Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövő májusban esküvő? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövő májusban esküvő? Mit hogyan? Elképzelem, leírom, elmondjátok?

Figyelt kérdés

nah szóval

május 26ra tűztük ki az esküvőt, nászúttal együtt van rá kb. 1,2-1,3 milliónk. Nem nagyon vagyok tisztában az árakkal, persze jó lenne, ha nem menne el erre a pénz. 110en leszünk max, ebből 20 gyerek (olyan gyerek, akinek fél adag kaját kell számolni-vagy annyit se)


Leírom, hogy mit, hogy szeretnék, légyszi segítsetek, hogy helytálló-e az elképzelésem!


Elejétől nézve:

-pénteken lenne egy kis, 10-20 képes fotózás, másnap délelőtt a rendes, nagy fotózás. a fotós csak a ceremóniákon, a kikérőn, és a köztük lévő kis időben lesz, a lagzin nem (Ismerős, 50E-et mondott erre, kb. 100retusált képpel, fotókönyvvel és az összes nyers képpel CD-n)

-ruhámat is ismerős varrónő varrja, 30-40E lesz a menyasszonyi, kb 20ra saccolom maxba a menyecskét; páromnak veszünk öltönyt, azt is kb. 20ba gondolom

-lesz hintónk, egy nagyon jó barátom által (ő fog hajtani, és reményeim szerint vőfélykedni is)

-mivel vőfély ő lesz, nem kerül semmibe - nem rendes kiabálós vőfélyt gondolok, hanem aki elterelgeti a népet, hogy most vacsora, most gyertyafénykeringő, most ez, most az...esetleg kikérőnél mondhatna pár humorosat, de semmi "szívhezszóló búcsúzkodást" nem akarunk

-a polgári és templomi ceremónia árairól semmit sem tudunk:S

-párom anyukája virágos, az is olcsóbb lesz, mint rendesen. A csokrom kálából lesz, valami ilyesmi díszítést is tudok elképzelni a templomban, asztaldíszeknek is. Az asztalokon lesz 20-25szál vörös rózsa (egyesével)

-dekorációnk fehér székszoknya bordó masnival, bordó futóval, és a bordó futón valami kis ezüstöt képzelek el (ez még nem kiforrott terv, lényeg, hogy nem lesz túlcsicsázva)

-kaja téren egy álomszép helytől már kértem ajánlatot, 5700Ft lenne a menü, éjféli vacsival együtt. Ezt írták:Süteményt , bort , röviditalt lehet behozni , ezekre nem számolunk fel dugópénzt Alapdekorációt, székszoknyát , asztalszoknyát biztosítunk, ennek nincs díja, terembérletet nem számolunk fel. Szóval ez jó lenne. Bort, pálinkát tudnánk vinni sajátot, vagyis nem kerülne pénzbe. Ezen kívül, milyen rövidet lenne még érdemes? Valamint, sör, alkoholmentes italok kapcsán mennyivel kellene per fő számolnunk?

-zenekarnál olyan 50E körül számolok, itt is van több ismerősünk is

-a tortát, amit kinéztem, szerintem olyan 10-15E

körül megcsinálják (bár ebben sem vagyok jó, valaki segítene?) 3 emeletes lenne, egy csoki, egy kirsh, meg valami citromos-túrós. Nászpár 3-5E

-gyűrűk megvannak

-ha a helyszín nem is az lesz, drágább tuti nem lesz



-mit hagytam ki?

-legfőképp a pia/fő érdekelne (párom családja inkább borozik, ami ugye ingyen lesz, az én famíliám meg olyan fele-fele)

-ugyan a lagzit ki tudjuk fizetni, ha egy fillért sem kapunk, akkor is, de még is, kb mire lehet számítani? Mennyi jöhet kb. vissza? Párom családja nem annyira tehetős, mint mi, de ilyenkor adnak, amit tudnak. Az én famíliámból szerintem visszajön a vacsi ára, talán még több is. Barátok kb. 12-15enb lesznek


jól jönnének tippek, amikkel még lehetne spórolni, esetleg egy hasonló esküvő költségvetése:)

Valamint, hogy mire nem gondoltam, mi az, amivel még számolni kell.


köszi előre is!!


2011. aug. 27. 11:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A ti aztalotokra felwseges külön virágdiszt készítteni. hova teszed akkor a menyasszonyi csokorto? Azt szokgák cska oda tenji.
2011. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

ilyen csokrom lesz:

[link]


ezt sajna nem tudom se vázába odatenni, se sehogy, hogy mutasson...de majd elgondolkodok rajta, ezt nem tudtam:)

2011. aug. 29. 11:56
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia, nekem válaszoltál az előbb. Ami még eszembe jutott: etetőszék!!! Ha vannak picik, kérdezzétek meg jó előre, hogy van-e etetőszék elég! Ami még jó ötlet, ha berendeztek egy sarkot kis asztallal, rajzeszközökkel, egy-két játékkal, ahol a nagyobbacska gyerekek elszórakoznak, mert nagyon gyorsan megunják a vacsit. Jó ha van egy biztonságos, szülők által jól belátható hely, ahol elvannak, akkor nem csatangolnak el, nem csinálnak butaságokat, stb. Egy barátnőm a lagziján még egy óvónőt is felfogadott, hogy foglalja le a gyerekeket, jó ötlet volt, az a pár ezer Ft, amibe került, nem olyan sok, viszont mindenki jól érezhette magát, a szülők is! Én utólag sajnálom, hogy nem kértem ilyet, 2 éves volt a nagyobbom az esküvőnkön, hathetes a picur, jól jött volna valaki, hogy ne kelljen folyton valakinek a nagyobbom nyomában lenni, na meg a többi hasonló gyerekében(sok ilyen volt, a baráti társaságunkban mindenkinek picije van).

Ja, diakónust írtam, azok tulképpen a pap segédei, ők is díszes öltözékben. :-) Jól néznek ki, de túl nagy szerepet nem tulajdonítok nekik. :-))

2011. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

köszi!

látod, erre nem gondoltam, pedig lesz vagy 20 gyerek!

ez nagyon jó ötlet volt, köszönöm:)


a diakónust:) feleslegesnek tartom én is, azt hiszem...:)

2011. aug. 29. 14:26
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia! Praktikus köszönôajándék-ötletek:

- Nálunk az asztalokon pici cserepes virágok voltak kis kaspóban, ezt lehetett hazavinni - minden lánynak adtunk egyet. Így megvolt az asztaldísz is egyben (tartós, ki lehet rakni elôre, mert nem hervad, kis helyet foglal és ki lehet látni mögüle). Plusz szép kis dobozban szétosztogattunk plusz sütiket a távozóknak, tetejére az anyósom varrt kis virágot.

- Tesóméknál kis szütyôben két pici bonbon volt, rá volt kötve mindenkinek a neve, így egyben ültetôkártyaként is funkcionált.

- Egy másik rokonnál a gyerekek buborékfújót kaptak (jól nézett ki a sok bubifújó picur és élvezték nagyon), pici csipkedarabbal kötötték körbe mindet.

2011. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
nálunk a torta 27e volt úgy hogy 4 emeletes és 56 szeletes... 110 főre azért annyi nem lesz elég ,főleg hogy a kaja még a legolcsóbb helyen is kb 5e ft-tól kezdődik és az a legalja, felénk legalábbis...
2011. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia, elmondom nálunk mi volt:

- ruha:

+ enyém 54 ezer, saját, de nem kézzel varrott + 6 ezer volt a méretre igazítás (ebben benne van az abroncs ára is). Cipő 1500, menyecske ruha 7000(hozzá cipő 2500). Kesztyű 4500

ékszerek: 2000 forint tiara, 15 körül volt az ezüst ékszer (füli+ nyaklánc), de ebből is jobban ki lehet jönni.

+ páromé: 45 ezer, + cipő kb 2000 + ing: 2 db (1 csere éjfél utánra) 5000, nyakkendő 1800 + 3200 (szintén 2)

- kiegészítők:

+köröm: 5000

+haj: 4000

+Smink: 5-7000 forint. Szerintem emiatt nem érdemes előtte való nap fényképezni, kétszer végigcsinálni a hercehurcát, ráadásul +pénzért.

- dekoráció: úgy hogy mi csináltuk A-tól Z-ig, kb 25-30 000 ft volt.

- Zenekar: 120 000 ft a 3 fős 7órára... Ha élvezni szeretnétek a zenét, akkor nem fogsz nagyon olcsóbban

találni, nem tudom, az ismerősök milyen tarifával dolgoznak, de ha nem közeli barátok, még megkockáztatom, hogy drágább is lesz...

- kaja: 4500 volt éjfélivel (éjféli kaját csak feleannyit kértünk, mint amennyien voltak, bőven elég volt), pia italcsomagban 3 000 ft volt/kopf. A rövidet +ban kellett kérni fogyasztás alapján. 60 fő kb 4 liter rövidet fogyasztott, de ez sztem azért volt, mert a fele társaság vezetett. A sör, bor fogyasztásról nem tudok nyilatkozni, mert az italcsomag árában benne volt.

- torta+süti: 23 000 forint volt, ebben benne volt 6 kiló pogácsa, egyszerű csokibevonatos, 3 szintes torta, + némi csokilinzer (tán max 1-2kg). Nászpár nálunk 8 000, de sikerült össze is törni :)

- Fényképész 90 az egész fotózásával + videózással, szintén ismerős útján.

- szertartás: 3 800 az alapár, mi 28 000-et fizettünk, mondjuk az azért megérte az árát, de úgy kell számolni, hogy egy vers elmondása min. 5000 forint.Terembérlet hozzá szintén 24 000 forint, a kiszállási díj is kb ennyi lenne, ha szabad ég alatt esküdnétek.

templomi: mi 10 000forintot fizettünk, annyit kért, konkrétan rákérdeztünk, elméletileg ingyenes...hozzá a dekoráció, ha külön krénétek kb ugyanennnyi.

- virág: nálunk is ismerős csinálta, szerintem jobban jártunk volna anyagilag, ha totál idegen készíti el... 10 000 volt az asztali dísz rózsából, meg valami mini gerberából, 15 000 a saját csokrom, szintén rózsából meg a párom zakódísze. Dobócsokrot a tescoból hozattunk :), és a szülőknek a 2 csokor 4 000 forint volt.szintén külön kértük. A kocsira nem igazi virágot tettünk, inkább függönyből csináltunk rá szalagot, meg művirágot, nagyon szép lett.

- a menyasszonytáncból alig jött össze valami, sajnos a család ígéretes tagjai leléptek torta után, vagy közvetlen a tánc előtt... Összesen a táncból, és ajándék borítékokból nem jött vissza, csak a fele... a szegény barátaink viszont ingüket, gatyájukat ránk áldozták...


Ezek a mi statisztikáink, remélem jól jön. A röviden ne aggódj, a jó kis házipálesznek volt a legnagyobb sikere, a többire csak akkor fanyalodtak, ha az már elfogyott :) Jagermeistert, és ballantines-t rakattunk még ki, hogy mindenki megtalálja a nekivalót. Jó tipp: a menüben legyen olyan, amit lisztérzékenyek és vegák is ehetnek, ha netán akadna a 110főben.

Ha kérdésed van, írj privibe, most volt két hete az esküvőnk, addig amíg emlékszem az árakra. A nászutat úgy érzem, így szeptember végén lehet 200-ba fog beleférni, ha fürödni is akarunk...

2011. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A 15ezres öltöny akkor szokott ennyi lenni, ha min. 30-an rendelnek belőle. Ha párod odamegy, tuti le fog neki jönni, hogy esküvőre kell, vagy egyébként nem fog szépen dolgozni, és 100%, hogy megemeli az árát.
2011. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21:22-es vagyok: a meghívókat saját kezűleg készítettem, úgy hogy a nyomtatás ingyenes volt, úgy volt max 5000 (ebből 3000 volt egy mintalyukasztó, de készíthettem volna olyat is, amihez nem kell) az egész, kb 25 db-ot csináltam. Csodás lett, ha gondolod, szívesen küldök róla képet, ha időben szólsz, meg is csinálom neked :) :) A meghívósok kérnek valami egyszeri nyomtatási költséget, a darabár mellett, az szokott csak 5000ft lenni.
2011. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
torta szeletje: 420 forinttól a csillagos égig: ált 700ft az átlag
2011. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!