Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tesco gazdaságos esküvő vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tesco gazdaságos esküvő vs. Két tanús?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy én vagyok a hülye, nem tudom, kíváncsi vagyok más mit gondol.


Szóval nekem konkrét elképzelésem van arról, hogy milyen esküvői ruhát szeretnék, de csak olyat, kiket szeretnék elhívni, kb. hova, milyen kajával meg ilyesmi. Ezt viszont nem tudjuk kifizetni. Nem ilyen Hilton szintre kell gondolni, szerintem olyan normális lenne. Ezért úgy gondolom, hogy jó ott akkor a kis kéttanús, semmi nagy ruha meg ilyenek. Erre anyám, hogy de legalább ruha, meg hát lehet szerezni olcsón ilyet meg olyat, meg elég csak ezt és azt elhívni. A lényeg az, hogy az is azért pénzbe kerülne, azért nem is olyan kevésbe, jó mondjuk csak fele annyiba, de nem is olyan lenne, mint amilyet szeretnék. Most akkor minek költsek rá egyáltalán, csak azért, hogy legyen? De hogy jó az, meg hát azért akkor is kell, meg hogy néz ki, meg legalább ruhát valamilyet meg így meg úgy. Most ennyire hülye vagyok, hogy vagy szeretnék egy normálisat, amin nem csak a harmad család van ott azok közül, akikkel rendesen tartjuk a kapcsolatot, meg nem ilyen ez jó áron van ruhát szerzünk, hanem akkor inkább egyáltalán ne költsünk rá és kész?


2011. júl. 7. 22:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ő azt szeretné, hogy minél előbb a felesége legyek, neki az egész tök mindegy. Igazából annyiból mindegy nekem is, hogy nem izgat az esküvő, de ha tartok és költök rá, akkor legyen már olyan, ami illene hozzám (nem vagyok a habosbabos mancika egyáltalán), meg olyan legyen ott, akit szeretek, meg fontos nekem, nem mondjuk annak egy része, a többinek bocsi, rád nem futja. :)

Szóval megbánnám? Én most úgy gondolom az a "baj", hogy eddig mi is úgy voltunk vele, hogy előbb összegyűjtjük és akkor lesz esküvő, de most meg már ott vagyunk, hogy lakást fogunk venni, aztán szeretnénk gyereket, aztán majd nagyobb lakást és így tovább szépen. Így, fene tudja, nem szeretnénk még évekig így lenni, hogy á majd egyszer lesz esküvő.

2011. júl. 7. 23:12
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

Mindig hazassagellenes voltam, megis, amikor arra került a sor, több okbol belementem. (Gyerekeink "csaladba" születnek majd, kisgyerekek közöltt ez fontos lehet, egyszerübb az elet, ha nem minden talalkozaskor ragjak a fülemet a szüleim, es talan jol is elsülhet, örök szep emlek lesz majd...stb.)

A 2 tanus is ott motoszkalt bennem, megis nagy mellett döntöttünk, mert ugye az szep emlek...

Jo tudni, hogy nem csak töled+parodtol függ, es sok mindennel elcseszhetik ugy, hogy mindenre emlekszel, csak szepre nem belöle. Sokan mondtak utolag, hogy nagyot nem csinalnanak, de a miertet sajnos nem, most megtudtam.

Röviden: az egesz arrol szol, hogy kiteszed a szivedet-lelkedet, de lehet, hogy senkire sem szamithatsz, bovli ajandek (vagy semmi), de (az erröl mit sem sejtö) asztalszomszedjanak panaszkodik a klima kikapcsolasara, amiröl amugy senki sem szolt semmit az egesz esküvö alatt, utana meg többen "szamonkertek", miert nem intezkedtem...

Utolag: ha megis esküvö, akkor 2 tanusat csinalnek, de meginkabb azt sem, es ugy is lehet együtt elni. Igy nem igergetek felelötlenül: holtomiglan-holtiglan, miközben ez is valtozHAT, ki tudja elöre?

38/N

2011. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tartsatok egy kéttanus esküvőt.

És lakodalom (vagy templomi és lakodalom) majd lesz ha olyat tudtok tartani amilyet szeretnél.

2011. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ffi


Előző...igaza van, 2 tanú, közös ebéd vagy vacsora és kész!

Nem kell a flanc és hidd el, nem ez életed legfontosabb napja, hanem amikor a gyerek(ek) majd megszületnek.

A flancos esküvő, sokaknak nem fog tetszeni, üzleti befektetés

...input/fő/Ft= össz. kiadás

...output/ajándék/menyasszonytánc= össz. bevétel

szaldó?, vagy + vagy -,....

Viszont marha jókat lehet veszekedni a részleteken...ruha, hely, kit hova hívjunk, menű, ültetési rend, költség megosztás.....stb.


Szóval Tesco.....

2011. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Az nem jutott eszedbe esetleg, hogy valamilyen hitelt vegyél fel? Összeszámolod, hogy kb. hány főt hívnál el, kb. mennyibe kerülne, megnézed a banki ajánlatokat. Azt gondolom nagyjából tudod, hogy ki hogy áll anyagilag, azért úgy kb. 10.000,- Ft/fő-t lehet számolni, hogy annyit adnak (ez egy átlag). Egy példa: kiszámolod, hogy kb. 1 millióból jönne ki az esküvő 60 emberre. Abból mondjuk 50 ember hoz 10-10.000,- Ft-ot. Így kapsz vissza kb. 500.000,- Ft-ot. Ha nincs egy filléred sem, felveszel 1 milliót, abból visszafizetsz esküvő után 500e-t és csak 500e Ft marad törlesztésre, ami havi szinten talán nem egy nagy összeg, esetleg nem is kell sokáig fizetni, csak 1-2 évig.


Ezt azért vetettem fel, mert nálunk úgy lesz, hogy anyukám vesz fel hitelt, hogy megcsinálhassa nekem álmaim lagziját. 1,5 millió Ft-ot vett fel, amit havi kb. 30.000,- Ft-tal kell törleszteni nem tudom hány évig. De biztos van más megoldás is.


10 éve vagyok a párommal, van egy gyerekünk is, én nem tudtam tovább várni, hogy "lagzi majd ha lesz pénz". A párommal úgy voltunk, hogy nekünk az esküvő egyáltalán nem fontos, a kapcsolatunkon nem változtat, így ha nem tudunk olyat csinálni amire vágyunk, akkor 2 tanúsat nem csinálnánk, mert nekünk a buli, a barátok része volt a fontosabb. A párom el lenne még így élete végéig, de nekem ugye kislány korom óta volt álmom a fehér ruha és az esküvői pompa! :)

2011. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Igazad van,ha nem telik olyanra amilyet szeretnél akkor inkább legyen 4 személyes és pont!

Én sose voltam házasságpárti de ez megváltozott! Megtaláltam azt az embert akihez hozzá szeretnék menni,de abból nem tágítok hogy hányingerem van a felhajtástól és más egyéb oka is van de az mindegy!Szóval nálam csak a 4személyes esküvő jöhet szóba!

Viszont nekem elég fura volt mikor ismerősöm húga esküvői képeit néztem hogy gagyi kóla gagyi narancs stb stb volt az asztalon és hallottam is hogy az egyik vendéggel akart főzetni hogy kevesebből jöjjön ki!:S

Én úgy vagyok vele hogy vagy nagy lagzi de akkor ott minden normálisan legyen megvéve,vagy legyen kétszemélyes és azt a pénzt (ha van rá) inkább a nászutamra költöm!

Ne hari de az milyen már hogy hitelt veszünk fel esküvőre?pfff...felveszek 500 ezret azért hogy etessek olyan rokont(vagy nem rokont)akit kb 2 évente egyszer látok és talán nem is szeretjük egymást és fizessem kb min. 5 évig hogy ő jól érezte magát?????Ez hülyeség!

Vagy várj még nem lesz rá pénzed vagy akkor legyen 4 személyes szerintem!

Egyébként én nagy valószínűséggel jövőre megyek férjhez és én úgy "tervezem" hogy szépen beballagunk mi ketten meg a 2 tanú és gyorsan lezavarjuk!Persze habos-babosom nekem is lesz mert fényképezkedni mindenképp szeretnék hogy majd az unokáimnak mutogassam:) és utána meg el szeretnénk menni valami nagyon szép tengerpartra (ami nem akciós utazás egy lepukkant Pakisztáni faluba) és abba ölni bele a pénzt amit más zabálna fel feleslegesen!Így is sokba fogok fájni mert a kinézett ruha 200ezer de azt magamra/unkra költöm az utazással együtt,nem másra!De én ilyen önző dög vagyok!:)

Amúgy sok boldogságot kívánok neked!:)

2011. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönjük! Hát igen, én például ami ruhát hajlandó lennék felvenni, azt itthon nem is lehet beszerezni, olyan 100 ezer + szállításért hozathatnám. Akkor már csokor meg torta, meg a vőlegénynek valami hozzáillő öltözék.. Szóval az még hagyján, hogy redukáljuk le a vendégek számát, és legyen 45 helyett húsz, meg legyen olcsóbb a kaja, de ettől függetlenül van olyan, amit 20 meg 45 vendég esetén is ugyanúgy meg kell venni és ugyanolyan drága, de pl. két tanúson nem kell egyik sem. Mert abban a pár dologban nem kell kompromisszum, köszönöm, vagy azt vagy inkább semmilyet.


Utolsó előtti kedves vagy, de ugye nem gondolod komolyan, hogy hitelből tartsunk esküvőt? Mondjuk az a másfél millió forint egy lakás majdnem NEGYEDE... Az a havi harminc ezer meg nem sokkal kevesebb, mint egy lakás törlesztője. Szerintem az vicc ne haragudj. :)

2011. júl. 8. 13:38
 18/21 anonim ***** válasza:

GHát szerintem ha nincs pénzetek, akkor marad a 3 lehetőség:

-2 tanú

-gazdaságos

-vagy semmi.


A ruhád nem is drága, de nem tudom elgondolni, milyen lehet, amit itthon nem lehet beszerezni.

Gondold végig ezt a 3 verziót, aztán dönts. De ha lakást, stb. szeretnétek, akkor ha akartok, tényleg esküvővel kellene kezdeni, mert utána már....

2011. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A miénk nem lesz Tesco gazdaságos(legalábbis én nem érzem annak).Köss kompromisszumot,ha nem szeretnél 2 tanus esküvőt.(én nem szeretnék,akkor inkább ne legyen semmilyen)

Nagyon szép ruhát lehet bérelni már(és lehet,hogy hasonlót is) mint amit te szeretnél v. lehet megvarrják 30-40...-nel olcsóbban mint,ide hozatni stb..

Nálunk kb.300 ezer lesz mindennel együtt.

A ceremóniára több mindenkit hívunk meg kb.50 fő összesen,a vacsorára 20-24 fő jön gyerekekkel együtt.

A meghívókat pl.én/mi csináljuk,mert nem vagyok hajlandó 500-1000 ft-ot kiadni rá és szívessen is csinálom.

A vacsorát(az éttermet már kinéztük)+ korlátlan italfogyasztás(5 óra időtartamra)kb.7500 Ft lesz.A ruhámra kb.50-70 e-t adok ki,többet nem is szeretnék.

Vőfélyt,zenekart feleslegesnek tartok,úgysem lesz hajnalig tartó mulatozás "csak" egy meghitt vacsora a szűk családdal és a közeli régi barátokkal.Fogadott fotós sem lesz,van barát aki jól fotozik és jó gépe van.

Nekünk így jó,7.évfordulónk előtt lesz az esküvő 2 nappal,van egy most 2.5 éves kislányunk,nem gondoljuk,(és a párom írtózik is)nagy felhajtás kéne nekünk,de azért meg szeretnénk adni a módját.

Hitelt én sem vennék fel esküvőre.

2011. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Osztom az előző véleményt :)

Mi már három éve vagyunk együtt a párommal, idén augusztusban lesz az esküvőnk. Az én ruhám 20ezer forintba került (nem használt), a kislányaim ruháját vaterán vásároltam, a cipőmet pedig a legjobb barátnőmtől kaptam, akár a fejdíszt is. Mi 40en leszünk 33 vacsival (bőséges). A meghívókat én csináltam. A mi összköltségünk durván 500ezer forintra jött ki.

Ezt csak azért írtam le, mert először mi is két tanús esküvőt akartunk, de letettünk róla. Először is mert személytelen, másodszor pedig a szüleinket mindenképp meg akartuk hívni. És barátok nélkül milyen már? :)) Így lettünk 40-en, és nem bántam meg, hogy egy halom pénzt őltem bele, mert már alig várom aug.6át.

Nagyon-nagyon nehéz volt kigazdálkodni ezt az összeget, mert nekünk még két gyerekünk is van, és mindent mi fizetünk. De én büszke vagyok rá, mert életem fontos napja lesz, amilyet mi szeretnénk, olyan magyaros, igazi lakodalommal. Úgyhogy inkább időben kezdjétek a tervezést, a gyűjtögetést!

2011. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!