Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tesco gazdaságos esküvő vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tesco gazdaságos esküvő vs. Két tanús?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy én vagyok a hülye, nem tudom, kíváncsi vagyok más mit gondol.


Szóval nekem konkrét elképzelésem van arról, hogy milyen esküvői ruhát szeretnék, de csak olyat, kiket szeretnék elhívni, kb. hova, milyen kajával meg ilyesmi. Ezt viszont nem tudjuk kifizetni. Nem ilyen Hilton szintre kell gondolni, szerintem olyan normális lenne. Ezért úgy gondolom, hogy jó ott akkor a kis kéttanús, semmi nagy ruha meg ilyenek. Erre anyám, hogy de legalább ruha, meg hát lehet szerezni olcsón ilyet meg olyat, meg elég csak ezt és azt elhívni. A lényeg az, hogy az is azért pénzbe kerülne, azért nem is olyan kevésbe, jó mondjuk csak fele annyiba, de nem is olyan lenne, mint amilyet szeretnék. Most akkor minek költsek rá egyáltalán, csak azért, hogy legyen? De hogy jó az, meg hát azért akkor is kell, meg hogy néz ki, meg legalább ruhát valamilyet meg így meg úgy. Most ennyire hülye vagyok, hogy vagy szeretnék egy normálisat, amin nem csak a harmad család van ott azok közül, akikkel rendesen tartjuk a kapcsolatot, meg nem ilyen ez jó áron van ruhát szerzünk, hanem akkor inkább egyáltalán ne költsünk rá és kész?


2011. júl. 7. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem várnotok kellene addig, amíg össze nem gyűjtitek a pénzt arra az esküvőre amit megálmodtál. Ahogy leírtad a 2 tanús sem az amit szeretnél. Nekem ezek kényszermegoldásnak hangzanak. Akkor pedig -ahogy írtad is- értelmetlen kidobni rá a pénzt. Csak a szüleidért ne csinálj olyan lagzit, amiben te nem érzed jól magad. Beszéljétek meg a pároddal.

Ui.: Bocsi hogy kérdezem, tudom nem rám tartozik....de hát a kíváncsiság... :) Miért olyan sürgős ez az esküvő, hogy nem tudtok várni, amíg olyat nem tudtok csinálni, mint amilyet szeretnél? Baba?

Remélem azért jól alakul minden.

2011. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Lehet, hogy nem kellene írnom, de azért remélem elfogadod a válaszom akármilyen fiatal vagyok. Én csak akkor tartanék esküvőt ha olyat tudnék szervezni amilyet elképzelek magamnak. Szerintem (és ez lenne a normális) az embernek egyszer van ilyen az életében és még az unokáinak tudja mesélni, hogy milyen volt.


17/L

2011. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, azért csak jobb megadni a módját, ha van egy kis lehetőség és az olcsóbb, egyszerűbb ruha is lehet nagyon gyönyörű, például egy fehér kosztümféle, azt ráadásul más alkalmakkor is felveheted majd.Ahhoz is lehet gyönyörű csokrot és frizurát csinálni.Aztán összejöhetne a szűkebb rokonság egy egyszerűbb, de szintén nagyon elegánsan felszolgált ebédre vagy vacsorára.A jó szervezéssel ,fantáziával kevesebb pénzből is nagyon szépen meg lehet oldani és szerintem így még bensőségesebb is az esküvő, nem a nagy parádéról szól.
2011. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Még ha az is lesz a döntésetek,hogy csak két tanutok lesz az esküvőn,akkor is legyen menyasszonyi ruhád mert örökké bánni fogod.Ebben egyetértek anyukáddal.

Nekünk szerény esküvőnk volt,kb.20 vendéget hívtunk és a lakásunkban tartottuk a házasság kötés utáni partit.Svédasztal volt,külön ital asztal,lágy zene szólt,nem hangosan,hogy mindenki értse a másik szavát.

De annak örülök,hogy volt menyasszonyi ruhám,szép volt a frizurám a sminkem és a csokrom.Erre büszke vagyok.

2011. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is hasonlóan gondolkoztam az esküvő előtt.Mivel nem volt pénzünk mi csak annyit akartunk,hogy két tanúval bemegyünk a házasságkötőbe és kész.De nem így lett...de csak azért mert a szülők fizették.Így is mindent összeszámolva 300 ezer forintba került,és nem volt templomi esküvő,csak a házasságkötőt terem és egy panzió éttermi részében volt a vacsi 13 főnek.Ennyi.Elég durva összeg még így is.Utólag is belegondolva az egész egy felesleges pénzkidobás volt...semmi értelme nem volt.
2011. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Ja és arra is büszke vagyok,hogy nagyon jól sikerült a parti,mindenki nagyon jól érezte magát.Én akkor a lehetőségekhez képest ilyet álmodtam meg.Ma is ugyan ilyen esküvőt szeretnék magamnak.
2011. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy sürgős, de három és fél éve együtt vagyunk, már eldöntöttük, hogy szeretnék összeházasodni, gyereket vállalni és egy ideje úgy vagyunk vele, hogy jó szép meg minden, de most azért tologassuk, mert nincs rá pénz?


Szóval tényleg nem szeretnék ilyen világraszóló lakodalmat, de tudom, hogy milyen lenne jó és hát arra nincs, azért meg nem szeretnék költekezni, még ha kevesebbet is csak hogy legyen már valamilyen.


Gondoltunk arra is, hogy tartunk egy kis tanúsat, aztán majd ha lesz, akkor megtartjuk azt, amit szeretnénk, templomosan. Mert ha tartunk egy valamilyet, akkor tuti, hogy utána olyan nem lesz olyan, amit eredetileg szeretnénk, mert akkor már annyi pénz is eleve elment és akkor már biztos nem gyűjtünk össze egy másikra, mert tényleg minek. :(

2011. júl. 7. 23:01
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is volt egy elképzelésem, hogy milyen esküvőt és lagzit szeretnék. Mivel ezt anyagilag nem tudtuk megvalósítani inkább napoltuk ezt a témát. Azóta sem házasodtunk össze, pedig már 15 éve vagyunk együtt és van 2 gyermekünk is.

Azt hiszem ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet. Ha nem lehet olyan amilyent elképzelték, ne érd be másmilyennel.

2011. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Az esküvőn az a lényeg, hogy te jól érezd magad, és ezt megmondhatod anyukádnak is... elvileg titeket ünnepelnek, nem egy potyaparti és pofamutató a rokonságnak, akármennyire is ezt képzelik egy csomóan...ha nagyon szeretnél most megesküdni, akkor válaszd azt a kettő közül (a kéttanúsat, ha jól érzem/értem), ami neked jobban tetszik... de a helyetekben én is várnék addig, amíg elő nem teremtitek a pénzt az álomesküvőre... én nem kötnék kompromisszumokat, ha ennyire pontosan tudnám, hogy mit szeretnék :).
2011. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Életed legszebb napját rontanád el vele, ha olyan esküvőt rendeznél/rendeznétek amilyent nem szeretnél. Várjatok még pár évet, addig gyűjtögessetek és utána tartsatok egy olyan ünnepséget amilyenről mindig is álmodtál. Párod egyébként mit szeretne? Tetszik neki az elképzelésed, vagy más elképzelése van. Esetleg a kettőt kicsit össze is kombinálhatjátok, ha arról van szó.

2011. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!