így alakult ugyhogy lécci segítsetek, pl.: mikre kell figyelni videózás közben, mennyire szabad közelíteni az arcokra, milyen gyorsan szabad mozgatni a kamerát, a vágásnál és összeállításnál mikre kell figyelni, meg ilyenek, de akármi jöhet, azért kérek már itt segítséget, mert nagyon sok ilyen videós emberkének küldtem e-mail-t, hogy adna-e tippeket, tanácsokat, de az összes még arra sem méltatott, hgy azt írja vissza, hogy én aztán nem segítek, ha nem engem fogadtok fel, akk ne várj segítséget, szoval már várom mióta a válaszokat, de egyse jön, szóval lécci segítsetek, bármi értelmes segítség jó lenne, köszi.


2011. máj. 10. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ó de szívesen csinálnék én is ilyesmit!:) Én csak hobbiból szoktam videót vágni és klippeket szerkeszteni, de errefelé a hivatásosak sem nagyon tesznek hozzá túl sok extrát.. Hogy mit hogyan veszel fel, az a te ízlésedre van bízva. Legjobb lenne egyébként, ha két kamerátok lenne, utólag sokkal látványosabb és mozgalmasabb videó kerekedhetne belőle, de így is nagyon hangulatosra sikerülhet!:) Szerintem a kamerakapkodást abszolút ki lehet lőni, nincs rá szükség! Csakis hosszú, nem remegős felvételeket érdemes csinálni, különböző nézőpontokból körüljárva, közelítve-távolítva 50-50% arányban. Mozgalmassá, helyenként vibrálóvá majd a vágással teszed, arra is főleg a bulizós résznél lesz szükség! Maga a ceremónia szerintem úgy szép, ha egybefüggően, szépen fel van véve - itt lenne jó, ha különböző kameraállásokból tudnátok dolgozni - és aztán szépen összefűzve. Mikor a szó a menyasszonynál vagy vőlegénynél van, természetesen közeliben őket kamerázva..:) Hogy ezt a pillanatot soha ne felejthessék el. Gyűrűhúzás szintén közeliben, tortavágás szintén.. Az unalmasabb, hosszadalmasabb részekbe pedig belemoshatsz egyéb képeket, mint könnyekig hatódott rokonság, stb.

Vágóprogramnak, ha nem vagy túl profi, akkor a Sony Vegast ajánlanám. Erre a célra tökéletesen megfelel.. szerintem elég egyértelmű a használata (én a 8-as verziót szeretem), persze egy is kísérletezgetés kell hozzá, de nagyon szép végeredményt lehet vele elérni!

2011. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel a videó az egy örök emlék, ezért szerintem ezen nem nagyon szabad spórolni, de hát az unokanővéred tudja.

Ezzel nem téged szerettelek volna megbántani.

Ha lesz fotózás, és azt is szeretnéd megörökíteni, akkor ahhoz rengeteg videót találsz a you tube-on. Nem sokból tart egy pár udvarlós, szerelmes jelenetet felvenni. Fontos hogy legyenek jó vágóképek, pl rázummolsz a virágcsokorra vagy valamelyik szép dekorációs elemre. Amikor nincs semmi fontos esemény, egy csendesebb helyen megintejúvolhatsz pár vendéget, hogy mit kívánnak az ifjú párnak, a gyerekek is jó alanyok, nagyon aranyosak tudnak lenni (sok év múlva jó lesz ezeket megnézni). A bulizós részeknél felállhatsz egy székre, hogy egyszerre belásd a táncteret. Ha köröket alkotnak tánc közben, menj be nyugodtan a kör közepébe. Arcokról közelit szerintem nem kell, max a szertartás alatt az ifjú párról, mikor kimondják az igent, vagy az eskü szövegét mondják. Az étkezéseknél csak annyit vegyél fel, míg meghozzák az ételt, vagy elkezdik, utána nem kell, mert senki nem szereti visszanézni ha eszik, meg szerintem felesleges.

Nem vagyok videós, hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem bíznám rád! És ezt most nem bántásból mondom, de az előzőnek igaza. Ezen soha sem spórolnék. Ez marad meg örök emléknek, meg a fotók! Eleve ott kezdődik,hogy egy normális esküvőn legalább két kamerás van. Az egyik ismerősék elkövették azt a hibát,hogy a nagybácsit kérték meg. A mai napig bánják! Nem tudta mit kell venni, a legfontosabb részek maradtak le, a csokordobásnál lemerült a kamera, kb. félóra alatt szereztek valahonnan másikat stb. A nagybácsi a mai napig szégyelli magát. Én a helyedben visszautasítanám. Ha véletlenül nem úgy sikerül, nem akarnám egész életemben szégyellni magam, ráadásul a "kedvesebb" rokonok is a szájukra vesznek, aztán majd a családban szállóige lesz a videóból!
2011. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amire figyelj: beszéld át velük a forgatókönyvet, hogy alaposan fel tudj készülni. A szertartáson jó lenne persze a két kamera, de akinek profi videósa van, az se mindig kér két kamerát.

Fontos, hogy keress egy olyan helyet, már a szertartás előtt, ahonnan mindent jól fel tudsz venni, de nem vagy zavaró (próbálj meg észrevétlen maradni!). A szertartást állványról lenne jó venni. Ne variózz - tehát ne zoomolj és aztán vissza, az nagyon amatőr dolog. Magát a szertartást vedd folyamatosan, és előtte-utána vegyél fel vágóképeket, amikor semmi nem történik (pl. a násznépet, arcokat, dekorációt). A templomban felmehetsz a karzatra, hogy onnan is vegyél fel totált a násznépről.

A lagziban hasonlóképpen: amikor épp nincs történés, akkor vegyél vágóképeket. Evő embert ne vegyél fel, azt nem illik! Itt fontos lesz a forgatókönyv - ha van vőfély, vagy valaki, aki koordinálja az eseményeket, egyeztess vele, hogy nehogy valamiről lemaradj!

Ami gond lesz, hogy a buliban jó eséllyel lesznek olyan részek, amikor nem lesz elég fény (mondjuk gyertyafény-keringő, ha lesz). Ha a zenekartól kapott a pár demo-t, azt elkérheted zenei alapnak a bulis részhez.

Természetesen pótaksi legyen nálad, feltöltve + töltő is!

Nem tudom, hogy mire rögzítesz, de több (5-6 vagy még több) órás anyagra készülj. Inkább háromszor ellenőrizd, hogy elindult-e a felvétel, minthogy lemaradj bármiről is!

Ha lesz fotózás, menj velük oda is, és vedd fel őket.

Ha pedig van sok jó nyersanyagod, akkor már csak megfelelő vágóprogram kérdése az egész. :)

2012. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és én az Edius-t ajánlom vágáshoz, a neten nagyon sok oktató videó is van hozzá, ahol megtanulhatod a használatát, trükköket leshetsz el.
2012. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindig az legyen a fejedben, mikor a vendégsereget veszed, hogy vajon holnap is szívesen visszanézné-e magát?


Lehet, hogy vicces Laci bácsi, ahogy csatakrészegen átesik a székeken, vagy Etusnak el van szakadva a ruhája, és még a nagyibugyi is látszik, de ezeket nem illik betenni egy videóba.

2012. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!