Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt "illik" adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt "illik" adni nászajándékba testvérnek, akivel nagyon jó is a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Meg van az összeg már, csak szeretném tudni, hogy mások mennyit adnának körülbelül. Azért adok egyébként pénzt, mert a párnak már van egy berendezett lakása, semmilyen tárgyat nem nélkülöznek és már a nászutat is megkapták ajándékba. Tudom, hogy a pénzt jobban fel tudják használni és ennek fognak örülni.
2009. márc. 21. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
En 30 es 50 ezer kozott adnek, lehetosegeimhez merten.
2009. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
85%
Kérdés az ,hogy mennyit engedhetsz meg magadnak.Mi az asszony testvérének 2 éve 70.000 Ft-ot adtunk.Azért ennyit mert aut.mosógépet kértek és úgy gondoltam ennyiből kijön.
2009. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
2007-ben volt az esküvőnk, én is 100ezret kaptam a tesómtól, és a párom tesója is 100ezret adott nekünk.
2009. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs tesóm, de anyukám a saját testvére gyerekének, tehát unokatesómnak 50.000-t adott. Amúgy meg nincs ilyen , h mennyit illik. Amennyit bírsz, úgy hogy magadat nem veszélyezteted vele.
2009. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
2005-ben volt az esküvőnk nővéremék 50 ezret adtak, bátyáméktól 30 ezret kaptunk, férjem egyik húgától is 30 ezret, a másik hugától 70 ezret. ili
2009. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Anyagi helyzettől függ: Ha jobb, akkor én 100 ezret, ha kevésbe, akkor 50ezret adnék.
2009. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Elkepeszto, hogy azert le lettem pontozva, mert nem tudnek 50 ezer forintnal tobb penzt adni. Gratulalok.


1. valaszolo

2009. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem felejtsük már el ezt az "illik" hülyeséget.

Ha jó a kapcsolatod a tesóddal úgyis annyit fogsz adni neki amennyit tudsz. Semmi értelmét nem látom az olyan ajándékozásoknak, ahol utána az ajándékozó zsíroskenyeret eszik egy hónapig.

Kérdezd meg, mit kérnek és eldöntöd, hogy meg tudod-e adni. Ha jó a kapcsolat, akkor ezt meg lehete beszélni.

2009. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
èn ha tehetném egy milliót is adnék neki, de ha csak 10 ezret tudok bele dobni akkor sem sértödne meg.
2009. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Lehetőségeidhez mérten cselekedj. Én is adnék 100.000-et, ha megtehetném, de ha jelenleg a férjem öccse bejelentené, hogy esküvő, nem tudnék ennyit kigazdálkodni. De min. 50.000-et adnék (az én tesómnál már nem áll fent ilyen veszély).

Mi az én az unokahúgom (apukája az édes unokatesóm) lagzijába megyünk a férjemmel a nyáron. Mivel nagyon közvetlen a kapcsolat és folyamatosan, rendszeresen összejárunk ezért 40.000.- Ft ra gondoltam. Megpróbáljuk kiszorítani, már most gyűjtünk rá.

Ráadásul ugyanabban a hónapban még egy nagyon kedves barátnőm is férjhez megy, ahova szintén hivatalosak vagyunk :)

2009. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!