Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldjam meg? Esküdjünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg? Esküdjünk titokban?

Figyelt kérdés

Idén szeretnénk összeházasodni. Mi ketten és 2tanú.De az anyós jelölt biztos kiakad,hogy még őt se hívjuk.Megérteném,mert egy szem fia,de mi már megbeszéltük a vőlegényemmel. Az anyós az eljegyzésünknek sem örült.

Nem szeretnénk nagy patálét mert nincs arra keret, illetve van félretett pénzünk,de azt háztartási dolgokra szeretnénk költeni. Az én családom megértett minket,de a párom részéről elég húzós a dolog.Az Édesanyja maradi a szó legszorosabb értelmében,mindig az ő családját kell ajnározni,meg ők a fontosak, a mai napig szét akar minket választani és be is szólogat nekem, ha találkozunk.(nem vagyunk milliomosok). Én mindig kedves vagyok vele,nem mutatom jelét, hogy megbánt. Ti hogyan oldanátok meg?


2009. ápr. 7. 09:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
bocsánat 5. válaszolót akartam írni
2009. ápr. 7. 09:44
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek abban hogy nem kell kizárni az anyóst viszont ha úgy érzed hogy csak megkeserítené a napotokat akkor igenis tisztázni kell vele- és nem neked hanem a fiának- hogy innentől kezdve ti ketten hozzátok meg a döntéseiteket legyen az házasság bevásárlás vagy akár gyerek. Mert ha most nem lehet leállítani akkor soha. Én nem szívesen hallgatnám azt hogy ő mindíg megmondja a tutit!Gratulálok!!
2009. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Hát én azért azt is megértem, hogy így nem látod szívesen az anyóst az esküvőn. Azt mondanám én is, hogy azért legyél megint rendes, hívjátok meg a szülőket, és majd anyóspajtás eldönti, hogy jön-e. Bár gondolom neki ez az esküvő nem fog megfelelni, mert ő világraszóló hacacérát szeretne, és nem a te oldaladon látni a fiacskáját.

Aztán ha ezt így folytatja (beszólógatva, piszkálódva), akkor le kell rendezni. És mondjad a párodnak, hogy inkább ő beszéljen vele, mint te.

Nálunk az esküvő után romlott meg a kapcsolat (nagy)anyóssal, mert elvettem a felnevelt unokáját, aki így már nem vele fog élni, és nem őt pátyolgatja, szórakoztatja. A párom kiállt mellettem, olyannyira, hogy a mamájával már alig beszél.

2009. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!

Most úgy döntöttem, hogy ott lesz,elvégre egy szem fia,de a páromon a sor,hogy tisztázza vele,nincs beleszólás.

2009. ápr. 7. 09:51
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Hát a leírásod alapján elég rossz a helyzet,amiről a párod is tehet.Azt nem lehet megérteni,hogy egy nő ne tudja elfogadni,hogy felnőtt a gyereke,még akkor sem,ha egyedül nevelte.Ez a fajta ragaszkodás kötődés nem szeretet,hanem hatalmas egoizmus.És igenis állítsa le a fia,mert ebből még nektek nagyon sok problémátok lesz,hisz most kezdődik igazából a közös életetek.Állj a sarkadra a pároddal szemben határozottan,hogy állítsa le az anyját,ha megbántódik akkor is.Döntse el,hogy az Ő lelkét fogja pátyolgatni védeni,nehogy megbántódjon azzal,hogy nem teheti tönkre az életeteket,vagy Te és a leendő családotok a fontos neki.Ezt felnőtt embernek el kell tudni dönteni,hogy melyiket akarja.

Senki élete nem ér kevesebbet a másikénál,miért kellene beletörődnöd,hogy Ő áskálódni fog ezen túl is ahol tud?Ha nem hajlandó változtatni én kizárnám teljesen az életünkből.Hidd el,ha a fia ebben nem lesz partner változni fog,pont azért mert nem akarja elveszíteni.Ha meg nem,akkor csak a saját egója a fontos neki,nincs mit sajnálni.Mi a nagyobbik gyerekünk születése után raktuk csak helyre anyósékat,de bánom,hogy nem előbb.Úgy megsértődtek,hogy közel 2 évig felénk sem néztek(aminek nagyon örültem,nyugtom volt)aztán jöttek békülni,hogy mégis csak kellene tartani a kapcsolatot.Na akkor elmondtuk a feltételeinket,amit kénytelenek voltak elfogadni.Nem avatkozhatnak semmilyen formában az életünkbe,és kész.Tetszik vagy sem,így lesz.Néha még most is előfordul,hogy olyanba avatkoznak amihez nincs közük,de már azonnal leállítjuk őket.Nincs értelme udvariaskodni,és az idegeidet tönkretenni.Élje mindenki a saját életét,a saját otthonában akarjon intézkedni.

2009. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Neked is igazad van. A párom édesanyja folyton azt hajtogatja hogy a család a fontos(az övé).De azt nem veszi figyelembe,hogy -lassan- de mi is egy család leszünk/vagyunk.
2009. ápr. 7. 10:05
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
Én teljesen megértelek,hogy csendes esküvőt akartok...mi is így szeretnénk.2 tanú és mi..próbáljátok elmondani a párod anyjának,hogy nem azért nem hívjátok meg az esküvőre mert ki akarjátok zárni(ahogy a te családodat sem azért nem hívod meg) hanem mert a mai világban az ember minden pénzt megfog ahogy tud..Sajnos néha egy "10 fős lagzi" is sokba kerül...Nem beszélve arról,hogy a végén mindig az van,hogy:Hogy a szülők jönnek, de ők szerint muszáj,hogy meghívd a nagynénit,nagybácsit,nagymamát,nagypapát,unokatestvért..és még van egy csomó rokon akinek jönni kell..ezért jobb már az elején elmondani a szülőknek,hogy nektek nincs pénzetek egy éttermi esküvőre(mert kölcsönnel nem akarjátok kezdeni az új életet),és nem akarjátok,hogy bárki is miattatok adósságba verje magát...Szerintem ezt teljesen meg lehet érteni..Talán annyit lehet tenni,hogy elmentek a szülőkhöz egy üveg pezsgővel,és előre egy kis koccintással fogadjátok a gratulációt...
2009. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%

altalaban a fius mamak ilyenek. legfokeppen ha egyszem fiu gyermek es legfokeppen ha nincs mellette egy tars. sajnos evvel nem tusz mit kezdeni, ne magadat okold emiatt. Anyukam ugyanilyen bar neki ket gyereke van, nem csak a tesom aki fiu, hanem en is aki lany vagyok. a papank meghalt nagyon koran immarom 18 eve, anya sosem hazasodott ujra. eleinte miattunk legalabbis ezt mondja h ne legyen neveloapank, de kesobb mikor felnottunk, mi mind a ketten orultunk volna ha talat volna maganak egy tarsat de meg nem is keresett. aztan en 8 eve elkoltoztem kulfoldre igy tesommal maradt anya es a kotelek megjobban szorosodott a tesomhoz. de a baj nalunk h ez egyiranyu, mert tesom megsimerkedett egy lannyal, igaz senki sem szereti a csaladban magamat beleertve de nem azert mert elvette a tesomat, hanem mert olyan amilyen, ketszinu, kihasznalos, es az elveimmel utkozik. de nem ez a lenyeg. aztan tesomek is kikoltoztek ide, es anyu jott veluk a maga 61 evevel, mert keptelen volt elvalasztodni a fiatol. eleinte nalam laktak mindannyian, majd tul nagy lett a konfliktus koztem es a kis csaj kozott es a parom sem szereti, meg babat is varunk tehat tolem menniuk kellett. anyam mai napig nem emesztette meg h tesomek alberletbe mentek ketten, es nem hivtak anyut h lakjon veluk. igy maradt nalam. bar tudja h nekem most nagy szuksegem van ra mint anyara a baba miatt is, megsem tudja nekem megbocsatani h a tesomek nem velunk laknak. pedig az a 7 honap pokol volt es a terhessegem elso trimeszteret igy huztam le.

ezt csak azert irom le, mert en megprobaltam elmagyarazni anyunak h hagyja a fiat doteni mert teljesen elmarja igy magatol. mikor beszelek anyaval beismeri igen felnott a fia es hagyja de legbelulrol nem akarja elfogadni. en probalom ravenni menjen tarsasagba ismerkedjen szerezzen baratokat, de nem akar. azota vmivel jobb lett h jar itt angol tanfolyamra a bevandorlas kereteben igy lekoti magat egy fel napra, de a hatralevo reszeben egyedul van a gondolataval es egyszeruen nem kepes elfogadni h a fia felnott. erdekes engem maskepp kezelt. engem meg minden jott menthez, hozza akart adni felesegul...

igazan a parod tudna anyukajaval leulni beszelni es elmagyarazni h te vagy az a no az eleteben akire vagyott es boldog veled. de lehet h ez sem hasznal. nalunk besertodes lett...

szerintem hivd meg az eskuvore a mamajat meg a te szuleidet, add meg neki a tiszteletet, igy kifogas nem fog teged erni es nem jelent extra koltseget ha utana nincs vacsi. az meg h ti nem akartok vacsira kolteni, az meg a ti szivetek joga.

szerintem is a szelektiv hallas nagyon jo, ne figyelj raja, es mivel kulon eltek igy nem kell mindennapos kapcsolatot folytatnod vele.

sok boldogsagot!

2009. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát és azt hogy megosztottatok velem a tapasztalatokat is!Sokat tanultam belőlük!
2009. ápr. 7. 10:33
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
Egy kérdés, a mama nem él egészen véletlenül egyedül? Mennyire laktok tőle messze? Mert ez is lehet problémája, hogy ritkán látja az egyetlen fiát.
2009. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!