Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet e mondjuk evangélikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet e mondjuk evangélikus templomi esküvő ha az egyik fél katolikus (minden kiegészítéssel) a másik meg csak meg van keresztelve (katolikus templomban)?

Figyelt kérdés

Párom katolikus (első áld., bérm. stb). Engem csak születésem után kereszteltek meg katolikus templomban, bármit is jelentsen ez. Míg párom igen, én egyátalán nem gyakorlom a vallást, sőt nem is hiszek Istenben. Párom templomi esküvőt akar, nekem mindegy. De életem során tapasztaltak miatt soha sem fogok Istenben hinni, valamint a magukat hivőnek mondó, de életmódjában ezt meghazudtoló embereknek sem. És nem vagyok hajlandó fejet hajtani a hite előtt, persze nem akadályozom a gyakorlásában sem, sőt a később születendő gyermekeink nevelési szelleme is lehet az. Persze párom utóbbi időbe elítéli az egyházat, és a katolikusoktól elhatárolódik, főleg a helyitől. Persze Istenben a hite megmaradt rendíthetetlenül.

Számít az, hogy anno hol keresztelik meg az embert? vagy keresztelés az keresztelés?

Szerintetek van így lehetőség (ésszerű határokon belül) valamelyik felekezet templomában esküvőre, vagy szigorúan csak akkor számít a keresztelés, ha a saját felekezetben történik? Találtunk pl. egy aranyos evangélikus templomot. Vajon lehet valahogy? (információink szerint hittel ellentétben majdnem mindenhol a pénz beszél) Abszolút nem értek ehhez az egyházi maszlaghoz.


2011. jún. 6. 14:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

mennyi képmutató ember van, jesszus!

Kérdező, teljesen megértelek.

nem tudom, az itt válaszolgatók, meg esküvői hátterező meg stb. mit szólnának, ha beleszeretnének valakibe, aki nem az ő vallásukat vallja, nem azt követi?? akkor ezért elhagynátok? Vagy vele maradtok, de nem kérsz templomi áldást, mert Ő nem azt vallja? Gondolom, mindegyikőtöknek fontos a Hit, Isten, ezért szeretnétek templomi szertartást...és ha a párotok mondjuk, ateista? Akkor mi van? Lemondasz az Áldásról, lemondasz a Párodról, vagy megkéred, hogy arra az egy órára tegyen a kedvedre, és fogadja az Áldást? Szerintem mindenki a 3. opciót választaná...

Elvégre, bagatell a példa, de egy hajléktalantól, egy minisztertől, de édesanyánktól is jól esik az idézet, fogadjuk a szép szavakat. Miért ne lehetne így az áldással is...? Attól, mert valaki nem foglalkozik a politikával, ha egy nevesebb ember megdicsérné, biztosan jólesne. Nem annyira, mintha az édesanyja tenné ezt, de jól esne. Ugyan ez van az áldásokkal is. Attól, hogy valaki nem vallásgyakorló, nem hisz Istenben, csak - mint a kérdésben - valamiben/kiben, aki az atomokból csodát hoz létre, még fogadhatja egy számára ismeretlen, Istennek nevezett Szentség áldását, ahogy Te is elfogadnád Buddha áldását, még ha nem is hiszel benne.


Kérdező! Sajnos így van, a pénz beszél, ezt személyes tapasztalatból mondom. Nagybátyám párja már esküdött egyszer templomban, a férje otthagyta egy babával, megcsalta, stb. Nagymamám rendszeresen jár templomba, megkérdezte az Atyát, hogy lehetne újra 'nagynénémnek' templomi esküvője, hisz ez fontos lenne az egész családnak. Erre a válasz: elmondta a folyamatot, hogy a Pápától kell kérvényezni, stb., majd a végén hozzátette, hogy van egy rövidebb, sokkal egyszerűbb folyamat is, csak ahhoz a zsebükbe kéne nyúlni. Nem lett esküvő, folyamatban a kérelem, és nem az a pap fog esketni.


Szerintem Párodnak és családjának rettentő fontos lenne, és mivel Neki az, Neked is...szerintem nyugodtan csináld, csanki sem fog odamenni és kifújjogni a templomból, az biztos:)


bocsánat, hogy hosszúra sikeredtem, de megmérgelődtem ezeken a lekicsinylő válaszokon!

2011. jún. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül is pont azt tükrözik amit tapasztalok nap, mint nap, és ez csak megerősít a szemléletemben.
2011. jún. 7. 07:36
 23/28 anonim ***** válasza:

Az egyik korábbi válaszoló vagyok


Ha csak Isten áldását kérnétek, akkor nem kellene egyházi esküvő, hiszen szerintetek képmutatás, fölösleges ceremóniák stb. Így tehát ekkor nem Isten áldását, hanem az adott egyház és egyházi közösség áldását is kéritek, amit saját elmondásod alapján megvettek mind a ketten.

A ti nézetetek szerint csak kérjétek az Istent, hogy áldja meg a házasságotokat, hiszen az egyházi esküvőnek is van egy csomó olyan, szerintetek felesleges maszlagja, ami az adott egyházhoz tartozó embereknek fontosak.

2011. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Szerintem, nem szerintünk. És nem magával a ceremóniával van bajom, hanem avval ahogy ezt a legtöbb helyen tálalják. A sok elrejtett "utalás". Ami nem tanítás, irányadás, hanem szó szerint politikai illetve anyagias nézet, valamint a mai fiatalság elítélése, mert nem hívők. Egy évre visszamenőleg 6 templomi esküvőn voltam, különböző helyeken és mindenhol elhangzottak az általam felsorolt dolgok burkoltan sőt még nyíltan is. Ennek még nem hívőként is úgy gondolom, hogy semmi keresnivalója nincs a templomban, pláne esküvőn.

A Párom továbbra is hisz Istenben és a saját vallásában, csak a katolikus egyházba vetett hite ingott meg. Ezt a mai világban egyre több hír erősíti csak.

Hogyan győzöd meg a Párod aki ilyen neveltetést kapott, hogyan egy ~50 éves Édesanyát aki felnevelt vagy egy ~80 éves nagymamát, hogy te a mezőn járulsz Isten elé, nem pedig egy templomban? Mikor Ő egész életében hívő volt. Az idősebb korosztálynak még ha a hite tisztább is, a templom a hit része. Nekik nem lehet megmagyarázni, hogy az csak egy helyrajzi kérdés.

De igazából nem is kell Őket meggyőzni, pont erről szólna az egész. Attól hogy fejet hajtok a szeretteim óhaja előtt, még nem kell megtérülnöm. Miért ne teljesülhetne az óhajuk, ha csak ennyin múlik?

2011. jún. 7. 09:13
 25/28 anonim ***** válasza:

Akkor, ha úgyis az "ŐSÖK" miatt esküdtök templomban, akkor miért nem jó a katolikus? Hidd el, ha nekik akartok megfelelni, akkor nem fogják elfogadni az evangélikus esküvőt.

És ha nem jársz templomba, akkor honnan tudod, hogy mi való és mi nem való oda?

2011. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Már csak azt nem értem, hogy ha Te ennyire nulla tájékozottsággal rendelkezel, akkor miért nem párod és a családja - akik ugye vallásosak - érdeklődnek utána és szervezik meg...? Nyilván a Te bevonásoddal, de ha már ennyire hangsúlyosan elkülönülsz a világnézetüktől, és csak a kedvükért odaállsz a templomba, akkor miért nem ott van az esküvő, ahova ők akarják/tudják szervezni? Vagy ha a párodnak se felel meg a katolikus szertartás, akkor tényleg: miért kell..? Mellesleg amennyiben csak a katolikus vallás anyagiasságával stb. nem értetek egyet, akkor súgok még egy titkot: a többi ugyanilyen. Sem jobb, sem rosszabb. Ennyi erővel bátran lehet bármilyen szertartás. Javaslom a buddhistát, ha csak a templom számít, az is alkalmas.
2011. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
S még valami: kérésre akár szabad térben is lehet az esküvő, a pappal. Csak hogy próbáljak hasznos is lenni. :)
2011. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésedre válaszolva. Írod, mindketten katolikusok vagytok. Na most elvileg mindketten "formára vagytok kötelezve", ami azt jelenti, hogy katolikus templomban kell esküdnötök, akkor lesz csakis érvényes a házasságotok katolikus szempontból.


Esküdhettek evang. templomban is, ha jól tudom, csak akkor katolikus szempontból nem lesz érvényes a házasságotok.


A fent leírtak nem a véleményemet tükrözik, pusztán a tényeket írtam le. :)

2011. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!