Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a fiatalok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a fiatalok házasságáról?

Figyelt kérdés

Mármint azok akik kb. 18-22 évesen már megházasodnak és jön a gyerek szinte azonnal. Főleg szülők véleményére vagyok kíváncsi, hogy engedné ez a gyerekének vagy, hogy viszonyulna hozzá. De bárkinek szívesen venném a véleményét. Megtörtént eseményekre nagyon kíváncsi lennék.

kort nemet írjatok kérlek


2011. máj. 30. 22:14
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
15%

Az a gond hogy ennyi idősen a szülő már nem tehet semmit ha a gyereke el akarja k*rni az életét idő előtt,én ismerek egy iyen párt,nagy szerelem volt,a fiú 21 volt a lány 18,a lány menekült otthonról,bele ugrottak a házasságba,ott is lett gyerek,nem is egy,aztán jó nagy válóper egymásra sár dobálás,és a gyerekek szívták a legnyagyobbat...

Igen van akinek ez bejön,és együtt maradnak de a legtöbb ilyen válással végződik,mert szinte megse ismerték egymást rendesen nem éltek esküvő előtt együtt,rózsaszín ködben táncoltak...Előbb élni kell,élvezni a fiatalságot,megismerni a másikat,meg alapozni a jövőt,hogy ne az állambácsi nyakán éljenek,nem kell idő előtt háziasszonynak állni,aztán gyerek melőll járni bulizni,mai fiatal anyukák folyton huzzák a kölkeiket magukkal mindenhova mert nem birnak megülni a p*csájukon otthon,oké nekik is jár a szóarkozás,csak a pólyásokat,ovisokat ne cipeljék már koncertre kocsmába,sajnos láttam ilyet is.Ráérnének még a család alapítással késöbb,egy 18 éves szinte még gyerek,könnyen beleugrik a dolgokba.A közvetlen közelembe láttam hogy nem szabad ilyen fiatalon megondolatlanul a rózsasín köd alatt házasodni. És sajnos munkám során is sok olyan párral találkozom,ahol a lány menekült otthonról egy kapcsolatba,házasságba,de sajnos az esetek többségében csöbörből átlépett egy bazi nagy vödörbe,és ezekben az esetekben mindgig a gyerekek sérülnek a legjobban.


29N

2011. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 évesen mentem férjhez, párom akkor 24 volt. Ennek már 13 éve. Van két gyönyörű gyermekünk, igaz, mi vártunk négy évet a gyerekvállalással, szóval adtunk magunknak időt az összecsiszolódásra:). Örülök, hogy így alakult, nagyon jó a kapcsolatunk, számomra a férjem a nagy Ő...

Anyukám, mikor megtudta, hogy fél év ismeretség után össze akarunk házasodni, kicsit megijedt, de beletörődött (jól tette:-)).

Nem az számít, hogy mikor, hanem hogy kihez megy hozzá az ember....

Barátnőmet pl. egy hét ismeretség után kérte feleségül a barátja, olyan nagy szerelem volt. Fél évre rá össze is házasodtak, ennek már 18 éve, tök jól megvannak.

Másik ismerős pár példája: fiatalon házasodtak össze, a lány 22, a fiú 23 éves volt akkor, aztán két évig bírták egymással, majd "szépen" elváltak.

Szóval szerintem tényleg nem az számít, hogy ki hány évesen megy férjhez.

2011. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
Ja, az előző vagyok, korom 33 év, és nő vagyok.
2011. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
62%

felnőtt emberek, ugyanakkora eséllyel döntenek jól, mint pár évvel később. kedves kérdező, és azok a válaszolók akik szerint butaság ilyen korban házasodni: vegyétek észre, hogy minden, azaz minden érv, amit felhoztatok, nem kapcsolódik közvetlenül az életkorhoz, vagy durva általánosítás, ami az esetek felében sem állja meg a helyét. tipikusan ilyen érv, hogy ilyenkor még tanulnak, nem önállóak. ugyan, attól még, hogy ez jellemző, egyáltalán nem ritka, hogy ilyen korban önellátó legyen valaki. másik: nem ismerik eléggé egymást, nem csiszolódtak össze? hát ha 2-3 év nem elég, akkor szerintetek mennyi? ha ezek megvannak, nem tudom mire kell várni. ja, és a kedvencem: még ÉLNI kell, bulizni, barátnőzni... huh. hogy is fogalmazzam szépen. az a baj az ilyennel, hogy mindenki magából indul ki. csak hogy nem mindenki egyforma. elárulom, vannak olyan fiatalok, akik nem buliznak (nem azért mert nem lehet, hanem mert nem igénylik!), nekem pl bőven elég, ha 3-4 hetente összeülünk a barátokkal, igazi "buliban" nyáron voltam utoljára. vannak, akiknek nem ez az ÉLET, ami, ha komoly kapcsolatod van, megszűnik, sőt, épp ellenkezőleg. az egyetlen valódi ok arra, hogy valaki ezt nem tudja elképzelni, az az, hogy még nem találkozott azzal az emberrel akivel össze akarja kötni az életét.


és még valami. ha valaki ilyenkor házasodik, rásütik hogy buta, felelőtlen. ha viszont egy nő 28-29 éves korában egyedülálló, akkor meg rásütik, hogy vénlány. habár nem is az a legnagyobb gáz, hogy mások mit gondolnak róla, hanem az, hogy én pl nagyon sok olyan lányt ismerek, akik rendesen kétségbe vannak esve, hogy lemaradnak, kimaradnak, elcsúsztak, stb. házasságot, családot rohadtul akarnak, csak épp a legfontosabb hiányzik, a partner. ezért aztán minden mindegy alapon lecsapnak minden szóba jöhető pasira, és egy hónap alatt már az esküvőről áradoznak, sutba dobva minden alapelvet, amit fiatal korukban olyan vehemensen védtek. van ilyen szép számmal. és ha valami, hát ez inkább butaság, felelőtlenség.

de mondjátok, ha 20 évesen túl fiatal, 30 évesen túl öreg, mikor van az az időpont, amikor társadalmilag elfogadott dolog házasságot kötni? a 25. szülinapodon? na ne már :D


(az engedély kérés meg egyszerűen nonszensz, azért had kérdezzem meg: ezt komolyan kérdezted????)

2011. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
31%
Mi a véleményetek a fiatalok házasságáról? - Az, hogy 100 esetből egyszer fordul elő, hogy megmaradnak egymás mellett és boldogan élnek. Mglepően olvastam az első oldalon az olyanokat, akik azt írták, hogy "nem kérték ki a szülők véleményét, hanem csak úgy eldöntötték, hogy mit akarnak". Az ilyenek azok, akik 2-3 év után sírva szaladnak vissza anyucihoz, mert totál elegük van az egészből. Én ismerek olyan csajt, aki most 20 éves és egy kb. 10 évvel idősebb pasival nem is olyan régen házasodtak össze és babát vár. A dolog végkimenetele egyértelmű, csak idő kérdése.
2011. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
31%
meglepően*
2011. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

10:45 -ös

Adok a véleményedre. Nem tudom hány éves vagy, és milyen helyzeted -vagy hogy-.

Azért tettem fel ezt a kérdést mert én olyan típus vagyok aki nem bulizik, nem éli ki magát, kezdem azt érezni hogy emiatt el is veszek a generációmban, és emellett egyáltalán nem tartom visszataszítónak azt hogy akár 20 évesen férjhez menjek, és oda szánjam az életem. Nincs mit kiéljek, nincs kedvem se hozzá, én nem bírok ebbe a társadalomba belepasszírozódni akkor miért erőltessem magamra?

Igen fiatal vagyok ez tény. Szerintem sem attól függ hogy hány évesen megy az ember férjhez.

Akkor ezek szerint nem vagyok elmebeteg. Köszönöm

2011. dec. 13. 13:17
 38/50 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel fiatalon házasodtunk. Nemrég volt az esküvőnk. Ami azt illeti csak ő fiatal 22/F

én 25 vagyok, nő.


Másfél év után házasodtunk össze együtt élés is volt már.

Mindketten tisztában voltunk azzal hogy a mai világban nincs olyan hogy biztos munkahely, így nem volt mire várni. Összespóroltuk az esküvőre valót munkával, és összeházasodtunk.


Gyereket felelőtlenül nem hozunk össze. Majd néhány év múlva.

2011. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Csak olyanokat ismerek fiatalon házasodók közül akinek összejött életében az 1.kapcsolat és akkor ahhoz már foggal-körömmel ragaszkodott 1csók,1szex,eljegyzés, házasság, gyerek... Az más kérdés, hogy én nem látom őket boldognak, de attól még lehetnek azok. Összehasonlítási alap meg nyilván nincsen.

Én magamról tudom, hogy nem vagyok elég érett hozzá hogy a további szerencsés esetben 60+ évemre társat válasszak, de ez nem zárja ki, hogy mások lehetnek hozzá elég érettek.


21N

2011. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Egyrészt 17 évesen mentem férjhez,mert jött a gyerkőc, másrészt szülő vagyok ebből kifolyólag és 20 éves a gyerekem, de mai fejjel hülyeség volt felelőtlenül szexelni. Ma másképp csinálnám, és nem örülnék annak sem ha a 20 éves fiam bejelentené hogy nősül. Ráér 30 körül, addig meg éljen, tapasztaljon, okosodjon, bölcsüljön, szedje össze magát és akkor kössön életre szóló kapcsolatot ha már benőtt a feje lágya. Ezeket el is mondtam mindkét fiamnak, hála Istennek nem is terveznek semmi komolyat még.
2011. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!